Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Recomandare traseu auto Cluj-Napoca - Varsovia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sRazvan

sRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.02.2006
Salut!

M-ar interesa niște recomandări pentru traseu auto din Cluj-Napoca până în Varșovia. Mă interesează varianta cea mai rapidă, cu drumurile cele mai bune, inclusiv autostrăzi.

Mulțumesc!

#2
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 20.11.2005
viamichelin

#3
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Scurt: Cluj - Carei - Pacin - H/SK - Vranov nad Toplou - Svidnik - SK/PL - Barwinek - Rzeszow si de aici in functie de ora si unde vrei sa ajungi in Varsovia ori pe Radom ori pe Lublin. 850 respectiv 880 km.

Cu autostrazi dar nu neaparat mai rapid: Cluj - Oradea - Miskolc - H/SK - Kosice - Presov - SK/PL - Barwinek - Rzeszow si aceiasi poveste ca si mai sus. 900 - 930 km din care 100 km de autostrada in H si 30 in SK. Platesti vinieta in H si SK.

Varianta cu cea mai multa autostrada: Cluj - Oradea - Miskolc - H/SK - Kosice - Presov - Stara Lubovna - SK/PL - Nowy Targ - Cracovia - Piotrkow Trybunalski. 1000 km din care 100 km de autostrada in H, 30 in SK, 400 km de drum expres + autostrada in PL. Pe langa vinietele pomenite mai sus ai de plata de doua ori cate 9 zloti in Polonia.

#4
sRazvan

sRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.02.2006
Mulțumesc pentru recomandări!

@teRRa: aș alege varianta scurtă dar drumurile sunt ok?

#5
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Cluj - Supuru de Sus(km 0): foarte bun
Supuru de Sus(km 0) - Carei - Urziceni(RO/H) - Nyirbator - Baktaloranthaza - Kisvarda - Cigand - Pacin(H/SK) - Trebisov - Vranov nad Toplou - Lipniky - Svidnik - Barwinek(SK/PL): bun cu unele portiuni doar acceptabile
Barwinek(SK/PL) - Varsovia: foarte bun

Mie dubele imi scot medie orara de 65-70, mers responsabil(graba dar cu atentie si la consum). Cand merg eu cu acelasi tip de masina scot medie peste 70. Cu masina mica daca nu ti-e frica sa mergi tare prin localitati, eventual dupa localnici care stiu drumul si se duc peste medie) scoti medie de minim 80, adica faci un 11-12 ore cu ceva opriri scurte pentru nevoi fiziologice/dezmortit. Asta pentru mers pe timp de noapte, plecat dupa-masa/seara sosit dimineata. Pe timp de zi e cu dus si intors dar media orara poate fi mai redusa si cu peste 10 km/h. Pe aceast varianta daca prinzi ceata pe PL in zona Rzeszow nu o lua pe Lublin pentru ca e aproape imposibil de circulat in astfel de conditii meteo pe acolo din cauza ca nu vezi la 20 de metri in fata.

La mers pe zi recomand varianta cea mai lunga unde esti sigur pe un 80 km/h medie si pe timp de zi. Insa acolo costurile sunt ceva mai mari, din distanta in plus, diferenta de consum si acele taxe de drum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate