Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

teste tip grila date la angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dandanezul

dandanezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.06.2013
Stie cineva sau s-a lovit de aceasta problema: Cum arata si ce intrebari contin testele tip grila de angajare pentru electricieni?

Edited by dandanezul, 23 September 2014 - 13:16.


#2
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View Postdandanezul, on 23 septembrie 2014 - 13:16, said:

Stie cineva sau s-a lovit de aceasta problema: Cum arata si ce intrebari contin testele tip grila de angajare pentru electricieni?

depinde de la companie la companie si de pozitia in sine.
da, e pozitie de electrician dar este cu sau fara experienta, sa asteapta doar notiuni de baza - comapnia dorind sa-i instruiasca mai departe , sau au nevoie de cineva foarte bine pregatit.
De asemenea la ce parte electrica ( auto, constructii s.a.m.d)  ... de inalta tensiune... de joasa tensiune... ( si mai stiu eu ce portiuni si ce nivele de electricitate mai sunt pe lumea asta Posted Image)

Eu iti pot trimite niste intrebari pe partea electrica daca doresti dar crede-ma nu vor fi aceleasi Posted Image

Edited by Shahara, 23 September 2014 - 13:20.


#3
dandanezul

dandanezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.06.2013

View PostShahara, on 23 septembrie 2014 - 13:19, said:

depinde de la companie la companie si de pozitia in sine.
da, e pozitie de electrician dar este cu sau fara experienta, sa asteapta doar notiuni de baza - comapnia dorind sa-i instruiasca mai departe , sau au nevoie de cineva foarte bine pregatit.
De asemenea la ce parte electrica ( auto, constructii s.a.m.d)  ... de inalta tensiune... de joasa tensiune... ( si mai stiu eu ce portiuni si ce nivele de electricitate mai sunt pe lumea asta Posted Image)

Eu iti pot trimite niste intrebari pe partea electrica daca doresti dar crede-ma nu vor fi aceleasi Posted Image
Este vorba de un post de electrician de intretinere la un spital. Ma intereseaza cum arata si cam ce gen de intrebari sunt puse, nu sa stiu exact subiectele! Sa stiu cam la ce sa ma pregatesc

#4
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
iti dai seama ca nimeni nu poate sa-ti raspunda mai bine la intrebarea asta decat tine.
Gandeste-te ce parte electrica iti va intra in fisa postului.
Partea electrica a cladirii... a echipamentelor ... ce ti s-a spus?
Sau vei schimba becuri in saloane ca pentru orice alta complicatie va  veni altcineva?

#5
dandanezul

dandanezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.06.2013

View PostShahara, on 23 septembrie 2014 - 13:26, said:

iti dai seama ca nimeni nu poate sa-ti raspunda mai bine la intrebarea asta decat tine.
Gandeste-te ce parte electrica iti va intra in fisa postului.
Partea electrica a cladirii... a echipamentelor ... ce ti s-a spus?
Sau vei schimba becuri in saloane ca pentru orice alta complicatie va  veni altcineva?
Ok, merci de raspuns.

#6
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View Postdandanezul, on 23 septembrie 2014 - 13:24, said:

Este vorba de un post de electrician de intretinere la un spital. Ma intereseaza cum arata si cam ce gen de intrebari sunt puse, nu sa stiu exact subiectele! Sa stiu cam la ce sa ma pregatesc
Stai linistit, postul e dat deja.

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,305
  • Înscris: 24.05.2010
[ http://www.valiadis.gr/pool/fck/image/valiadis_gen_info/VAL_draw_3N.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce tip de legaturi sunt acestea?

#8
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
Daca ar fi dupa mine , mai ales la spital, ar trebui sa bage si ceva intrebari de la nenorocirea aia care s-a intamplat la Maternitatea Giulesti cand au ars copii nou nascuti si l-au gasit vinovat si pe electrician. Asta in ideea ca esti constient de ce riscuri colaterale implica meseria asta.

#9
dandanezul

dandanezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.06.2013

View PostMooF2010, on 23 septembrie 2014 - 13:49, said:

[ http://www.valiadis.gr/pool/fck/image/valiadis_gen_info/VAL_draw_3N.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce tip de legaturi sunt acestea?
subiectul discutiei era altul, ce postezi tu aici am invatat si practicat acum 20 de ani , deci termina cu mistourile!

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcrstn, on 23 septembrie 2014 - 14:05, said:

Daca ar fi dupa mine , mai ales la spital, ar trebui sa bage si ceva intrebari de la nenorocirea aia care s-a intamplat la Maternitatea Giulesti cand au ars copii nou nascuti si l-au gasit vinovat si pe electrician. Asta in ideea ca esti constient de ce riscuri colaterale implica meseria asta.

    Ce s-a intamplat la maternitatea Giulesti a fost un concurs de imprejurari nefericite si cu final tragic,unde actorul si vinovatul principal a fost Ministerul Sanatatii prin reprezentantii sai, imputerniciti sa se ocupe de siguranta in spitale.Si nu numai.Bietul electrician a ajuns sa fie incriminat doar pentru faptul ca el exista.
Testele sunt date la modul general,se verifica cunostintele profesionale,nu istoricul intamplarilor nefericite,pentru ca e nevoie de meserias in electricitate,nu de expert in evenimente..

#11
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
Raspunsul meu era in ideea ca "SI pe electrician" l-au gasit vinovat,iar asta ar trebui sa ii constientizeze mai mult de riscurile meseriei.

Cat despre cauzalitate, dezastre si "concursuri nefericite de imprejurari", am fost surprins prima oara acum vre-un sfert de secol cand am citit despre un raport al comisiei de ancheta in urma exploziei de la Cernobal care identificase extrem de multe evenimente care inlantuite au dus la dezastrul ala.  ( raportul era cel oficial, sustinut la AIEA si referindu-se doar la proceduri incalcate erau vreo 13-18 , oricare dintre ele putand preveni evenimentele ulterioare...cifra luati-o cu circumspectie ca-i mult timp de cand am citit).
Insa nu e cazul sa deviem topicul de la substanta lui si sustin in continuare ideea ca ar trebui sa fie si ceva intrebari in legatura cu consecinte ale faptelor si responsabilitati. Iar la cursurile de pregatire pe care le fac electricienii sa se dea si exemple directe de cazuri nefericite, de genul asta.

Edited by crstn, 25 September 2014 - 05:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate