Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De la bob cu colturi la bob drept

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
990

990

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.03.2014
De vreo luna m-am tuns bob cu colturi dar nu imi sta asa bine, plus ca parul meu e ondulat si trebuie sa il intind...si acum, in sezonul rece nu imi mai sta drept sad. De aceea vreau sa tund colturile...asa o sa imi fie cam pana la umeri. Ce parere aveti? Sa il tund sau sa il mai las asa?
Imi puteti recomanda ceva masti pentru accelerarea cresterii? As vrea ca pana la vara sa imi fie macar cu vreo 10-12 cm mai lung.

(e ceva in genul celui din imagine, doar ca al meu e mai lung putin in spate)

Attached Files


Edited by 990, 02 October 2014 - 16:01.


#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Pune o poza. Bineinteles... un model (nu a ta).

Aha, m-am lamurit.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 990, on 02 octombrie 2014 - 15:42, said:

De vreo luna m-am tuns bob cu colturi dar nu imi sta asa bine, plus ca parul meu e ondulat si trebuie sa il intind...si acum, in sezonul rece nu imi mai sta drept sad. De aceea vreau sa tund colturile...asa o sa imi fie cam pana la umeri. Ce parere aveti? Sa il tund sau sa il mai las asa?
Imi puteti recomanda ceva masti pentru accelerarea cresterii? As vrea ca pana la vara sa imi fie macar cu vreo 10-12 cm mai lung.

Iti recomand sa nu mai ceri astfel de recomandari pe forumuri cata vreme nu pui si o poza. Tunsoarea care te avantajeaza depinde foarte mult de forma fetei tale, de trasaturi.
Parul creste in mod normal cam vreo 2-3 cm pe luna, deci in 6 luni creste cu 12-18 cm.

#4
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014
In momentul in care vrei sa-ti schimbi tunsoarea, este recomandat sa tii cont de forma fetei, altfel este posibil sa nu te avantajeze si sa nu iti evidentieze trasaturile. Dimpotriva, ar putea chiar sa-ti accentueze micile imperfectiuni. Fata rotunda este echilibrata, lungimea si latimea ei fiind aproximativ egale. Pentru o fata rotunda, este recomandat sa incerci un bob lung. Se obtine un efect de alungire a fetei. Daca ai fata ovala, te poti considera o norocoasa, deoarece ti se potrivesc mai multe tipuri de tunsori bob: bob lung, bob mediu, bob scurt si chiar bob foarte scurt, in stilul tunsorii pixie. Fata ovala se remarca printr-o marime aproximativ egala a fruntii si a maxilarului. Pentru a-ti pune in valoare trasaturile, este recomandat sa alegi un bob in scari, ce iti confera un plus de volum.

Bob drept:

[ http://bodygeek.ro/wp-content/uploads/2013/06/Tunsoarea-scurta-bob-cu-breton-recomandata-pentru-parul-drept-600x646.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si bob cu colturi:

[ http://www.andreearaicu.ro/wp-content/uploads/2014/04/apa-dura.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Broke, 03 October 2014 - 08:44.


#5
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Oribila frizura. Daca ai sub 50 de ani si nu te cheama Neti Sandu, nu ti-o fa.

#6
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010
Trebuie sa fiu de acord cu Bob aici. Tunsoarea asta le avantajeaza pe femeile de peste 50 ani. La femeile tinere nu merge. Le imbatraneste foarte mult si mai ales daca acestea sunt mici de statura. Le-ar face sa arate indesate.

#7
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014
Mie mi se pare ca unora chiar le sta bine si li se potriveste. Multe femei aleg tunsoarea asta pentru ca parul este usor de coafat si nu se chinuie nu stiu cat timp sa il aranjeze. In schimb, nu imi place tunsoarea bob cu breton. Mi se pare ca arata ca dracu.

#8
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 Ion_de_la_Raion, on 03 octombrie 2014 - 11:01, said:

Bob493, tu ai inventat tunsoarea asta ? Posted Image


Da, ca sa-mi bat joc de cele care si-o fac.

#9
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 heathledger, on 03 octombrie 2014 - 11:10, said:

stilul "castron" mai este la moda ?

Era la moda cand eram pe clasa I.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 990, on 02 octombrie 2014 - 15:42, said:

De vreo luna m-am tuns bob cu colturi dar nu imi sta asa bine, plus ca parul meu e ondulat si trebuie sa il intind...si acum, in sezonul rece nu imi mai sta drept sad. De aceea vreau sa tund colturile...asa o sa imi fie cam pana la umeri. Ce parere aveti? Sa il tund sau sa il mai las asa?
Imi puteti recomanda ceva masti pentru accelerarea cresterii? As vrea ca pana la vara sa imi fie macar cu vreo 10-12 cm mai lung.

Bobul nu-i pentru par ondulat. Baga spuma in el si aranjaza-l asa, mai vintage, pana creste.

 Bob493, on 04 octombrie 2014 - 15:18, said:


Da, ca sa-mi bat joc de cele care si-o fac.

Si io-s tunsa bob. Care-i treaba? E o tunsoare misto daca ai parul drept si forma fetei ok pentru o astfel de tunsoare.

#11
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Ai sub 50 de ani si nu esti Neti Sandu? Ai fi exceptia de la regula. Pune o poza.

#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai Therona nu-i tunsa bob.

Edited by Ion_de_la_Raion, 04 October 2014 - 19:33.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Bob493, on 04 octombrie 2014 - 19:28, said:

Ai sub 50 de ani si nu esti Neti Sandu? Ai fi exceptia de la regula. Pune o poza.

Poftim:

Edited by MembruAnonim, 04 October 2014 - 20:03.


#14
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Eu ma gandeam la hidosenia aia cu parul mult mai scurt in spate si breton. Asta e acceptabila, dar oricum, parerea mea e ca parul lung nu a uratit niciodata o femeie. Cel scurt, da.

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai ma uit la ce prostie a putut sa faca Kaley Cuoco.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Bob493, on 04 octombrie 2014 - 20:01, said:

Eu ma gandeam la hidosenia aia cu parul mult mai scurt in spate si breton. Asta e acceptabila, dar oricum, parerea mea e ca parul lung nu a uratit niciodata o femeie. Cel scurt, da.

Nu-mi sta bine cu breton. Nu m-am riscat. Posted Image E frumos si bobul scurt daca ai un gat lung sexos. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 04 October 2014 - 20:24.


#17
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Imi place tunsoarea bob fara breton si nu e pentru babele de 50 de ani.E pentru tineret si-n special pina in 30 de ani.E shic/eleganta si se potriveste fetelor/femeilor care prefera minimalismul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate