Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Ion Iliescu - erou al politicii romanesti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1
pathfinder899

pathfinder899

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 22.06.2013
Ion Iliescu este un adevarat erou revolutionar care ne-a scos din comunism si a adus o noua era de pace si prosperitate. Daca ar mai putea candida la presedentie sigur ar mai obtine un mandat.
Daca mai are cineva laude la adresa acestui om deosebit sa le scrie pe acest thread.

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Io am impresia ca tu esti ceva troll/inorog/hobyt/spiridus sau alta creatura ce populeaza meandrele internetului. Cealalta varianta nu-i magulitoare pentru tine si daca o expun voi fi suspendat, insa poti sa o intuiesti.

Edited by edy_wheazel, 21 September 2014 - 16:40.


#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Mergi dupa el cand ne paraseste.

#4
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Suntem in 2014 nu 1990,trezestete,multi dormeau atunci si am ajuns unde suntem acum.

#5
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013
Cine pariaza cu mine ca subiectul asta o sa se inchida foarte repede?

#6
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Un tovaras de nadejde , fara mari pretentii , doar in a controla partidul , cu ajutorul dosarelor , casa gratis si onoruri de tot felul !

In rest , o reminiscenta a trecutului , politruc !

P.S. -Mai draga , colegul se referea "sa insotesti cortegiul funerar" , ce vina avem noi , daca in limba Romana cuvintele au uneori si alte intelesuri !

Edited by tidicristi, 21 September 2014 - 16:50.


#7
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014

View Postpathfinder899, on 21 septembrie 2014 - 16:30, said:

Ion Iliescu este un adevarat erou revolutionar care ne-a scos din comunism si a adus o noua era de pace si prosperitate. Daca ar mai putea candida la presedentie sigur ar mai obtine un mandat.
Daca mai are cineva laude la adresa acestui om deosebit sa le scrie pe acest thread.

Da. Cel mai bun presedinte, mai draga.


[ http://i45.tinypic.com/mrbc6s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexkr, 21 September 2014 - 16:51.


#8
pathfinder899

pathfinder899

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 22.06.2013

View Postmihai!, on 21 septembrie 2014 - 16:36, said:

Mergi dupa el cand ne paraseste.
Sa mergi tu dupa Basescu cand dispare din politica.

#9
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
haoleo mai nou la psd se incearca construirea unui cult al personalitatii si pentru stramosi , nu numai pentru javrele actuale din varful partidului?

#10
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013
Radeti voi, radeti dar sa stiti ca :

Ponta este pentru noi
Exact Iliescu doi !

#11
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
O scrisoare de "dragoste"  din partea unei romance : "Scrisoare dură adresată lui Ion Iliescu: "Aţi făcut pipi cu boltă, de la trambulină, pe democraţie şi pe popor"


Quote

Vă scriu aceste rânduri pentru că zilele astea am primit o veste fabuloasă şi m-a făcut să mă gândesc intens la dvs. Vă scriu pentru că pe 17 Septembrie 2014, CEDO a decis că mineriada va fi investigată în continuare de statul român (considerată chiar crima împotriva umanităţii) şi de atunci nu mai am stare. Vă scriu pentru că dumneavoastră sunteţi păpuşarul absolut al acestor întâmplări sinistre pe care nu le putem uita. Nu avem cum! Cineva mă întreba zilele trecute dacă nu s-au prescris faptele. Nu! Anumite măgării şi orori nu se pot prescrie niciodată. Istoria nu poate uita. Nu trebuie! Nu am fost fizic prezentă la mineriade. Moral însă, mă simt lezată de fiecare gest nesăbuit care a înăbuşit democraţia şi a instaurat tirania nesimtirii şi cultul urii. Moral, şi eu simt că m-au bătut minerii în Piaţa Universităţii. Moral, pe toţi ne-au rănit evenimentele de atunci, au lăsat răni adânci ce se vindecă greu şi ne-au trimis cu zeci de ani în urmă , la coada istoriei. Moral, aţi făcut pipi cu boltă, de la trambulină, pe democraţie şi pe popor. Moral, doar pe dumneavoastră nu v-au atins întâmplările şi urmările. Moral, şi nu numai sper să va atingă. Moral...Să va fie ruşine! Am doar 30 de ani dintre care ultimii 25 au fost trăiţi într-o permanentă tranziţie de nicăieri spre niciunde. O tranziţie grea de care sunteţi răspunzător împreună cu acoliţii dumneavoastră, întreaga “minunata” clasa politică postdecembristă. La fel şi de jaful naţional care a luat tot din ţara asta...inclusiv speranţa oamenilor, mai ales speranţa.. Sub rânjetul ăla perfid al dumneavoastră se ascund 25 de ani de colaps, intrigi şi minciună. Să va fie ruşine!   Trebuia să fiu un copil blând şi visător, crescut în “liniştea” de după căderea comunismului, dar am învăţat să urăsc. Am învăţat să urăsc pentru că dumneavoastră şi cei la dvs există. Am învăţat să urăsc pentru că furaţi. Am învăţat să urăsc pentru că minţiţi. Am învăţat să urăsc pentru că manipulaţi şi distrugeţi. Am învăţat să urăsc pentru că dezbinaţi. Am învăţat să urăsc pentru că am crescut văzând nişte politicieni demni de dispreţ care au sfidat şi au alimentat ura unui popor. Un popor care fără dumneavoastră ar fi fost acum departe. Un popor care mai avea poate o şansă să înveţe să iubească ţara asta frumos, să o ocrotească şi să o crească, dacă nu aţi fi insistat cu lăcomia şi jaful până nu a mai rămas mai nimic. Un popor care a trebuit să îşi trimită fiii şi fiicele să spele bătrâni la fund în Spania şi Italia în timp ce bătrânii lor mor singuri şi măcinaţi de dor, acasă, în bătătură, aşteptând să fie bine şi în ţara lor şi să li se întoarcă odraslele. Da! De la dumneavoastră a început! Ne-aţi alungat din propria ţară iar pe cei rămaşi i-aţi învrăjbit unii împotriva alora. Să va fie ruşine! Este incredibil cum mă întâlnesc cu prieteni la fel de tineri şi sarbatorim că a intrat un alde' Voiculescu la închisoare pentru 10 ani şi ne trezim spunând cu patos “Băi nene, eu pe Iliescu vreau să îl văd la răcoare”; "Iliescu trebuie să plătească”. Unii vă doresc şi chestii mai urâte dar eu sunt o delicată şi va las pe dumneavoastră să le ghiciţi. Nu vi se pare ciudat că oameni atât de tineri va urăsc atât de tare? Că îşi doresc atât de mult să vadă dreptate pentru o nedreptate întâmplată unor oameni mari, pe când ei erau încă la grădiniţă? Să vă temeţi de copiii ăştia frumoşi care au învăţat să gândească singuri şi să spună adevărul cu glas tare şi minte limpede. Ei au mai învăţat ceva de mare preţ: cum e să ai demnitate, decentă şi integritate. Ceva ce dumneavoatra nu aţi avut şi nu aveţi. Să vă fie ruşine!

http://adevarul.ro/n...b432/index.html

Edited by chaosss, 21 September 2014 - 16:53.


#12
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Mai animalilor ! Ia nu va mai luati de Tovarasul Iliescu !
Ca a dat banii la toti zgaraiatii din revolutie, a scos la pensie turme de militari la 40 de ani, a dat compensatorii fara numar la turme de mineri si inca cate si mai cate a facut acest Brav Tovaras pentru Romania !

edit - unde mai pui ca le-a bagat mintile-n cap studentilor cu acei oameni cu inalta constiinta civica care au impartit panselute-n Bucuresti

Edited by theMisuser, 21 September 2014 - 16:54.


#13
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Vedea-i-aș poza ovala pusa pe piatra...

#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postargonaut, on 21 septembrie 2014 - 16:52, said:

Ponta este pentru noi
Exact Iliescu doi !

Nu. Ponta-i mai prostut.

View Postvanitty, on 21 septembrie 2014 - 16:50, said:

haoleo mai nou la psd se incearca construirea unui cult al personalitatii si pentru stramosi , nu numai pentru javrele actuale din varful partidului?

O sa-l mumifice ca pe Lenin si o sa-l puna in mausoleu, sa aiba poporu' loc de scuip ... ăăă ... pelerinaj.

#15
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

View PosttheMisuser, on 21 septembrie 2014 - 16:53, said:

Mai animalilor ! Ia nu va mai luati de Tovarasul Iliescu !
Ca a dat banii la toti zgaraiatii din revolutie, a scos la pensie turme de militari la 40 de ani, a dat compensatorii fara numar la turme de mineri si inca cate si mai cate a facut acest Brav Tovaras pentru Romania !

edit - unde mai pui ca le-a bagat mintile-n cap studentilor cu acei oameni cu inalta constiinta civica care au impartit panselute-n Bucuresti

A mai crescut pe Nastase ca un adevarat parinte grijuliu, a avut grija de Ponta ca un bunic ideal, pe varul Vacaroiu l-a lasat sa se joace cu economia tarii, dar doar in avantaje personale.

#16
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
Pai vedeti. Mama lor de studenti care indraznesc sa aduca acuze comunismului

#17
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
"Spovedania lui Ion Iliescu
Măi dragă Doamne eu nici nu cutez să vin la tine in starea asta păcătoasă în care mă aflu, dacă nu m-aş fi întarit de cuvintele tale: "Veniţi la mine toti cei osteniti şi împovăraţi şi eu va voi odihni pe voi... caci eu nu vroiesc moartea pacatosului ci eu doresc sa se intoarcă de la calea lui cea rea si sa fie veşnic viu". Cuvintele acestea mă încurajeaza foarte mult sa vin înaintea ta si ca să-mi marturisesc păcatele.
Cand ai vreme, cheamă-mă şi pe mine, păcătosul, alege-mă pe mine, izvorul vietii si lumina lumii care luminează tuturor.
Că am purtat baiere să mi se lege junghiul, am purtat rosu ca să nu mă deochi si ţiduli. Am uns toate cu usturoi. Am purtat pelin la Rusalii. Mi-am căutat norocul în ghicirea cu papagali ca să văd daca ziua e bună ori rea. Am dat sfaturi viclene si rele altora ca să alerge la vrăjitori, descantători, fermecători si la alte răutăţi, i-am îndemnat spre pagubă si ocară, păgubindu-mi astfel mult şi sufletul meu...
Mi-am pus în gand sa jur stramb cu voia mea si fara de voie, am jurat stramb la judecată si afară de judecata cu voie sau fără de voie. Am crezut în calendarul vechi, neîndreptat. N-am dat de mancare celui flămand, n-am primit pe cel străin, n-am mers sa cercetez pe cei în închisoare, de fapt n-am cercetat pe nimeni. Am avut îndoială în judecata particulară. Am postit numai prin schimbarea de bucate, nu si de felurite păcate. Am învăţat pe tovarasi să fure.
Am mancat viaţa altora."
sursa

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cbe3VSlAOTI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postpathfinder899, on 21 septembrie 2014 - 16:30, said:

Ion Iliescu este un adevarat erou revolutionar care ne-a scos din comunism si a adus o noua era de pace si prosperitate. Daca ar mai putea candida la presedentie sigur ar mai obtine un mandat.
Daca mai are cineva laude la adresa acestui om deosebit sa le scrie pe acest thread.
E la misto? :)
Acum, vorbind serios, pe o scala de la 1 la 10, Iliescu este la nota 7, Constantinescu de 8, basescu de 4, iar Ponta sper sa fie macar de 5...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate