Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cum scot un obiect in miscare dintr-un clip?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005
Am un clip filmat cu Canon Eos 550d. Doresc sa elimin din clip un obiect in miscare, pe care sa-l inlocuiesc cu o portiune din fundalul din vecinatatea sa. Este posibil acest lucru? Multumesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, e posibil. Mai filmezi o data fara acel obiect in cadru.

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Poti sa-l scoti frame cu frame. E de munca, nu gluma.

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
virtual dub te ajuta sa faci background-blur ...studiaza termenul pe google. ;)

#5
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005

 Mihai_3, on 02 octombrie 2014 - 13:27, said:

virtual dub te ajuta sa faci background-blur ...studiaza termenul pe google. ;)

In adobe pro cc am reusit sa marchez obiectul. Marcajul urmarind obiectul in miscare. Ceea ce nu stiu e cum sa-l elimin. Pare-se ca ideea cu backgroud blur va merge. Exista optiunea in adobe premiere. Voi incerca...

#6
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005
Background blur face fundalul neclar, efect caracteristic cadrelor tip portret. Nu merge la scoaterea obiectelor, din pacate...

#7
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014
Ce vrei sa scoti ? Palma lu' Basescu ?

#8
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Daca obiectul in traiectoria sa nu trece prin fata ori prin spatele subiectului/subiectilor(in caz contrar e mult mai dificil de realizat si rezutatul poate arata mai mult sau mai putin bine)   poti fece o masca cu feather marisor ii aplici trak-motion dupa acel obiect si dedesupt te replici cu o bucata de fundal de langa zona respectiva.In functie de priceperea ta pote iesi mai bine sau mai rau si mai poti folosi ulterior o vigneta ceva edge softness ca sa maschezi eventualele imperfectiuni.Nu am lucrat cu CC dar cred ca ai  nevoie de AE pentru ca ce e in premiere e destul de rudimentar.
Daca este o bucata scurta de cateva secunde editarea cadru cu cadru in phoshop prin clonarea zonei cu pricina este de departe cea mai buna solutie si rezultatul e pe masura.Chestia este ca e migaleala si iti ia cel putin o zi de munca.
De curiozitate ce vrei sa scoti din cadru si ce contine cadrul ala cu pricina sa merite timpul necesar acestei operatii.
Urca un stop cadru aici sa vada si ochiul nostru.

#9
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005

 geo123, on 03 octombrie 2014 - 08:42, said:

Daca obiectul in traiectoria sa nu trece prin fata ori prin spatele subiectului/subiectilor(in caz contrar e mult mai dificil de realizat si rezutatul poate arata mai mult sau mai putin bine)   poti fece o masca cu feather marisor ii aplici trak-motion dupa acel obiect si dedesupt te replici cu o bucata de fundal de langa zona respectiva.In functie de priceperea ta pote iesi mai bine sau mai rau si mai poti folosi ulterior o vigneta ceva edge softness ca sa maschezi eventualele imperfectiuni.Nu am lucrat cu CC dar cred ca ai  nevoie de AE pentru ca ce e in premiere e destul de rudimentar.
Daca este o bucata scurta de cateva secunde editarea cadru cu cadru in phoshop prin clonarea zonei cu pricina este de departe cea mai buna solutie si rezultatul e pe masura.Chestia este ca e migaleala si iti ia cel putin o zi de munca.
De curiozitate ce vrei sa scoti din cadru si ce contine cadrul ala cu pricina sa merite timpul necesar acestei operatii.
Urca un stop cadru aici sa vada si ochiul nostru.


Geo 123
Multumesc pentru sfaturi. Voi incerca cat de curand. Acum sunt ff. ocupat si nu ma mai pot ocupa de subiect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate