Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Reinstalare Windows pe sistem virusat - fost "probleme windows."

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
laurapenciuc

laurapenciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.12.2013
buna ziua. ma poate ajuta cineva? mi-am reparat pc-ul acum 5 luni, iar cel care a reinstalat windows-ul nu l-a formatat si mi-au ramas virusi in el. faza este ca nu pot nici dezinstala antivirusul de pe pc, nici sa reinstalez windows-ul si sa formatez calaculatorul. deja nu mai raspunde la anumite pagini de internet si apare o casuta care spune ca nu pot fi accesate proxy serverele. ce pot sa fac sa reinstalez windows-ul/ am incercat sa introduc cd-ul cu programul, sa ii dau restart si sa dau boot. nu merge. cine ma poate ajuta? please!!!Posted Image

#2
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
inainte de a baga cd-ul, umbla in Bios si asigurate ca ai setat sa booteze de pe cd

Edited by AntonL, 21 September 2014 - 18:00.


#3
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014
Incetisor, fara panica .
Se poate rezolva . Nu cauta vinovati de acum 5 luni, cauta solutii .

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am redenumit topicul. Titlul "probleme windows." nu este relevant pentru problema descrisa.

Bootezi de pe CD/ DVD si pentru a te asigura ca nu mai raman virusi pe HDD este important ca inainte de reinstalare sa stergi toate partitiile, dupa care sa le refaci.

#5
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,138
  • Înscris: 27.06.2007

View Postval_05, on 28 septembrie 2014 - 20:55, said:

Parerea mea e ca formatarea nu  ,, rezolva,,  toti virusii.   Mai degraba schimba harddiscul.
asa e ! tu esti ala care la primu virus arunci HDD si cumperi altu !Posted Image
apropo, daca instalez linux mai arunc sau nu HDD?

Edited by STARTREK1, 28 September 2014 - 20:59.


#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Stersesem comentariul cu schimbarea HDD-ului, dar acum pentru ca l-ai citat este ca si cum nu ar fi fost sters. Avand in vedere raspunsul tau sper ca initiatorului topicului nu va lua de buna sugestia cu aruncarea hard disk-ului...

#7
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Poti incerca sa instalezi windowsul de pe stick, dar daca nu te pricepi prea bine, poti ruga pe cineva care cunoaste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate