Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Lucian Bute v Roberto Feliciano Bolonti (6 Decembrie 2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Lucian Bute incearca in decembrie o ultima revenire... daca ia bataie si acum nu cred ca mai continua cu boxul.
Adversarul lui este Roberto Feliciano Bolonti, un boxer de 35 de ani, fost campion IBF cu un palmares destul de bun: 35 de victorii (24 KO) - 3 infrangeri.

"Sînt foarte mulţumit. Vreau să îi mulţumesc lui Bolonti pentru că a acceptat să se lupte cu mine şi pentru că va fi la Montreal la 6 decembrie. Eu voi pleca mîine în cantonament cu echipa mea, voi petrece trei zile la Los Angeles, iar apoi voi pleca în Filipine. Sînt foarte mulţumit că s-a finalizat înţelegerea, voi pleca liniştit. Sînt foarte încîntat că reîncep. Veţi vedea un nou Lucian în ring la 6 decembrie, cu o noua echipă", a spus Bute.

http://www.gsp.ro/sp...man-435406.html

Edited by Dares, 29 September 2014 - 18:14.


#2
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Nu stiu ce sa zic, personal cred ca steaua lui Bute a apus.

#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Inteleg ca s-a trezit si si-a schimbat antrenorul.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postleomagic44, on 29 septembrie 2014 - 18:38, said:

Nu stiu ce sa zic, personal cred ca steaua lui Bute a apus.

Daca-i adevarat ca adversarii sai de pana acum au fost de mana a doua (asa cum sustin expertii),s-ar putea zice ca steaua lui inca nici n-apucat sa rasara.

#5
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Pai Roberto asta e de mana a treia! Posted Image

#6
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Din ce am citit Andre Ward si-ar fi revenit dupa lunga accidentare si vrea sa ajunga neaparat, in maxim un an la Carl Froch ; zice ca are nevoie de 2 meciuri cel putin, relativ mai usoare si ca ar fi vrut sa uneasca centurile acum 3, 4 ani ; daca Bute e destept il cauta el pe Ward, chit ca o fura linistit, dar daca va avea sansa sa boxeze cu Ward, meciul va fi organizat poate la Las Vegas, la Atlantic City sau la New Jersey, iar Bute poate face un ban frumos si cinstit, chiar daca nu atinge runda a 6-a...

#7
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Oricine va castiga partida din decembrie va avea sansa de a prinde pe urma un meci mai important. Cine pierde e complet out... la varsta lor nu mai e timp de reveniri.

#8
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Posttutuhugoneata, on 29 septembrie 2014 - 21:57, said:

Din ce am citit Andre Ward si-ar fi revenit dupa lunga accidentare si vrea sa ajunga neaparat, in maxim un an la Carl Froch ; zice ca are nevoie de 2 meciuri cel putin, relativ mai usoare si ca ar fi vrut sa uneasca centurile acum 3, 4 ani ; daca Bute e destept il cauta el pe Ward, chit ca o fura linistit, dar daca va avea sansa sa boxeze cu Ward, meciul va fi organizat poate la Las Vegas, la Atlantic City sau la New Jersey, iar Bute poate face un ban frumos si cinstit, chiar daca nu atinge runda a 6-a...
Bute nu-l poate intanli pe Ward pentru ca nu rezista sa mai faca slabire pentru supermijlocie. Ultimul meci la supermijlocie l-a avut cu Froch, unde din cauza slabirii pentru intrare in categorie a vomitat in vestiar,  inainte de meci. Rezultatul s-a vazut. De la acel meci a trecut la semigrea, l-a invins usor pe Grachev si a mancat rau bataie de la Jean Pascal. Daca ne uitam pe boxrec, Bute sta inca foarte bine in top, fiind pe locul 7. Eu cred ca Bute, prin schimbarea antrenorului, ori urmareste sa redevina campion mondial la o versiune, ori face ultimile eforturi pentru a mai prinde un meci, doua cu bursa de peste un milion.

#9
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostDares, on 29 septembrie 2014 - 22:15, said:

Oricine va castiga partida din decembrie va avea sansa de a prinde pe urma un meci mai important. Cine pierde e complet out... la varsta lor nu mai e timp de reveniri.

Bolonti este numarul 28 mondial si in afara de meciul cu Juergen Braehmer, nu a avut adversari din primii 20 ai lumii. Deci pentru el conteaza doar banul, a avut noroc sa prinda un meci cu Bute. Pentru Bute poate ca ar fi un meci de relansare dar pentru Bolonti nu. L-am vazut pe Bolonti in cateva meciuri. Este rudimentar si limitat. Daca Bute are probleme si cu el, cariera sa va lua sfarsit.

Edited by Balamache, 03 October 2014 - 20:54.


#10
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
S-a accidentat iar Lucian si se pare ca nu va boxa la data stabilita (6 decembrie).

"Am un anunț trist: M-am accidentat în timpul antrenamentului și nu îmi pot finaliza pregătirea pentru următorul meci. Am luat decizia împreună cu echipa mea să nu boxez pe 6 decembrie. Îmi pare foarte rău dar nu-mi pot permite să urc în ring dacă nu sînt pregătit 100% și în stare perfectă de sănătate. Voi reveni!", a fost anunțul lui Bute pe contul său oficial de Facebook.

http://www.gsp.ro/sp...rie-438841.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate