Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

myDog - aplicatia iubitorilor de caini

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dandamian83

dandamian83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.09.2014
myDog - Aplicatia iubitorilor de caini
Socializare, tarcuri si clinici
Numele meu este Dan Damian sunt fondatorul aplicatiei myDog si sunt fericitul posesor al unui
frumos catel de 3.5 ani.
myDog este o platforma dedicata iubitorilor de caini, si isi propune sa rezolve trei mari probleme:
  • socializarea rapida a cainelui tau (gasirea unui caine din aceeasi rasa cu al tau, gasirea unui caine care sa fie in zona ta, gasirea unui partener de imperechere, etc)
  • gasirea usoara a tarcurilor (check-in tarc, evitarea tarcurilor aglomerate, poze si comentariile ale utilizatorilor cu privire la un anumit tarc)
  • gasirea celei mai bune clinici veterinare (vezi ce doctori si dotari are acea clinica, ce program are, poze, rating-uri de la utilizatori
Ne vom lansa in curand. Pana atunci stati in legatura cu noi prin intermediul newsletter-ului nostru si al paginii noastre de facebook.

#2
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
un facebook al cainilor mai lipsea :))), oricum interesanta ideea, dai inainte

#3
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 dandamian83, on 29 septembrie 2014 - 15:36, said:

myDog - Aplicatia iubitorilor de caini
Socializare, tarcuri si clinici
  • , gasirea unui partener de imperechere, etc)

Ma intereseaza aplicatia,m-ar ajuta foarte mult!Posted Image

#4
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
bravo, imi place ideea o sa-mi inscriu si eu copilu', vorba lu' lights e util ca poate gasesti o alta catea/catel dupa caz, sa se imperecheze.

#5
dandamian83

dandamian83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.09.2014
Vă mulțumesc pentru feedback-ul pozitiv!

Da, recunosc că și eu am avut ca și "trigger" tot nevoia de a-i gasi cainelui meu, Sawyer (in poza mai jos Posted Image ) o prietena.
Am tot cautat aplicatii care sa ma ajute cu problema asta si n-am gasit. Pana la urma m-am decis sa-l ajut eu direct Posted Image), mai ales ca am in spate si o firma de soft si niste colegi foarte ok dpdv tehnic!

De asemenea, tarcurile sunt si ele o problema prin simplu fapt ca nu sunt suficiente, si poate ca e ok sa mai punem pe harta si unele gradinete din spatele blocului sau tarcuri mai de cartier, neconsacrate...

De asemena, cu functia de check-in in tarc, si posibilitatea de a vedea de cat timp cineva a checked-in, vom putea evita un tarc daca e prea aglomerat. Eu unul aveam probleme cu tarcul din Izvor cand se instala un tip cu un caine de talie mare si agresiv cu care Sawyer nu se intelegea deloc, si omul statea si statea si statea, iar eu clar ma duceam in alta parte Posted Image).


Seara placuta va doresc tuturor!



[ http://www.codesphere.ro/wp-content/uploads/2014/09/sawyerLaTara.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.codesphere.ro/wp-content/uploads/2014/09/sawyer.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

 dandamian83, on 29 septembrie 2014 - 18:55, said:

Vă mulțumesc pentru feedback-ul pozitiv!

Da, recunosc că și eu am avut ca și "trigger" tot nevoia de a-i gasi cainelui meu, Sawyer (in poza mai jos Posted Image ) o prietena.
Am tot cautat aplicatii care sa ma ajute cu problema asta si n-am gasit. Pana la urma m-am decis sa-l ajut eu direct Posted Image), mai ales ca am in spate si o firma de soft si niste colegi foarte ok dpdv tehnic!

De asemenea, tarcurile sunt si ele o problema prin simplu fapt ca nu sunt suficiente, si poate ca e ok sa mai punem pe harta si unele gradinete din spatele blocului sau tarcuri mai de cartier, neconsacrate...

De asemena, cu functia de check-in in tarc, si posibilitatea de a vedea de cat timp cineva a checked-in, vom putea evita un tarc daca e prea aglomerat. Eu unul aveam probleme cu tarcul din Izvor cand se instala un tip cu un caine de talie mare si agresiv cu care Sawyer nu se intelegea deloc, si omul statea si statea si statea, iar eu clar ma duceam in alta parte Posted Image).


Seara placuta va doresc tuturor!



[ http://www.codesphere.ro/wp-content/uploads/2014/09/sawyerLaTara.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.codesphere.ro/wp-content/uploads/2014/09/sawyer.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
frumos catel, sa-ti traiasca!
off:nu o sa vezi niciodata asa ceva, la noi de vreo 15 ani, se baga banii doar in autostrazi si borduri, foarte utile, cand n-ai servici rozi o jumatate de ora la o bordura si gata ai uitat de necaz! Posted Image)
PS:eu am un pufulici :D

Attached Files


Edited by ConDemneD, 29 September 2014 - 20:13.


#7
dandamian83

dandamian83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.09.2014
[ http://www.codesphere.ro/wp-content/uploads/2014/09/myDog.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ne bucuram sa va anuntam ca vom lansa aplicatia pe 1 Noiembrie.
Inca n-am fixat locatia.
Daca vreti sa ne fiti alaturi, stati in legatura cu noi prin intermediul paginii noastre de facebook.
Iar aici, puteti vedea si primul nostru filmulet de prezentare.

#8
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Ce se mai aude cu aplicația?

#9
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Up

#10
dandamian83

dandamian83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.09.2014
Salut,

Am lansat aplicatia pe 15 Nov.
Avem peste 1000 de membrii deja.
Va asteptam acolo si pe voi!
http://www.mydog.xyz

#11
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,866
  • Înscris: 27.06.2006
dandamian83: "Da, recunosc că și eu am avut ca și "trigger" tot nevoia de a-i gasi cainelui meu, Sawyer (in poza maijos  ) o prietena."

Cateaua mea are pedigree, este tatuata pe ureche si inscrisa la Asociatia Chinologica de cand avea vreo doua luni.
Cand a venit vremea sa faca pui (la recomandarea medicului veterinar) am mers la Asociatie ca sa gasesc un "baiat - mascul".
Masculi existau, dar cateaua nu participase la nici un concurs de caini. Cateaua a participat la un concurs, a castigat o diploma (?) si abia dupa aceea a avut dreptul de a cunoaste un mascul - tot cu pedigree.

Puii lui Dolly sunt tot tekeli cu pedigree.

Nu stiu daca aplicatia lansata de dvs (myDog) ajuta la imperecherea cainilor de rasa si perpetuarea unei rase.
Pe siteul dvs. nu exista cereri de prezentare "pedigree" pentru caini.

Altfel siteul este inutil sau, mai rau, poate altera prin imperecheri necontrolate, puritatea unor rase de caini.

Edited by gabicen, 07 December 2014 - 02:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate