Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Becali executat pentru TVA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Parca se terminase cu TVA-ul retroactiv datorat ANAF pentru tranzactii imobiliare. Stiu ca inca de prin 2012 s-a facut ordine si nu se mai incaseaza TVA pentru tranzactii efectuate in 2004-2008. Acum vad stire ca lui Becali i se iau 7 milioane de euro pentru asa ceva. Pai ori e alba ori e neagra?

#2
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Ce mai conteaza? ...si culoare de c@cat sa fie... atata timp cat ii se iau unuia care a ciordit banii... nu ma deranjeaza cu absolut nimic!

#3
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Daca as spune ca imi pare rau ca legea se aplica retroactiv, as manca nu rahat, ci excremente.
Iar despre cioban, daca l-as baga in mea, ar insemna sa mi-o injosesc...

#4
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Nui bine cand se i-a de la un privat fie el si Becali, pana la urma ce a face statu cu banii aia, parcuri de 500.000 euro, terenuri de fotbal in panta ??

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Cica Robert Negoita ar fi campionul vanzarilor dar find din PSD e scutit de taxe?
"Omul de afaceri Robert Negoita a instrainat in timpul controlului ANAF apartamente, terenuri si loturi de parcare in valoare de 66,57 milioane lei catre fratele si tatal sau, astfel ca Fiscul nu a putut dispune masuri asiguratorii si pentru aceste bunuri, au declarat pentru MEDAFAX surse din ANAF."

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
la cati a tepuit el, e si timpul sa i se mai intoarca.
pe aici a tras teapa la vre-o doua firme tip avicola mici, de cate 500k euro fiecare.
aia i-au livrat marfa, becali a bagat propria firma in faliment, la astia nu le-a dat un sfantz, astia micii au intrat in faliment instant, si cu datorii la banci, etc...
deh, au crezut ca le-a pus mana'n cap ca fac afaceri cu becali...

#7
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
7 milioane de euro sunt fix cateva fire de praf la cate alte miliarde s-au furat. Mai e mult si bine de recuperat dar probabil nu se vor recupera niciodata.

#8
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Dupa mine sa-i ia tot, ca nu cred sa fi facut nici macar un cent in mod cinstit. Dar nu inteleg cum e cu TVA-ul retroactiv. Ori s-a anulat ori nu s-a anulat? Daca da, atunci cum de-l iau pe Becali? Daca nu, atunci cum de nu-l iau si pe Negoita?

#9
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostPetrache_Lupu, on 29 septembrie 2014 - 16:10, said:

Dupa mine sa-i ia tot, ca nu cred sa fi facut nici macar un cent in mod cinstit.
Eu zic sa-i ia atat cat se poate demonstra ca datoreaza. Eu cred ca are si bani facuti cinstit. Si cand te gandesti ca unii zic "macar el a facut si ceva pentru oameni!"... :roflmao:

View PostPetrache_Lupu, on 29 septembrie 2014 - 16:10, said:

Dar nu inteleg cum e cu TVA-ul retroactiv. Ori s-a anulat ori nu s-a anulat? Daca da, atunci cum de-l iau pe Becali? Daca nu, atunci cum de nu-l iau si pe Negoita?
Imi place cum ai gandit aici! :OK:

#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Mie chiar mi-e mila de el... mai ales cand imi amintesc cum indrepta el cu ranga usa de la Maybach in fata hotelului Marriott... se vedea ca e om de actiune!
Ce o face familia lui in fata atator taxe de platit?!

Edited by Quantum, 30 September 2014 - 06:01.


#11
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Mie nu imi pasa ca e Becali sau eu, este imoral si anormal sa pui taxe retroactive, pentru ca orice lege dispune pentru viitor, numai romanii au gasit motive sa se intoarca in trecut.

#12
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View Postsammydo, on 30 septembrie 2014 - 06:10, said:

Mie nu imi pasa ca e Becali sau eu, este imoral si anormal sa pui taxe retroactive, pentru ca orice lege dispune pentru viitor, numai romanii au gasit motive sa se intoarca in trecut.

Despre asta am incercat sa discut si eu. TVA-ul retroactiv a fost eliminat, din cate stiu, de prin 2012. S-au incheiat miile de procese etc. Asta am citit eu in presa atunci si am uitat complet de subiect. Au trecut doi ani si pac, pe prima pagina din nou subiectul TVA retroactiv, cu referire la Becali, ceea ce nu are nicio importanta in context.

#13
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014
Ceva nou?

#14
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostTarara09, on 30 septembrie 2014 - 17:35, said:

Ceva nou?
Suna-l pe Becali sa-l intrebi! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate