Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Completare Document de control servicii ocazionale.

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
flobeats

flobeats

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.04.2007
Va salut, as dori si eu putin ajutor de la colegii soferi. Nu am gasit niciunde un model de completare al foii de parcurs din documentul de control pentru transport persoane prin servicii ocazionale. Am nelamuriri si nu stiu pe cine sa intreb. Nu am gasit nimic concret pe internet. Dimineata este primul transport pentru o firma ce are un microbuz de 21 locuri inclusiv soferul. Fac un transport la sibiu cu o singura persoana care este mama sefului meu si o duc la sibiu, acasa la ea, dar  eu de fapt trebuie sa verific ceva la microbuz la o firma acolo. Concret ce nu stiu eu sa completez: Itinerar si sub am date..ce trec acolo? Mai apoi etape zilnice si sub am De la localitatea apoi alta casuta La localitatea apoi Km cu incarcatura  apoi urm casuta Km gol apoi o casuta Confirmarea transportului. Ce completez aici fratilor ca habar nu am. Va multumesc de ajutor. Atasez modelul foii de parcurs.

Attached Files


Edited by flobeats, 23 September 2014 - 00:00.


#2
flobeats

flobeats

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.04.2007
Am gasit raspunsul si pentru cei care mai au nevoie poate de informatii cititi mai jos:
La date se trece data in care faci deplasarea, mai multe rubrici pentru ca poti face deplasare pe mai multe zile, adica un pelerinaj de exemplu pe mai multe zile.
De la localitatea : se trece localitatea de plecare si La localitatea: se trece localitatea unde va veti opri. Aveti mai multe rubrici pentru ca itinerariul mai poate avea si alte localitati in care va veti opri sau va veti deplasa si trebuie trecute. Kilometri cu incarcatura(stupida exprimare din punctul meu de vedere, ca doar nu e transport de marfa), inseamna km ce ii veti face cu persoane la bord, iar km in gol sunt km pe care ii veti face fara persoane la bord. La confirmarea transportului inca nu am aflat ce trebuie scris. Daca mai are cineva ceva de completat, aveti onoarea.

Edited by flobeats, 24 September 2014 - 15:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate