Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Problema / Intrebare , vreau multe raspunsuri.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Sa va zic o intamplare.A venit un prieten cu un stick la mine sa-i bag muzica.Am bagat stick-ul iar cand am intrat in el toate folderele erau shortcut-uri , deci toate.Si nu puteam intra in ele , deci dadeam click pe ele si nu se deschideau.Ok , eu aveam pe desktop folderul cu muzica si l-am bagat pe stick iar el s-a transformat in shortcut ( deci nu a mai aparut un folder shorctut , iar folderul original a ramas ) el s-a transformat in shortcut , ok , am incercat si cu alte nume gen: muzica 2014 , muzica noua etc etc si tot nu mergea.Am formatat stick-ul si dupa a mers.De aici incepe problema mea.Eu joc un joc si pe acest joc mai sunt playeri care au cheats.Stafful a decis sa verifice unii playeri prin teamviewer , sa-i verifice in pc sa vada daca au cheats.Multi dintre ei le au pe stick.Pe mine m-a verificat un admin ( membru staff ) si a descarcat un program care-ti vede ultimele activitati in pc.Cu programul ala mi-a gasit litera H:/ si in dreptul ei a gasit: muzica.exe , muzica 2014.exe muzica noua.exe , iar stafful crede ca eu am cheats pe stick si l-am redenumit in muzica.exe etc etc.Dar acele foldere muzica etc sunt folderele care le-am incercat eu sa le bag pe stick.Acum am zis mai sus.I-am explicat adminului , dar el nu crede deoarece pe programul lui acele foldere apar in format exe.Nici eu nu stiu , dar va intreb pe voi.Este posibil asa ceva ? Sa apara .exe ? acele foldere ? Si de aici adminii cred ca ala este un cod , pentru ce este .exe.Este posibil asa ceva ?Eu cred ca:
Ori programul lui cu care m-a verificat , nu este bun.
Si eu cred ca acel stick avea un virus.Si apareau .exe , dar adminii zic ca este imposibil sa apara .exe.Voi ce parere aveti ? Ajutati-ma va rog.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
Huh?

#3
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Nu ma ajuti deloc omule.

#4
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Virus !

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
Cum zice si genius mai sus, virus. Formateaza stickul, da-l si cu un anitivirus si vezi apoi.

In alta ordine de idei, un text mai dezlanat ca al tau nu am vazut de mult. O gramada de detalii inutile si paginare de 2 lei.

#6
tutuN_

tutuN_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.09.2014
Frate , eu l-am formatat , deci am rezolvat problema.Intrebarea mea este daca este posibil ca acele folderele sa apara in programul ala in format .exe ?

Edited by tutuN_, 21 September 2014 - 18:15.


#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 18.12.2007
Daca spui si care e programul ai mai multe sanse sa ti se raspunda.

#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Era nevoie de doua topicuri ?

#9
CBb

CBb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 02.06.2009
Si adminilor li se da voie sa intre cu Team Viewer? Lipseste doar sa mai intorci fundul, sa intre mai usor..

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,960
  • Înscris: 24.02.2006

View PosttutuN_, on 21 septembrie 2014 - 18:17, said:

...........Intrebarea mea este daca este posibil ca acele foldere de la acel virus sa apara in programul cu care m-a verificat adminul in format .exe ?..............
da.
windows-ul are o setare de genul "hide extension for known file types"; daca e activata atunci nu-ti mai arata extensiile fisierelor. daca ai un fisier aaaa.jpg.exe, atunci windows-ul o sa ascunda extensia "exe" si-ti va afisa restul ("aaa.jpg"), putand sa te induca in eroare.
in plus, in executabile poti specifica un icon, care este afisat de catre windows; daca acel icon este cel al unul folder, e posibil sa crezi ca acolo e un folder dar de fapt sa fie un executabil.

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,304
  • Înscris: 15.06.2004
Explicatia e cea de mai sus. Problema e ca eu cred ca atunci cand ai bagat stick-ul ai luat si tu virusul.

#12
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,843
  • Înscris: 01.12.2003
Stickul era virusat , acel virus iti face shortcuts la toate folderele , iar folderele le face hidden.In momentul cand ai dat dublu click pe un shortcut ai virusat si calculatorul.

#13
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
1. Nu mai lasa lumea sa intre la tine in PC prin teamviewer aiurea !
2. Ai virusi, bravo ! Incearca sa devirusezi calculatorul, dar eu ti-as recomanda un format, e mai sigur !
3. Nu mai posta pe aria asta probleme tehnice si respecta regulamentul !

Closed.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate