Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Conectare net --- windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Sthylo

Sthylo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.11.2012
Salut, am o intrebare: cum fac sa ma conectez automat la internetul de la rds (pppoe)? Am activat/dezactivat toate optiuniile posibile dar nimic...
Momentan ma conectez manual, exista vreo solutie sau este o problema de la windows? :>

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Urmeaza pasii de aici: Link.

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Stiu ca se mai discutase despre aceasta problema la Networking unde ar fi fost mai indicat sa deschizi acest topic (nu mai stiu la ce subiect): http://forum.softped.../48-networking/

#4
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View PostSthylo, on 23 septembrie 2014 - 19:16, said:

Salut, am o intrebare: cum fac sa ma conectez automat la internetul de la rds (pppoe)? Am activat/dezactivat toate optiuniile posibile dar nimic...
Momentan ma conectez manual, exista vreo solutie sau este o problema de la windows? :>

La mine (tot Win8.1) se conecteaza doar prin Wifi. Cu cablul infipt in laptop nu se conecteaza nici sa-l pici cu ceara. Ceva eroare 651 parca.

#5
Sthylo

Sthylo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.11.2012

View PostLesbianu, on 23 septembrie 2014 - 19:24, said:

Urmeaza pasii de aici: Link.
Eu am făcut deja conexiunea, doar ca eu vreau sa se conecteze automat, fara sa dau eu mereu connect.

View Post_-_, on 23 septembrie 2014 - 19:39, said:

@initiator
Stiu ca se mai discutase despre aceasta problema la Networking unde ar fi fost mai indicat sa deschizi acest topic (nu mai stiu la ce subiect): http://forum.softped.../48-networking/
Da dar cred ca asta e mai mult o problema legata de windows, nu de net. Daca un moderator dorește sa il mute, nu am nimic împotriva :)

View PostStan_Patzitul, on 23 septembrie 2014 - 20:09, said:


La mine (tot Win8.1) se conecteaza doar prin Wifi. Cu cablul infipt in laptop nu se conecteaza nici sa-l pici cu ceara. Ceva eroare 651 parca.
Si eu am pățit exact la fel de multe ori, de multe ori nu băgam cum trebuie parola sau bifam ceva greșit. Încearcă delete/recreate cândva tot o sa meargă normal :)

#6
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014

View PostSthylo, on 23 septembrie 2014 - 19:16, said:

Salut, am o intrebare: cum fac sa ma conectez automat la internetul de la rds (pppoe)? Am activat/dezactivat toate optiuniile posibile dar nimic...
Momentan ma conectez manual, exista vreo solutie sau este o problema de la windows? :>

fa un fisier bat (notepad si salvezi cu extensia bat ) scrii rasdial ,numele conexiunii, username , parola ca in imagine
apoi pui fisierul in Start-up

Attached Files


Edited by stanes, 23 September 2014 - 21:57.


#7
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View PostSthylo, on 23 septembrie 2014 - 21:26, said:

Si eu am pățit exact la fel de multe ori, de multe ori nu băgam cum trebuie parola sau bifam ceva greșit. Încearcă delete/recreate cândva tot o sa meargă normal Posted Image
Oare e posibil sa nu ma lase RDS pt ca nu are MAC-ul laptopului in lista de device-uri acceptate?

#8
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014
fa update la windows..o versiune windows 8.1 mai recenta incepe sa nu mai aibe eroarea 651
eroarea era de nereparat la windows 8 , reparabila ( de fapt disparea in cateva ore) la windows 8.1 si inexistenta la windows 8.1 cu update..

am avut windows 8 de pe net si windows 8.1 cumparat

Edited by stanes, 24 September 2014 - 10:39.


#9
Sthylo

Sthylo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.11.2012

View Poststanes, on 23 septembrie 2014 - 21:34, said:

fa un fisier bat (notepad si salvezi cu extensia bat ) scrii rasdial ,numele conexiunii, username , parola ca in imagine
apoi pui fisierul in Start-up
Mersi pentu pont, chiar functioneaza ! Dar chestia asta nu se aplica si in welcome screen nu? Adica eu preferam ca atunci cand bag parola de la pc sa fiu deja conectat la net, dar daca nu merge... ne multumim si asa :>

View PostStan_Patzitul, on 24 septembrie 2014 - 10:25, said:

Oare e posibil sa nu ma lase RDS pt ca nu are MAC-ul laptopului in lista de device-uri acceptate?
Putin probabil, eu cu acelasi fir de net m-am conectat la 2 pc-uri si inca 3 laptop-uri la diferite intervale de timp, deci nu cred ca asta e problema.

#10
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Multumesc. Sunt la zi cu update-urile, e original Winu. O sa mai incerc, oricum nu e o urgenta din moment ce merge pe wifi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate