Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Fox Sports 1, în România?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

Fox Sports 1, în România? Marca postului TV american FOX Sports 1 a fost înregistrată în România



[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/07/FoxSports1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Compania Twentieth Century Fox Film Corporation din Los Angeles a înregistrat în luna martie, la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci București (OSIM), marca FOX Sports 1.

OSIM a admis recent înregistrarea mărcii postului de televiziune. Drept care, vreme de 10 ani, marca FOX Sports 1 este protejată pe teritoriul României, potrivit Economica.net.

Sursa citată a solicitat companiei americane Twentieth Century Fox Film Corporation informații despre planurile pe care le are pentru marca recent înregistrată în România, dar până la publicarea materialului nu a primit nici un răspuns.

Postul de televiziune FOX Sports 1 a fost lansat de FOX Sports pe 17 august 2013, în circa 90 de milioane de case.

FOX Sports 1 are drepturile de difuzare a UEFA Champions League, UEFA Europa League, CONCACAF Champions League, FIFA Women's World Cup (în 2015 și 2019), IFA Men's World Cup (în 2018 și 2022), Guinness International Champions Cup.

Fox Sports 1 are drepturi de difuzare și a Major League Baseball (MLB), National Football League (NFL), The Ultimate Fighting Championship, United States Golf Association Championships, NASCAR iar lista poate continua.

Surse: Reporter Virtual, Economica.net

#2
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Da, sigur.....

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Poate mai spre sfarsitul perioadei pentru care marca este "protejata". Posted Image

#4
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Acum ca va disparea Sport1...sa introduca FoxSport in locul lui Sport1, avand in vedere ca are drepturile de difuzare pentru NFL, NBA si NHL.Posted Image

#5
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostMihaiPasca, on 02 octombrie 2014 - 15:51, said:

Acum ca va disparea Sport1...sa introduca FoxSport in locul lui Sport1, avand in vedere ca are drepturile de difuzare pentru NFL, NBA si NHL.Posted Image

Drepturile alea le are pt USA nu pentru noi ...

#6
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Nimeni n-a anuntat achizitionarea drepturilor tv pentru CL/EL pentru sezoanele urmatoare.Din ce stiu, dolce si digi, au luat pe 3 ani.Asta ar fi al 3 lea sezon.Iar fox sports are CL pentru SUA Posted Image
Nu m-as supara daca ESPN ar intra pe grila din ro. Stiu ca in trecut , UPC a avut ESPN America :)

Edited by ShevaDani, 03 October 2014 - 20:45.


#7
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 26.04.2009
În italia este fox sport și fox sport plus. Transmit Primera, PE,  Liga franceza și Eire Divisie.

Voiam sa spun. ..sunt. ..

#8
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Si acele competitii sunt doar pentru cei din sua. In europa fox sports sta cam prost.

#9
drag16

drag16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 26.04.2009
Voiam sa spun Premiere League nu PE.

#10
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nu se mai aude nimic de ăștia!
Azi am urmărit pe mediabox un film pe FoxActionHD și mă gândeam că ar fi "interesant" să avem posturile celor de la Fox pe RDS! Streemul nu știu de unde era, dar subtitrarea era în spaniolă!
Am văzut că au filme bune, iar pe canalul central dau filme noi, unele care au câștigat Oscarul de curând!

#11
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Aici sunt zvonuri care 9 din 10 raman asa. Adica neconfirmate.

#12
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
se mai stie ceva de fox sport?

#13
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
O sa fie mai populata aceasta zona decat in alte parti, la cate zvonuri auzim. :))

#14
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Ziggo din Olanda (recent cumparat de UPC), are drepturi de a emite Fox Sports 1...

#15
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Si ce legatura are Olanda cu Romania? Si in Polonia UPC are in grila BBC Brit, BBC Earth  HD, in Elvetia au BBC-urile originale s.a.m.d. si uite ca in Romania nu exista niciun canal enumarat. Drepturile sportive in Romania sunt impartite deja intre DigiSport si DolceSport .

#16
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Este un post pay-tv așa că ar fi cam greu de inclus la noi ... cu succes comercial . Pe scurt la noi nu și-ar scoate banii investiți în vecii-vecilor ! Au posibilitatea să cumpere cam tot ce doresc , dar deocamdată sunt prezenți numai în grilele operatorilor din țări unde salariul este cel puțin la nivelul mediu european .  Au canale de calitate ... și eu mi l-aș dori în Romînia , dar nu cred că va fi posibil cel puțin încă 5 ani de acum înainte !

#17
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Deobicei cam 90% din programele straine care au varianta localizata in Romania au devenit o epava,
content la mana a doua si publicitate agresiva.  Poate sa vina si CNN in Romania , ca nu o sa ma surprinda
cat de prost va deveni dupa , noroc ca-l avem in clar pe cablu/satelit de la mama lui si nu o versiune localizata

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate