Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema router Serioux

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 28.04.2007
Salut! Am un router din ăsta de duzină (Serioux SRX - WR300WH 2) care a funcționat foarte bine până când provider-ul de internet a schimbat user-ul și parola. Înainte parola era formată din 16 caractere, iar acum este din 17. Problema este că router-ul în cazul conexiunii pppoe suportă în câmpul parolei doar 16 caractere. Ce pot face în cazul ăsta în afara schimbării router-ului?
Mulțumesc pentru ajutor!

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ce provider de internet este? RDS cumva? Daca da, iti poti schimba parola din Digicare. Daca nu, suni la provider si ceri o parola mai scurta...
Cu prima ocazie ar fi bine sa schimbi si router-ul.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
si chiar si providerul. Nu stiu cum e in alte parti dar in zona mea is dezastruosi... i-am chemat sa rezolve o defectiune la switch... dupa o luna de asteptari m-am mutat la UPC si deabea dupa inca vreo 3 saptamani au venit 2 plozi plini de piercinguri si tatuaje (cei de la UPC fiind in uniforma cu emblema de la upc, salopeta si pe dedesubt tricouri calcate la linie)si imbracati in bermude si cu o replica la modul "Am venit, care e problema?" si nu intelegeau ca eu nu mai am nevoie de RDS nici dupa ce le-am aratat ca din switch-ul lor pana la mine nu mai vine nici un cablu.

Edited by MooF2010, 30 September 2014 - 21:58.


#4
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 28.04.2007
Mulțumesc pentru răspunsuri! Problema o pot rezolva doar prin înlocuirea router-ului Serioux cu un altul ceva mai ”deștept”. Rețeaua de internet este una de cămin studențesc și user name-ul respectiv parolele sunt generate automat de către un server.

#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
mikrotik RB951G ar fi solutia ideala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate