Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DSM 5.1 poate fi descarcat pentru testare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
https://www.synology...-us/dsm/5.1beta
Va fi sistemul de operare pentru o noua statie: DS415+ ,cu quad-core 2.4 GHz Intel Atom C2558  si 2 GB.

Edited by lori_2001, 23 September 2014 - 20:10.


#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
misto. pacat ca nu are 1080p Full HD video transcoding. pozitiv ca are suport pentru aes encryption.

#3
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Hmm
Incerc sa fac update manual dar sunt la munca, la browse apare doar pc-ul local. Fisierul de update este pe ds, dureaza enorm sa-l dld aici. Se poate face cumva sa caute fisierul *.pat direct pe hdd-ul lui ?
Edit : Am copiat fisierul de pe ds, a mers instant fata de downloadul de la ei de pe site (100 kb/s) Acum am inceput update-ul. Oricum intrebarea ramane valida, de ce la manual update nu apare si ce este local pe ds ? Apare numai pc-ul de la care te conectezi, si daca nu ai mapare facuta e cam nasol, plus ca nu vad rostul sa tot plimbi fisierul ala. Adica am luat fisierul cu download station, terminat download instant dar a trebuit sa dld de acolo pe pc-ul de la munca si sa uploadez catre server pentru update, wtf ?!?

Edited by danyxp, 25 September 2014 - 07:36.


#4
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
Astept varianta finala ca pe apa. Cei de la suport au promis ca rezolva limitarea upload-ului de fisiere video in Photo station mai mari de 2GB
Il astept de 6 luni.:angry:

Edited by dcrst755, 29 September 2014 - 23:33.


#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
running 5.1 beta. no issues encountered.

#6
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
La mine a facut figuri cu hardul extern, nu mai vroia sa intre in hibernare, mergea non-stop; am apucat sa trimit un bug report apoi am intrat la setari si am schimbat timpul de la 1 ora la 30 de minute si a inceput sa mearga cum trebuie; probabil nu a tinut cont de setarea existenta si a fost necesar sa modific dupa instalare. Le-am comunicat si celor de la suport cand au trimis mail cu posibile cauze si solutii.
Cel mai mare minus pentru mine este tot culoarea fiserelor selectate in file manager sau download station, se vede foarte greu ce fisier este selectat si nu stiu daca si de unde se poate schimba asta.

#7
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Acum realizez  ca problema cu fisierele selectate descrisa mai sus nu o am decat de acasa; cand accesez de la scarbici selectia este sufficient de vizibila, albastru deschis. Cand accesez de acasa selectia este vizibila foarte greu numai daca te uiti oarecum de jos in sus spre monitor, si nu e albastra, este crem (wtf ?!?) Cel mai probabil monitorul sau placa video sunt pe duca sau vreo setare aiurea de care am uitat. O sa incerc si cu Firefox de acasa, dar nu cred sa fie de la chrome problema asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate