Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ajutor/Sfat achizitie SMART TV

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
Buna seara dragi forumisti,

sunt in cautarea unui smart tv cu dimensiunea de 32inch full hd sau 4k care sa exceleze la capitolele calitatea imaginii, functii smart si dotari CI+,wired,wireless,dvbs2.
Ce optiuni as avea?

Cu multumiri,
Carmen

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
buget?
http://www.altex.ro/...sony-kdl-32w706

Edited by STARTREK1, 22 September 2014 - 17:53.


#3
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
nu am un buget anume setat.  primeaza dimensiunea si partea de smart tv si calitatea imaginii.

#4
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
4k la 32 inch nu merita. Ajunge un fullHD. In rest, vezi la ce marca iti plac mai mult culorile. Apoi, ia cel mai scump model.

#5
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Smart TV e scoatere de ochi. In afara e youtube si alte bazaconii neinteresante nu ai mai nimic si mai platesti si o gramada de in plus. Cel mai bine un Led normal hd+un media player, Eventual sa fie 3D dar 4k-ului nu-i vad rostul. Mai pui si faptul ca o sa ai fisiere si mai greu de manipulat/copiat/stocat.

#6
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
din pacate nu e cel mai scump si nici nu corespunde cerințelor.
intre timp am descoperit ca am postat intr-o arie prea putin frecventat unde răspunsurile sunt in mare parte la misto si deviaza de la subiect.  mulțumesc celor care au fost ontopic.

Edited by carmenclara1, 24 September 2014 - 20:25.


#7
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Ti s-au dat raspunsuri la subiect. 4k e standard de cinema, de paneluri puse in piete, nu de pus in sufragerie. Cel putin deocamdata. Nici macar nu ai la ce sa te uiti in 4k, abia au aparut cateva filmele, de televiziune, meciuri, wildlife nici nu vb - o sa mai dureze ceva. In conditiile astea ce sfaturi vrei? Crezi ca toata lumea se arunca cu capu-n-nainte sa-si cumpere 4k si sa poate da sfaturi pe net din experienta. Ia ce crezi de cuviinta, cauta reviewuri pe net etc. daca tot vrei sa ignori orice sfat logic. Pana la urma banii si ratiunea iti apartin.

Edited by bbchip44, 24 September 2014 - 21:38.


#8
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
Netflix and youtube rings a bell? Sky Deutschland urmeaza sa introduca si posturi 4k in oferta pana de pasti 2015....
si exista si alte surse nu numai p2p pentru continut 4k. ..

P.S Sky DE a emis primul meci in 4k prin 2012. intre timp a fost si o etapa a formulei 1 in 4k....

Edited by carmenclara1, 25 September 2014 - 00:00.


#9
ionut_manciu

ionut_manciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.02.2011
daca tot ati deschis topicul asta as vrea sa aud o parere de la voi in legatura cu achizitionarea unui tv  care o sa il pun il living...... sa fie "smart 3D", 120-160 cm diagonala  ,4K (   4k vreau pt ca vreau sa fac o investitie acum pt 10 ani .........mentionez ca eu am cumparat un tv "acer"  cand au aparut lcd-urile "un full hd"   si il am si acum Posted Image))   ) intrebarea mea este : ce sa imi iau sa fie si pret si calitate ???? ca buget ma incadrez pana in 7-8 mii ron (daca gasesc cu 4 mii nu ma supar )   sunt f indecis intre marsi ......stiu ca samsung e singurul care are mai multe aplicatii romanesti .....  astept raspunsuri ..ms

Edited by megafanro, 20 November 2014 - 02:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate