Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Free to play low end

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
Sunt in cautare de jocuri MMORPG pentru un laptop Asus K53U cu urmatoarea configuratie:

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
CPU: AMD E-450 40nm Technology
RAM: 4,00GB DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard: ASUSTeK Computer Inc. K53U (CPU 1)
Graphics: 384MB ATI AMD Radeon HD 6320 Graphics (ASUStek Computer Inc)

Caut jocuri free to play care sa nu fie pay to win. Nu ma deranjeaza daca trebuie cumparate. Tindeam spre Guild Wars avand in vedere ca joc Guild Wars 2 pe un laptop mult mai performant dar din cate m-am interesat, mai este activ doar in unele zone si end game.

#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Ala e netbook, nu laptop. Nu cred ca merge vreun MMORPG pe asa ceva.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
dece sa nu mearga?


On topic: Nu prea gasesti fara pay to win si f2p ..... totusi firma ce incaseaza?

#4
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
Sa incaseze dar sa nu fie pay to win. Cum am spus ca joc pe un pc mai performant GW2, ce au in acel "item mall" nu sunt lucruri care te fac mai superior decat cei care nu dau bani avand in mare parte lucruri de personalizare a infatisarii caracterului si fun iar in plus oricine poate face currency exchange in cazul in care nu vrea sa dea bani reali dar vrea ceva de acolo.
In cele pay to win, sunt asa de inebuniti sa faca bani ca ajung sa adauge din ce in ce mai multe lucruri care ii fac superiori pe cumparatori si ajunge sa se strice jocul de tot.

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Lineage 2. Dar nu pe original ca e panarama.... eu joc pe un privat cu vechime foarte mare si mult mai stabil decat originalul

#6
Isolated

Isolated

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 28.06.2012
Singurul joc online care n-a fost pay to win deloc (anul trecut l-am jucat) si sper sa nu fie nici acum este APB Reloaded, numai ca e shooter, un fel de Grand Theft Auto online.

Daca te "chinui" un pic poti sa ajungi si la Pirates of The Burning Sea[ http://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] la un level mare, dar la un moment dat la level maxim tot trebuie sa platesti ca iti trebuie nave si navele in PVP se pot scufunda (sau - vezi continuarea ->). Problema e sa ai in guild pe cineva care sa-ti construiasca nave la un pret redus, pentru ca la Auction House e jale cu preturile. Daca esti intr-un guild activ poti sa faci fleeting si sa faci rost de bani.

In Lord of The Rings online[ http://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] poti daca faci anumite lucruri (deeds, de exemplu explore all zona [X] sau find out the 9 locations pentru [Y]) sa castigi Turbine Points cu care poti sa-ti cumperi game content (sa primesti quest-uri de level mare, perk - uri, sa ai acces in afara zonei de baza care e destul de mare dar nu suficient). Ca free to play nu poti sa intri intr-un guild si sa ai guild chat, ca asa intri dar nu poti vorbi decat cu whisper). Am impresia ca nu e pvp, fa un research.

In Silkroad R pana la lvl 70 joci free 100% , de la level 70 incolo e competitite ca incepi sa ai nevoie  de bani, nu de token-uri, cum iti cad la drop. Levelul maxim e 130 parca. La lvl 70 faci level foarte greu pana la 120-130 sau cat o fi. Posibil sa te saturi de joc cand ajungi la 70, drafica e draguta. Cam astea sunt jocurile, altele nu mai stiu, doar 9 Dragons, dar m-am jucat putin si nu stiu ce sa zic, totusi prea multe questuri cu [du-te in locatia X si vorbeste cu Y] si Voyage Century[ http://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] - vechi si asta, nu-mi place grafica cand navighez, nu stiu ce se cumpara cu bani reali la astea 2 jocuri, le-am jucat prea putin timp.

Eu ma joc Age of Wulin, pay to win, (mi-au spus unii playeri de level mai mare ca se poate merge si pe free to play, dar e mai greu) dar nu m-am hotarat. Daca nu o sa-mi convina o sa joc altceva, cel mai mult m-a atras Star Wars- The Old Republic - pay to win 100%.

Edited by Isolated, 10 March 2015 - 15:14.


#7
aurelian087

aurelian087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 04.01.2015

View PostSeb, on 30 septembrie 2014 - 17:43, said:

Ala e netbook, nu laptop. Nu cred ca merge vreun MMORPG pe asa ceva.
iar daca acel netbook il tine in poala devine laptop

#8
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postaurelian087, on 14 martie 2015 - 08:59, said:

iar daca acel netbook il tine in poala devine laptop

Asta ti-a trecut tie prin cap sa zici dupa aproape jumatate de an de la postul citat? Stii ce e acela netbook?

#9
aurelian087

aurelian087

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 04.01.2015

View PostSeb, on 14 martie 2015 - 09:28, said:

Asta ti-a trecut tie prin cap sa zici dupa aproape jumatate de an de la postul citat? Stii ce e acela netbook?
Da, tu sti ce e acela laptop?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate