Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cand te muti...

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#1
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014
Cum a fost pentru voi sa luati decizia sa va desprindeti de familie si sa va mutati de acasa, sa locuiti cu partenerul de viata?

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Foarte simplu.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
Daca ai incredere in partenerul de viata nu inteleg unde e problema.
Acum depinde si varsta si starea sociala... in situatia mea actuala nu as face pasul asta nici daca as avea unde fiindca in primul rand o casa trebuie intretinuta, are niste cheltuieli... responsabilitati pe care inca nu le putem indeplini

Edited by MooF2010, 03 October 2014 - 21:45.


#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Pentru un baiat e mai usor sa se mute


#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Minunat o fo.
Bine, acasa nu faceam nimic. Curatenie se facea, mancare primeam, bani primeam, singura mea treaba era sa dorm si sa merg uneori la scoala Posted Image
Acum, trebuie sa ma tin de scoala, sa muncesc daca vreau ceva in plus, sa platesc facturi, sa imi fac mancare.

In schimb, ai mei inca ma trezesc dimineata ca ii rog sa ma sune din 5 in 5 minute, chiar si daca raspund Posted Image Sa fiu sigur ca ma ridic din pat Posted Image

ps. partenera mea de viata momentan este o pisica si 2 ardei :lol:

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
Iti e rusine sa aduci fete acasa cand sunt si parintii tai acasa?

#7
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
sexul ca sexul dar gandeste-te ca nu te mai toaca parintii la cap!  Posted Image

#8
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostMichidoo, on 03 octombrie 2014 - 22:13, said:

o gasesti pe una cu casa si o faci la ea. Nu trebuie sa te muti pentru asta. Valabil si pentru fete. Ce sens are sa-i faci aluia curat, mancare, sa-i speli?
asa nu merge "dimineata, la amiaz si seara" asa e sanatos

View PostMooF2010, on 03 octombrie 2014 - 22:15, said:

Iti e rusine sa aduci fete acasa cand sunt si parintii tai acasa?
nu e tot una, plus ca incerci locuri si pozitii noi Posted Image

#9
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View PostYourDreamComeTrue, on 03 octombrie 2014 - 21:36, said:

Cum a fost pentru voi sa luati decizia sa va desprindeti de familie si sa va mutati de acasa, sa locuiti cu partenerul de viata?
Niciodata. Intai am luat decizia sa locuiesc singura.

Edited by catalina1, 03 October 2014 - 22:22.


#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Eu m-am mutat la camin, deja mi-e dor de mancarea si curatenia de acasa.

#11
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014

View PostYourDreamComeTrue, on 03 octombrie 2014 - 21:36, said:

Cum a fost pentru voi sa luati decizia sa va desprindeti de familie si sa va mutati de acasa, sa locuiti cu partenerul de viata?

A fost...usor, neasteptat de bine, misto. Cu parintii nu poti locui la infinit, deci e bine sa stai ori singur, ori cu partenerul de viata. Eu am trecut prin ambele experiente.

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sa va desprindeti de familie? lol
mie tata mi-a zis la opshpe' ani: ba, daca vrei sa vii noaptea tarziu, sa futi fara sa-ti faci griji ca te-auzim noi, sa faci un revelion sa dai un bairam sa te simti bine, MARSH d'acasa.
pai si m-am mutat cu mandra si iata-ne, 15 ani mai tarziu casatoriti la casa noastra, cu copii.
cum fu? minunat...de-aia nu mai puteam eu de "familie" - tocmai incepeam sa-mi construiesc propria-mi familie ;)

#13
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu am plecat de acasa la 14 ani, ca am facut si liceul in alta localitate. Si a fost bine. Cu mandra m-am mutat a doua zi dupa ce ne-am cunoscut. A 4-a zi aveam deja rate împreună pentru tv, frigider, masina de spălat ... Astăzi, dupa 7 ani , avem 2 copii, casa noastră, afacerea noastră. Deci e bine ... daca ai noroc. :)

#14
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View Postlex404, on 03 octombrie 2014 - 21:55, said:

In schimb, ai mei inca ma trezesc dimineata ca ii rog sa ma sune din 5 in 5 minute, chiar si daca raspund Posted Image Sa fiu sigur ca ma ridic din pat Posted Image
Uite ca nu sunt singurul care mai apelează la acest metode.

#15
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,803
  • Înscris: 03.02.2007

View Postcasablanca1000, on 03 octombrie 2014 - 22:18, said:

sexul ca sexul dar gandeste-te ca nu te mai toaca parintii la cap!  Posted Image

Nici el pe ei de bani, deci, avantaj reciproc!

#16
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostDaian95, on 03 octombrie 2014 - 22:33, said:

Eu m-am mutat la camin, deja mi-e dor de mancarea si curatenia de acasa.
Mda, e urat la camin, unele dintre motive fiind cele enumerate de tine.

#17
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014
Sunt femeie....ca sa se stie...

View PostMooF2010, on 03 octombrie 2014 - 21:45, said:

Acum depinde si varsta si starea sociala... in situatia mea actuala nu as face pasul asta nici daca as avea unde fiindca in primul rand o casa trebuie intretinuta, are niste cheltuieli... responsabilitati pe care inca nu le putem indeplini

Chiar nu le puteti indeplini sub nici o forma sau le puteti indeplini cu efort si preferi sa te bucuri de relaxare si lipsa de responsabilitati....sau sunteti tineri?

View Postlex404, on 03 octombrie 2014 - 21:55, said:

Acum, trebuie sa ma tin de scoala, sa muncesc daca vreau ceva in plus, sa platesc facturi, sa imi fac mancare.

Ti s-a parut greu sa te adaptezi la noua situatie? Te-ai mai intoarce sa locuiesti cu ai tai?

View PostMichidoo, on 03 octombrie 2014 - 22:13, said:

o gasesti pe una cu casa si o faci la ea. Nu trebuie sa te muti pentru asta. Valabil si pentru fete. Ce sens are sa-i faci aluia curat, mancare, sa-i speli?

Una e cand te trezesti noaptea la 1 ca ai chef de sex si nu e langa tine si astepti 3 zile sa il/o vezi si alta e cand e la o mana distanta...Curat si mancare si spalat oricum fac si la mine acasa.


View Postcatalina1, on 03 octombrie 2014 - 22:21, said:

Niciodata. Intai am luat decizia sa locuiesc singura.

Cat timp ai locuit singura si cum ti s-a parut? M-ar deprima sa locuiesc singura, si daca as avea casa mea si un iubit probabil ca l-as lua sa stea la mine...


View PostBroke, on 03 octombrie 2014 - 23:14, said:

A fost...usor, neasteptat de bine, misto. Cu parintii nu poti locui la infinit, deci e bine sa stai ori singur, ori cu partenerul de viata. Eu am trecut prin ambele experiente.

Sintre a sta singura, cu parintii, cu partenerul   --- care varianta iti place mai mult?

View Postspare-me, on 03 octombrie 2014 - 23:38, said:

sa va desprindeti de familie? lol
mie tata mi-a zis la opshpe' ani: ba, daca vrei sa vii noaptea tarziu, sa futi fara sa-ti faci griji ca te-auzim noi, sa faci un revelion sa dai un bairam sa te simti bine, MARSH d'acasa.
pai si m-am mutat cu mandra si iata-ne, 15 ani mai tarziu casatoriti la casa noastra, cu copii.
cum fu? minunat...de-aia nu mai puteam eu de "familie" - tocmai incepeam sa-mi construiesc propria-mi familie Posted Image

Foarte frumos. Si de la ce varsta te-ai mutat? Mi se pare ca din ce inaintez in varsta din aia e mai greu sa ma desprind de familie, sunt atasata de parinti, imi fac ganduri gen....ce o sa faca ei fara mine.....poate e aiurea...

View Postbarbosa, on 04 octombrie 2014 - 00:07, said:

Cu mandra m-am mutat a doua zi dupa ce ne-am cunoscut. A 4-a zi aveam deja rate împreună pentru tv, frigider, masina de spălat ... Astăzi, dupa 7 ani , avem 2 copii, casa noastră, afacerea noastră. Deci e bine ... daca ai noroc. Posted Image

Posted Image Daca vorbesti serios esti de pus in rama si de aratat la orice barbat. Posted Image Cum de nu ti-ai facut griji ca o cunosti de prea putin timp si ai luat decizii atat de radicale?

Edited by YourDreamComeTrue, 04 October 2014 - 06:14.


#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nu, nu m-as intoarce Posted Image
Imi place sa stau singur ( cu pisica ), sa am confortul casei mele, sa ma pot simti responsabil,
Si cand stateam cu ai mei nu imi tinea nimeni contorul la ce faceam...Indiferent de zi eu plecam la 6 din casa si ma intorceam la 2-3 noaptea, berea era zilnica si mai fumam si cate o tigara...ei cam stiau tot ce faceam Posted Image

Acum am devenit mai responsabil, m-am lasat de fumat, bere beau mai rar ( ca am facturi ). Cand eram cu ai mei aveam totul pe tava si mi se permitea aproape tot...sincer, nu m-as mai intoarce la perioada aia, desi era fain Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate