Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Bandouri usi Daewoo Matiz

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Sharkye

Sharkye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 27.01.2010
Salutare tuturor !
Am un daewoo matiz , recent am achizitionat usa stanga fata din dezmembrari si am observat ca are bandou de fabrica cu gauri prin tabla.
Problema sta in felul urmator : daca dau bandoul jos o sa imi ramana gauri , daca o las cu bandou o sa fie singura usa cu bandou , restul usilor nu au.
Sunt curios in urmatoarele privinte , bandourile acestea au aceeasi marime/latime precum cele originale ?
Cum se pot astupa acele gauri in tabla ?
Daca bandourile gasite de mine corespund la marime cu cel original , imi cumpar un set si lipesc doar 3 bandouri pe restul usilor.
Sfaturi/idei ..?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cu scoci.
Scociul repara orice.

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Usa achizitionata este la culoarea masinii? Daca nu este, oricum trebuie vopsita si poti renunta la bandou. Un tinichigiu iti rezolva gaurile de prindere imediat.
Daca nu ai nevoie de vopsitorie, bandouri pe restul si gata!

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

 Sharkye, on 23 septembrie 2014 - 01:36, said:

Problema sta in felul urmator : daca dau bandoul jos o sa imi ramana gauri , daca o las cu bandou o sa fie singura usa cu bandou , restul usilor nu au.
Ideea generala este... sa nu renunti la bandouri, sunt foarte utile mai ales in parcarile aglomerate ca sa eviti micile zgarieturi/loviri accidentale :)

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In link ai trecute toate dimensiunile, era greu sa le compari cu ce ai tu? Oricum, se dau la set de 4 bucati.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate