Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

accident pe trecerea de pietoni

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#1
symy95

symy95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 15.03.2013
Ma busit unu pe trecerea de pietoni am stat in spital o saptamana azi am ajuns acasa de ce soferuala nu are permisu luat   ?, inca mai circula cu maasina

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
incearca sa scrii corect gramatical, e mai usor pentru noi toti.
in PV ce scrie? cine si cum a fost de vina?

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ai trecut pe rosu? Ai sarit in fata masinii? Sunt camere de supraveghere ce au captat imagini cum s-a intamplat?

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
du-te tu frumos si retrage-ti plangerea in caz ca ai facut-o Posted Image

altfel... te-ai simtii tu mai bine daca ala n-ar mai avea permis asa... vreo luna???
de unde stii tu ca n-are permisul suspendat??? cu dovada circula bine mersi 15 zile... mai mult decat ai stat tu in spital

beleste ochii cand travesrezi!!! ca nu te apara dungile alea zugravite pe asfalt si zi mersi ca nu te-a stilizat vreun gabor cu creta pe asfalt (© parazitii)

in alta ordine de idei... vezi ca asigurarile platesc despagubiri si pentru "victime"

Edited by Nero-d, 01 October 2014 - 07:49.


#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
o, dar ce limbaj de calitate superioara! ca si gramatica...
nu mai bine asteptam noi sa ne povesteasca ce  si cum, intai?

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Daca traversai asa cum scrii,e de inteles de ce i-au lasat permisul soferitei!

#7
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
si daca e trecere de pietoni nesemaforizata ? tot sa-si retraga plangerea?

#8
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai deja a povestit suficient...
omu' are o problema ca de ce nu i-a luat lu ala permisul... cam la atat se rezuma

pai poate n-a depus plangere Posted Image
se deschide dosar de cercetare penala, se cerceteaza... dar in lipsa plangerii nu poate fi inaintata actiunea penala
iar incadrarea faptei e functie de zilele de ingrijiri medicale (in cazul in speta = lovire din culpa)

nu e incorect... e doar tipic romanesc... sa crape si capra vecinului...

la ce-ti mai foloseste tie ca victima, ca ala e pedepsit sau plateste amenda sau ia linii la palma??? ce te mai freaca grija lui?

spare-me era avid de amanunte picante Posted Image

Edited by Nero-d, 01 October 2014 - 08:01.


#9
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 Nero-d, on 01 octombrie 2014 - 07:53, said:

pai deja a povestit suficient...
omu' are o problema ca de ce nu i-a luat lu ala permisul... cam la atat se rezuma
si ce e incorect in asta ?

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nero, esti in continuare agresiv si zeflemitor fara sa cunosti amanuntele problemei.

daca tu ai fi in postura de victima care nu a vorbit cu faptuitorul si a fost transportata direct la spital, si cand iesi il vezi pe ala conducand masina, nu ti vine sa intrebi un pic ce si cum?
ma intreb, exista oare posibilitatea ca nu toti cei care pun o intrebare sa fie asa, atotstiutori? la ce ne-ar mai folosi forumul?
chiar e nevoie sa iei pe cineva peste picior pentru o simpla intrebare, fara sa astepti cateva detalii?

 Nero-d, on 01 octombrie 2014 - 07:53, said:

la ce-ti mai foloseste tie ca victima, ca ala e pedepsit sau plateste amenda sau ia linii la palma??? ce te mai freaca grija lui?
serios?...

#11
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 symy95, on 01 octombrie 2014 - 07:09, said:

Ma busit unu pe trecerea de pietoni
Erai pieton, sau cu bicicleta sau cu scuterul sau cu masina?
Sper ca nu esti grav si te refaci, iti doresc sanatate.

#12
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

 spare-me, on 01 octombrie 2014 - 08:23, said:

daca tu ai fi in postura de victima care nu a vorbit cu faptuitorul si a fost transportata direct la spital, si cand iesi il vezi pe ala conducand masina, nu ti vine sa intrebi un pic ce si cum?
...

pai, nu ti-a raspuns ca in baza dovezii poti sa mai conduci inca 15 zile ?

Edited by gigi_4476, 01 October 2014 - 08:29.


#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ok Posted Image
sper ca l-am lamurit pe initiator Posted Image si l-am ajutat cu informatii importante

de ce oare cei ce traverseaza atent si se asigura nu sunt niciodata surprinsi si accidentati???

din punctul meu de vedere... accidentul pe trecerea de pietoni se produce din greseala si neatentia conducatorului auto coroborata cu prostia si nepasarea victimei!

Quote


nu ti vine sa intrebi un pic ce si cum?

poate iti vine... dar totusi... alte treburi mai importante n-ai?!? preocupari si chestiuni care te privesc personal spre exemplu... gen despagubiri, recuperari, concedii medicale, etc???
dupa o saptamane de stat prin spital... asta te preocupa pe tine?

si daca iti vine ceva... obligatoriu dai curs?

Edited by Nero-d, 01 October 2014 - 08:43.


#14
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Iar posteaza nerodul aberatii? Cautati sa vedeti ce mentalitate are fata de trecerile de pietoni. Un ignore va ajuta.

In alta ordine de idei, initiatorul a stat "doar" o saptamana in spital. Daca l-ai votat pe ponta...trebuia sa fii in coma peste 90 zile ca sa pateasca ceva soferul. Posted Image

Mai in gluma mai in serios...de ce nu ar vrea sa il vada fara permis? Astfel a doua oara va beli ochii de 10 ori la orice trecere, nu cum, probabil, a facut acum considerand, ca si nerodul, ca nu are nici o obligatie si ca obligatiile sunt ale pietonilor sa se fereasca...

Ieri...traversam...aglomeratie, agitaie, toti vor acasa cat mai repede...un Subaru b 34 aru parca, sa dea peste mine. A franat la limita liniei continue de la trecere. Am dat din cap nemultumit...ala a inceput sa comenteze ceva din masina ca "hai, gata" sau asa ceva. zic: ia da-te jos *^(**(+_((= sa iti dau vreo doua daca mai ai si tupeu. S-a dus...

Daca esti de pe aici...beleste dracu ochii la treceri, lasa graba! Eu m-am oprit si il lasam sa treaca, dar daca era un copil???

Edited by xtremdriving, 01 October 2014 - 08:51.


#15
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

 Nero-d, on 01 octombrie 2014 - 08:41, said:


din punctul meu de vedere... accidentul pe trecerea de pietoni se produce din greseala si neatentia conducatorului auto coroborata cu prostia si nepasarea victimei

absolut de acord. ca sofer, sunt pur si simplu uimit cati oameni vad zilnic ca se arunca pur si simplu pe trecere, fara ca macar sa arunce o privire sa vada daca opresc sau nu...
ca pietoni, trebuie sa fim constienti ca avem o singura viata, si trebuie sa avem grija de ea, sa nu lasam asta pe seama unui sofer, posibil neatent...
cu ce il mai incalzeste pe respectivul pieton in caz ca e deja la doi metri sub pamant ca soferul neatent ramane fara permis o perioada, sau ca ia doi ani cu suspendare ?

#16
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 gigi_4476, on 01 octombrie 2014 - 08:55, said:

absolut de acord. ca sofer, sunt pur si simplu uimit cati oameni vad zilnic ca se arunca pur si simplu pe trecere, fara ca macar sa arunce o privire sa vada daca opresc sau nu...

absolut de acord. Ca sofer sunt uimit sa vad cati soferi nu acorda NICI O ATENTIE trecerilor de pietoni si trec ca prin branza. Probabil, ca si nerodul, ca si tine, au impresia ca nu au obligatii. Doar pietonii au obligatii. ca deh, sunt tolerati pe strada... pietonii nu platesc taxe etc etc...aberatii la greu

#17
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Si iarasi incepem soferi vs pietoni.

 xtremdriving, on 01 octombrie 2014 - 09:08, said:

absolut de acord. Ca sofer sunt uimit sa vad cati soferi nu acorda NICI O ATENTIE trecerilor de pietoni si trec ca prin branza. Probabil, ca si nerodul, ca si tine, au impresia ca nu au obligatii. Doar pietonii au obligatii. ca deh, sunt tolerati pe strada... pietonii nu platesc taxe etc etc...aberatii la greu

 xtremdriving, on 01 octombrie 2014 - 08:49, said:

Daca esti de pe aici...beleste dracu ochii la treceri, lasa graba! Eu m-am oprit si il lasam sa treaca, dar daca era un copil???
Tu de ce te-ai oprit sa-l lasi sa treaca?!....doar erai pe trecerea de pietoni si aveai prioritate! Posted Image De ce nu i-ai dat inainte cu tupeu?...doar aveai protectia divina a legii si a dungilor de pe asfalt!

Edited by ccf_cristi, 01 October 2014 - 09:21.


#18
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

 xtremdriving, on 01 octombrie 2014 - 09:08, said:

absolut de acord. Ca sofer sunt uimit sa vad cati soferi nu acorda NICI O ATENTIE trecerilor de pietoni si trec ca prin branza. Probabil, ca si nerodul, ca si tine, au impresia ca nu au obligatii...
daca nu ai inteles ce am vrut eu sa zic in postul de mai sus, nu-ti mai bate capul...
de unde știi tu ca eu nu opresc la treceri? am nevoie de permis, si nu vreau sa ii dau lui garcea motive sa mi-l ia. opresc, chiar daca boul/vita s-a repezit si a facut deja un pas pe trecere...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate