Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Sfat achizitie workstation

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
__Claudiu__

__Claudiu__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.10.2014
Salut tutoror..
    Am gasit de curand un workstation HP XW6200 ... second la un pret de 320 ron(negociabil) .Dual Xeon-ul la 3.2ghz ma tenteaza la fel si reputatia de 'hard work' si sunt cam nehotarat ...
    Ce parere aveti ,credeti ca s-ar descurca mai bine decat un desktop ?..asta in activitati de genul multimedia , browsing la greu ..gen  minim 10 tab-uri (pc-ul pe care il am acum dupa 6-7 tab-uri in chrome incepe sa prinda lag si flash-ul se blocheaza in cele mai proaste momente) si alte cateva programele: Photoshop ,un vegas .. ocazional :) etc.

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
E un model de acum 10 ani. Browsingul s-ar putea rezolva, dacă e cu 4 GB RAM, dar cu flash-ul e mai greu.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
merge si cu flashu - o placa video HD si scapi de probleme

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca faci nimic, chiar daca sunt 2 procesoare o sa folosesti doar unul, tehnologia e veche, vitezele pe magistrale sunt slabute....pentru multimedia trebuie o placa video ceva mai rasarita daca nu chiar ceva cu CUDA.  Am si eu unul, a functionat cativa ani buni pe post de server, acum si un progama in java mai modern il indoaie sanatos. Si memoriile sunt in general cu ECC-uri....asa ca un update e dificil. E doar o parere...

Edited by bumpocbum, 01 October 2014 - 19:32.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Specificatiile HP indica ca accepta si memorii non-ecc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate