Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 

OTG Stick

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dere1234

dere1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2014
Salut , sunt nou pe forum , scuzati-ma daca am gresit sectiunea , tocmai mi-am cumparat un stick OTG (On-to-go) si nu il citeste telefonul , am incercat diverse aplicatii din play store dar nu am gasit una sa functioneze. Ma puteti ajuta cu o solutie?(stickul merge pe pc)

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si ce-ai vrea sa ghicim ce telefon si ce marca este stick-ul pe care le ai????

E ca si cum ai spune: "Uite eu am un ciob de gresie, unde gasesc sa cumpar un pachet la fel, de aceleasi dimensiuni?"

Edited by gumball3000, 22 September 2014 - 16:56.


#3
dere1234

dere1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2014

 gumball3000, on 22 septembrie 2014 - 16:56, said:

Si ce-ai vrea sa ghicim ce telefon si ce marca este stick-ul pe care le ai????

E ca si cum ai spune: "Uite eu am un ciob de gresie, unde gasesc sa cumpar un pachet la fel, de aceleasi dimensiuni?"

Stickul e kingmax iar telefon este samsung galaxy s3 mini

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Nu are putere sa alimenteze stickul

#5
dere1234

dere1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2014

 nick5roo, on 22 septembrie 2014 - 16:58, said:

Nu are putere sa alimenteze stickul

am vorbit cu un prieten si el aceasi problema o are cu un S5 sa fie tot de la alimentare?

#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Iti trebuie hub usb cu alimentare separata.

http://www.pcgarage....re-separata-da/

Parca, daca nu ma insel bateria la telefon are 3,7v si stick 5v

nu stiu amperaj

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Exista unele telefoane, chiar daca au baterie de 3,7V care alimenteza dispozitivele atasate pe USB prin USB-OTG.
Spre exemplu cele de la Sony, cel putin Sony Xperia V, telefon ce am eu, poate alimenta un dispozitiv extern, dar depinde foarte mult curentul de alimentare, adica, daca dispozitivul are nevoie de mai mult de 300mA, atunci nu va functiona, pentru ca telefonul poate furniza un curent mai mic, parca, pana-n 250mA. Nu mai stiu exact valorile.

Asadar, nu numai tensiunea, masurata in Volti, e importanta, mai trebuie si curentul, masurat in Amperi, sa fie in parametrii "ceruti" de dispozitiv.

Spre exemplu nu ai sa poti niciodata alimenta un dispozitiv extern precum un HDD.
In cazul in care alimentarea telefonului nu este de ajuns, se pot folosi adaptoare care au 3 mufe, doua de date si una pentru alimentarea cu curent dintr-o alta sursa externa (incarcator), ca in poza atasata.

Attached Files


Edited by Ciubex, 22 September 2014 - 17:37.


#8
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Salut, aceas problema am si eu cu un tab.unde portul nu este alimentat din interior si caut de mult un cablu in - Y - dar nu gasesc la noi in tara,numai daca comand din afara.Poate stie cineva de unde as putea procura una de la noi .
Multumesc anticipat.

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
FreemanG1, din pacate am cautat si eu pentru cineva un asemenea adaptor de pe la noi, insa nu am putut sa-i recomand vreun magazin, cel putin nu online si nu unul cunoscut. De fapt nu am gasit pe nicaieri pe la noi asa ceva. Oricum, eu mi-am luat de pe eBay, ca-s mai ieftine.
Asadar ai doar doua variante daca nu vrei sa il comanzi de pe net:
1. ti-l faci singur acasa, trebuie sa ai ceva cunostinte minime de electronica;
2. incerci pe la service-urile GSM poate au de vanzare sau iti pot procura asa ceva.

Dar de ce nu vrei sa le comanzi de pe net sunt destul de ieftine.

Edited by Ciubex, 22 September 2014 - 22:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate