Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Pastrare numar!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
kraiova00

kraiova00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.11.2012
Salut, acum cateva zile tatal meu a facut un abonament la Telekom, acela cu 5000 min, 5000 sms...etc. si un Nokia 108! La care ar trebui sa platesc 25 lei/luna, intrebarea mea este daca pot sa imi pastrez numarul de pe cartela PrePay Telekom care inca mai este valabila dar pe care nu mai doresc sa o reincarc(31 lei/luna)! Mai pe scurt, vreau sa am numarul vechi pe cartela cea noua de abonament!? Se poate? M-am gandit la o deviere de apel...dar mi-am dat seama ca nu merge!

Edited by kraiova00, 01 October 2014 - 14:51.


#2
Dhaqso

Dhaqso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Bineinteles ca poti insa, trebuie sa soliciti portarea numarului celor de la Telekom, te duci in magazin, completezi un formular si ceri acolo info. Eu am nr portat de mai multi ani. Daca insa, ai facut abonament, trebuie sa platesti taxele de reziliere daca desfintezi inaintea termenului din contract de obicei. Intereseaza-te in magazin cel mai bine.

Edited by Dhaqso, 01 October 2014 - 15:10.


#3
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 kraiova00, on 01 octombrie 2014 - 14:50, said:

Salut, acum cateva zile tatal meu a facut un abonament la Telekom, acela cu 5000 min, 5000 sms...etc. si un Nokia 108! La care ar trebui sa platesc 25 lei/luna, intrebarea mea este daca pot sa imi pastrez numarul de pe cartela PrePay Telekom care inca mai este valabila dar pe care nu mai doresc sa o reincarc(31 lei/luna)! Mai pe scurt, vreau sa am numarul vechi pe cartela cea noua de abonament!? Se poate? M-am gandit la o deviere de apel...dar mi-am dat seama ca nu merge!

E prea tarziu. Trebuia sa te trezesti INAINTE sa faci noul abonament.
Sau ce vrei sa zici? Nici naiba nu intelege.
Vrei sa iti faci un nou abonament, la fel ca al tatalui tau si intrebi daca iti poti pastra numarul?

Edited by horatziu, 01 October 2014 - 15:12.


#4
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 kraiova00, on 01 octombrie 2014 - 14:50, said:

Salut, acum cateva zile tatal meu a facut un abonament la Telekom, acela cu 5000 min, 5000 sms...etc. si un Nokia 108! La care ar trebui sa platesc 25 lei/luna, intrebarea mea este daca pot sa imi pastrez numarul de pe cartela PrePay Telekom care inca mai este valabila dar pe care nu mai doresc sa o reincarc(31 lei/luna)! Mai pe scurt, vreau sa am numarul vechi pe cartela cea noua de abonament!? Se poate? M-am gandit la o deviere de apel...dar mi-am dat seama ca nu merge!
Daca a facut deja abonamentul si a primit un numar de telefon nu mai poti face nimic. Trebuia sa soliciti trecerea prepay-ului pe abonament mai inainte de incheierea acestuia.

#5
kraiova00

kraiova00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.11.2012

 Dhaqso, on 01 octombrie 2014 - 15:05, said:

Bineinteles ca poti insa, trebuie sa soliciti portarea numarului celor de la Telekom, te duci in magazin, completezi un formular si ceri acolo info. Eu am nr portat de mai multi ani. Daca insa, ai facut abonament, trebuie sa platesti taxele de reziliere daca desfintezi inaintea termenului din contract de obicei. Intereseaza-te in magazin cel mai bine.

Nu m-ai inteles, eu am in telefon cartela PrePay(reincarcabila) si acum mi-a venit telefonul ala cu alta cartela cu un alt numar. Eu vreau sa pastrez numarul de pe cartela PrePay pe abonament!

#6
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 kraiova00, on 01 octombrie 2014 - 15:14, said:


Eu vreau sa pastrez numarul de pe cartela PrePay pe abonament!

Prea tarziu!

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

 kraiova00, on 01 octombrie 2014 - 15:14, said:


Nu m-ai inteles, eu am in telefon cartela PrePay(reincarcabila) si acum mi-a venit telefonul ala cu alta cartela cu un alt numar. Eu vreau sa pastrez numarul de pe cartela PrePay pe abonament!

Nu ai inteles ca nu?

#8
Dhaqso

Dhaqso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Telefonul ti-a venit deja cu un numar (numar activat, abonament activ,  valabil pe o perioada de 1/ 2 ani de zile, cu anumite conditii de desfintare). Numarul de prepay ti-l poti porta separat catre orice retea vrei, il poti porta ca si abonament sau tot prepay. Cu mai multe info te pot ajuta cei din magazin sau de la 1234, departamentul care se ocupa de contracte.

Edited by Dhaqso, 01 October 2014 - 16:15.


#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
cat ai dat pe telefon?(stiu ca e offtopic dar suna al naibi de tentant oferta)

#10
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009

 MooF2010, on 01 octombrie 2014 - 16:24, said:

cat ai dat pe telefon?(stiu ca e offtopic dar suna al naibi de tentant oferta)
Ieftineala aia probabi a fost gratis la abonament.

#11
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Ai primit deja telefon cu cartela si numar. Nu ai ce sa mai faci acum. Trebuia sa te gandesti inainte.

Edited by alexupit, 01 October 2014 - 17:57.


#12
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Complicat, nu neapărat ieftin, rapid si sigur: portare prepay în altă retea tot la prepay - portare prepay din altă retea peste numarul dE pe abonamentul actual.

#13
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

 sandel_u, on 01 octombrie 2014 - 16:36, said:


Ieftineala aia probabi a fost gratis la abonament.
Iar pentru asta probabil e pe 2 ani abonamentul ...
Ce inseamna sa nu intrebi inainte !

Se putea pastra numarul doar daca te duceai cu cartela in magazin cand ti-ai facut abonamentul si spuneai ca doresti sa pastrezi numarul respectiv pe noul abonament !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate