Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

convertor lcd monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lyka59

lyka59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.02.2010
am mai multe leptopuri defecte si monitordefect . am vazut pe yutube ca convertorul si ccfl-ulse poate folosi pentru a aprinde tuburi si becuri neon cu o baterie .rog pe cine stie sa i-mi arate modul de conexiune (schema de legaturi) detailat . stiu ca la esire spre lampi are tensiune mare nu sant afon in ale electricitatii fiind electrician de meserie .cu electronica e mai greu. chiar acum dupa cum vedeti nu stiu sa activez tastatura sa scrie literele majuscule butonul  caps lock nu are nici un efect .

#2
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Daca nu te pricepi mai bine nu te baga.Pe iesirea de la inverter tensiunea e destul de mare si scutura bine.

#3
lyka59

lyka59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.02.2010
Dragul meu dupa cum ti-am spus la electricitate ma pricep si stiu ce este o tensiune mare practic electricitatea de peste 35 de ani si pot sa dau lectii asa ca nu ma pune la colt spunadu-mi ca ^ma scutura tare^ . Daca sti legarea acelui circuit sa lucreze independent arata! Aceasta am cerut nu norme de NTS. Multumesc ca mi-ai scris!!!!

Edited by lyka59, 22 September 2014 - 14:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate