Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Martori la orice fel de fenomene paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Nvidia2010

Nvidia2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2010
Salutare! Motivul pentru care deschid topicul este destul de simplu: sunt foarte pasionat de tot ce inseamna fenomene paranormale, insa n-am fost nici macar o singura data martor la asa ceva. As vrea sa cred ca lumea in care traim nu este chiar atat de banala pe cat pare la prima vedere si ca exista persoane care au fost martore macar o data in viata la ceva iesit din comun, care sa merite povestit. Si as avea rugamintea unei discutii serioase pe acest subiect, daca nu cer prea mult...Cine a trait vreodata o experienta ciudata pe care sa nu si-o poata explica il astept sa o descrie in cateva cuvinte. Si as mai avea rugamintea daca stie cineva despre existenta vreunei comunitati online de persoane pasionate de paranormal sa-mi spuna si mie, am cautat recent pe google asa ceva si nu am gasit absolut nimic...Multumesc!

Edited by Nvidia2010, 30 September 2014 - 23:54.


#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
paranormalul e un fel de psihoza. mintea vede ce vrea sa vada sau ce vor altii sa vezi.
la fel ca extraterestrii din area51, ca triunghiul bermudelor, etc...

#3
under-cover

under-cover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 01.09.2014
este suficient sa privesti doar la evenimentele ce se petrec in zilele noastre si ai sa observi o multime de astfel de evenimente paranormale

klingonienii sunt mici copii .......

#4
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
Da.nu am crezut ca pot fii adevarate.pot confirma ca se intampla lucruri ciudate uneori.am si inregistrare video dar o tin numai pentru mine.multi ar crede ca sunt nebun asa ca mai bine tac.tin numai pentru mine dar confirm ca exista lucruri departe de imaginatia noastra.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Fenomenele paranormale sunt de fapt niste fenomene stiintifice ce inca nu au fost explicate/documentate. Nimic altceva.
Sau in unele cazuri sunt doar in imaginatia celui/celor ce le vad/simt/aud.

Edited by Hider141, 01 October 2014 - 07:41.


#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Adevărat, lumea nu este așa banală cum pare, dar mai mult nu pot să îți spun, scuze.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
O data am vazut un tigan cum ii returna portofelul unui roman. Pranormal, nu alta.

#8
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
http://forum.softped...939700-deja-vu/

#9
sergiustg

sergiustg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.08.2011
Pai: Biserica si-a facut banca, Ponta iese presedinte, n-avem strazi si platim rovinieta.
Mai amPosted Image

#10
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014
Un "agent" de la Politia Rutiera nu a primit spaga,asta da paranormal.

#11
Nvidia2010

Nvidia2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2010

 crisstonne, on 01 octombrie 2014 - 07:45, said:

Adevărat, lumea nu este așa banală cum pare, dar mai mult nu pot să îţi spun, scuze.
Mi-ar placea sa cred ca exista in jurul nostru locuri unde din cand in cand se manifesta astfel de fenomene neconventionale, atata doar ca nu le-am descoperit inca...Cel mai probabil, genul asta de locuri le gasesti din intamplare si cand nu te astepti. Totusi, ca un impatimit de asa ceva ce ma consider, simt un oarecare regret pentru faptul ca, pana in prezent, nu mi s-a intamplat nici macar o afurisita de data sa iau parte la asa ceva, cu toate ca de nenumarate ori premisele de conjunctura erau mai mult decat indeplinite. Ma refer la circumstante de genul noapte, padure, munti, locuri rupte de lume etc. Sunt de acord cu Hider141 in ideea ca in spatele oricarui fenomen aparent paranormal sunt toate sansele sa existe de fapt o explicatie stiintifica la care insa stiinta nu a ajuns. DAR, indiferent de natura lor, eu le-as privi ca pe ceva care ar mai putea colora putin viata asta nu chiar roz pe care o traim cu totii...

Edited by Nvidia2010, 01 October 2014 - 21:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate