Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sfat achizitionare iPhone 6

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014
Salut, m-am hotarat zilele trecute sa imi cumpar noul iPhone 6 (varianta de 16gb).
Vreau sa imi spuneti ce site-uri imi recomandati de pe care sa comand.
As vrea sa imi enumerati cateva site-uri serioase, de incredere si sa nu apara probleme (sa nu fie fake, etc)

As fi dorit sa comand de la eMag, dar din pacate nu mai au in stoc produsul.
In rest, am mai gasit 2 site-uri care par interesante: QuickMobile si EuroGSM

Ce parere aveti?

Edited by quinT, 30 September 2014 - 14:38.


#2
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
quickmobile

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Quickmobile da, Eurogsm nu prea am auzit de ei.

Dar totusi de ce ai 37 de mil pe un tel cu 16 gb memorie si care nu este cu nimic extraordinar fata de alte telefoane mult mai ieftine?

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
OffTopic: quinT acum ce telefon ai ?
mergi pe quickmobile sunt de incredere privind service-ul.

#5
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014

View Postalin62, on 30 septembrie 2014 - 14:45, said:

Quickmobile da, Eurogsm nu prea am auzit de ei.

Dar totusi de ce ai 37 de mil pe un tel cu 16 gb memorie si care nu este cu nimic extraordinar fata de alte telefoane mult mai ieftine?

Prefer calitatea americanilor si nu ma intereseaza cifrele atata timp cat merge de 10 ori mai bine decat un Android.
Sistemul de operare este mult mai fluid, si produsul ofera o experienta premium.


View PostMihai_3, on 30 septembrie 2014 - 14:46, said:

OffTopic: quinT acum ce telefon ai ?
mergi pe quickmobile sunt de incredere privind service-ul.

Acum detin un Samsung Galaxy S4

Edited by quinT, 30 September 2014 - 14:47.


#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postalin62, on 30 septembrie 2014 - 14:45, said:

Quickmobile da, Eurogsm nu prea am auzit de ei.
EuroGSM erau mari si tari in zilele cand eMag si pcgarage erau doar in stadiu de proiect.


@quinT: Esti sigur ca iti va ajunge memoria versiunii de 16GB? Din cate vad la telefonultau.eu au cu 4100RON versiunea de 64GB. Parerea mea e ca ar merita sa strangi bani pentru versiunea aia daca ai de gand sa folosesti telefonul si la filmat clipuri sau la stocat albume intregi din muzica preferata.

Edited by Hider141, 30 September 2014 - 14:59.


#7
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 14:47, said:

Prefer calitatea americanilor si nu ma intereseaza cifrele atata timp cat merge de 10 ori mai bine decat un Android.
Sistemul de operare este mult mai fluid, si produsul ofera o experienta premium.
:))) de 10 ori mai bine decat care android? Adica da, in pretul lui iphone 6 este cel mai tare pentru ca nu exista un android atat de scump, dar sa l comparam cu un android de 2000-2500 lei, G3, S5, htc one M8, Z3... cu ce este de 10 ori mai bun decat unu din astea? Experienta premium ofera si Z3 sau htc one M8, dar bine aluminiul apple este mai premium decat de pe alt telefon :)))

#8
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014

View PostHider141, on 30 septembrie 2014 - 14:50, said:

EuroGSM erau mari si tari in zilele cand eMag si pcgarage erau doar in stadiu de proiect.


@quinT: Esti sigur ca iti va ajunge memoria versiunii de 16GB? Din cate vad la telefonultau.eu au cu 4100RON versiunea de 64GB. Parerea mea e ca ar merita sa strangi bani pentru versiunea aia daca ai de gand sa folosesti telefonul si la filmat clipuri sau la stocat albume intregi din muzica preferata.

M-am gandit si la varianta asta, dar nu prea sunt sigur de site-ul Telefonultau.


View Postalin62, on 30 septembrie 2014 - 15:00, said:

Posted Image)) de 10 ori mai bine decat care android? Adica da, in pretul lui iphone 6 este cel mai tare pentru ca nu exista un android atat de scump, dar sa l comparam cu un android de 2000-2500 lei, G3, S5, htc one M8, Z3... cu ce este de 10 ori mai bun decat unu din astea? Experienta premium ofera si Z3 sau htc one M8, dar bine aluminiul apple este mai premium decat de pe alt telefon Posted Image))

M-am plictisit de Android, fiind utilizator de mai bine de 5 ani.
Si chiar vreau sa trec pe iOS.
  • Pe iPhone 6 camera este mai buna decat pe un M8.
  • Sistemul de operare este mai fluid.
  • Nu conteaza cifrele (ram, procesor etc) atata timp cat telefonul duce orice aplicatie fara probleme.
  • G3 nu imi place deloc. De la interfata pana la design.
  • S5 nu vreau deoarece am avut pana acum Galaxy S2 si Galaxy S4 si pot spune ca vreau sa incerc ceva nou.
  • Z3 nu este pe placul meu.
Ti-am dat motivele pentru care prefer un i6.

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
sa ii uram mult succes cu viitoarea sa achizitie.
Cel mai probabil de la quikmobile.

#10
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
si se indoaieee

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 15:06, said:

M-am plictisit de Android, fiind utilizator de mai bine de 5 ani.
Ca te ai plictisit este altceva, dar ca performanta, nu prea este cu nimic peste alt android de top. Un G3, Z3, M8...se misca impecabil nu mai este ca pe vremuri unde iOS avea avantajul ca era mai fluid, acum asta nu mai este un avantaj pentru ca android se misca impecabil.
Daca vrei sa incerci ceva nou atunci na sunt banii tai tu stii cel mai bine, macar daca dai o groaza de bani mai pune ceva si ia unu cu memorie mai mare.

#12
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
eu zic ca best buy acum e lg g3. Ai sa fii dezamagit de iphone 6, iar camera ai grija ca nu e grozava, in special in lumina artificiala produce niste poze nasoale.

#13
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014

View PostBlue_Ivy, on 30 septembrie 2014 - 15:37, said:

eu zic ca best buy acum e lg g3. Ai sa fii dezamagit de iphone 6, iar camera ai grija ca nu e grozava, in special in lumina artificiala produce niste poze nasoale.

Nu am spus ca are cea mai tare camera sau ceva de genul.
Totusi chiar imi place foarte mult iPhone-ul respectiv sistemul de operare iOS.
LG G3 nu prea imi place, in special interfata...care nu imi place deloc :))

#14
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010
Lasati-l ma sa isi cumpere ce vrea. De ce ii bagati pe gat Android-ul? Daca nu o sa ii placa i6-le, il poate returna intr-o luna parca si isi ia banii inapoi. Doamne ce oameni...

#15
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
eu zic sa ii respectam decizia este parerea mea.

#16
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010

View PostMihai_3, on 30 septembrie 2014 - 15:54, said:

eu zic sa ii respectam decizia este parerea mea.

Asta zic si eu. Uite, eu am S4 si l-as da oricand pe un 5s. De ce? Vreau altceva, m-am plictisit de el. Nu m-a suparat cu nimic, merge foarte bine, n-am nici o problema cu el, dar vreau altceva. Asta vrea si quint. Ce e greu de inteles?

#17
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014
As comanda de la QuickMobile, insa nu reusesc sa dau de ei (am cateva intrebari)...nu gasesc numar de telefon, iar prin intermediul site-ului lor, am trimis 2 mesaje la care nu mi s-a raspuns.
Problema este ca am auzit si cateva pareri negative despre acest site (intradevar, a trecut ceva timp de atunci), si nu sunt sigur daca sa comand de la ei, sau sa mai astept pana cand eMag vor aduce pe stoc telefonul.

Edited by quinT, 30 September 2014 - 16:15.


#18
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 15:41, said:

Nu am spus ca are cea mai tare camera sau ceva de genul.
Totusi chiar imi place foarte mult iPhone-ul respectiv sistemul de operare iOS.
LG G3 nu prea imi place, in special interfata...care nu imi place deloc Posted Image)

Uita-te si la un sony xperia Z3 care e mult mai premium decat i6. Nu incerc sa te conving, sunt banii tai dar ai optiuni mai bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate