Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Robert Turcescu este securist ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1083 replies to this topic

#1
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Jurnalistul Robert Turcescu recunoaște, într-o postare pe blogul personal, că a fost locotenent-colonel sub acoperire. Totodată, acesta publică și câteva dintre statele de plată, cu sumele de bani pe care le-a primit.

sursa

Posted Image

#2
nmd19

nmd19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 09.11.2007
Poate i-a spart cineva contul. Daca e pe bune, e gata. Oricum, prost moment .
LE: cred ca e hack. pentru ce dracu sa publice statele de plata?

Edited by nmd19, 21 September 2014 - 14:13.


#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
In opinia mea, daca a fost securist, e mai credibil.
Toarna din gasca rivala.
In fond si la urma urmei politica este unbrazboi al securistilor.

#4
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Sa-ti fie rusine,.......Robert Turcescu!(urmeaza lacrimi de croco)Posted Image

#5
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
i s-a spart contul, e prea prost si agramat scris postul asta si in plus, "dovezile" arata ca niste copii xerox recopiate de 10 ori in anul 1985. c'mon, nu pot crede ca sunt si oameni care pun botul.

#6
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Cred că are legătură cu lista aia de politruci de acum câștiva ani, din cei care au fost trecuți în rezervă.
Cine mai era pe lista aia?
Dacă Turcescu chiar se spovedește și contul de blog nu i/a fost spart, tind să cred că lisa aia era adevărată.

Edited by paradigmatic, 21 September 2014 - 14:20.


#7
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006
Asta e sora cu Gadea presedinte. Ciclic i se pune pata si crede ca face sotii. Totusi dupa ce a negat ca e colonel facut de izmanarul Oprea acum il vad fotogenic in poza de pe carnet. Ma gandesc ca oprea n-a luat-o de pe net fara ca tuciurescu sa stie.

#8
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
O lista exista si curand va iesi la iveala,cineva la anuntat sa se dea singur in vileag caci altfel va fi oricum desconspirat impreuna cu cine trebuie.
Se intrevad adevarate surprize in viitorul apropiat.
Se pare ca gura pacatosului adevar graieste si ca basexu se va tine de cuvant si va divulga ceva.
In ultima perioada poate nu dar a fost o vreme cand basezu avea acces neconditionat peste tot in SIE si alte structuri de genul,de unde a cernut si pus deoparte informatii valoroase car il va tine departe de poarta inchisorii pentru tot restul vietii.

De aceea nu este bine sa votam fosti comunisti,au informatii care le permit foarte multe lucruri,iar justitia si aplicarea legilor in privinta lor este aproape imposibila,este un razboi al fostilor securisti care nu are tangenta cu bunastarea poporului.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Stiti cum toate filemele alea cu extraterestri erau cu o rezolutie ff proasta, iar filmarile de la mitingurile sustinute de A3 nu erau niciodata filmate de sus, ca sa para cata frunza, cata iarba?

La fel si cu acele scan-uri, de o calitate execrabila, imposibil de descifrat si ff usor de falsificat, alb-negru.

E cusuta cu ata alba. Cred ca vor fi spume de fericire la A3, chiar daca se dovedeste un H0aX ;)

Eu banuiesc ca i-a fost spart blogul.

#10
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
De, vin alegerile, lupta de clasa se ascute si ajunge pe noi culmi. Chiar ar fi distractiv daca nu ar fi vorba de noi.

#11
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Acum uitati sa faceti legatura intre B1 - Turcescu - Basescu ?
Acum vedeti cit " democratie " si onestitate zace in laBE1 ?
Acum intelegeti ca toti aia care se perindau pe acolo , mari " democrati " erau , si sint si ei platiti de servicii ?
.....................
Se pare ca serviciile i-au parasit pe basisisti iar acest curcescu a avut ultimatum , " te spovedesti sau o facem noi " ....desi interesant ar fi fost sa fie dat in git , nu asa !
B1 - Turcescu si compania / oficina securista .

#12
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Cat de basel sa fii ca s-o iei de buna? Posted Image

Robertino troleaza in postarea aia, s-o plictisi bietul om.

S-o crede amuzant, dar se inseala.

#13
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,308
  • Înscris: 31.08.2006
Hmmm...2000 si ceva de lei. Nu-i rau...Uite, asta e singurul motiv pentru care astept eu intotdeauna alegerile: ca incep smecherii sa-si dea la gioale. Nu conteaza ca e fals sau adevarat. Imi place cloaca si mizeria in care se scalda astia. Cat mai multa mizerie si cat mai mare cloaca, taica, asta-mi place ! Sa se porcaiasca ordinarii astia intre ei pana or plesni. Bagati mare, fratilor !

#14
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013
Cred ca are contul spart.
Insa Ponta sigur a fost agent SIE.
Cunosc si fost taximetrist racolat de cineva de la S.R.I.

#15
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postparadigmatic, on 21 septembrie 2014 - 14:04, said:

Jurnalistul Robert Turcescu recunoaşte, într-o postare pe blogul personal, că a fost locotenent-colonel sub acoperire. Totodată, acesta publică şi câteva dintre statele de plată, cu sumele de bani pe care le-a primit.

sursa

Posted Image

Securitatea Romana adica fostul Departament al Securitatii Statului a fost desfiintat in decembrie 1989, iar atunci Robert Turcescu avea varsta de 14 ani deci nu avea cum sa fie ofiter de securitate sub acoperire.Este foarte posibil insa ca dupa terminarea facultatii, in anii 1990, sa fie racolat de SRL, SIE sau U.M.215 si sa lucreze pentru aceste institutii, o vreme, pana cand a ajuns celebru, numele sau a devenit un brand in jurnalistica asa ca si-a dat demisia din aceasta institutie.La fel ca si el sunt acum multi jurnalisti, unii pe la PRO TV, probabil, sau alte posturi TV sau publicatii, foarte bine cunoscuti publicului.
Din cate stiu in urma cu cativa ani la propunerea ministrului MAPN,PDL-ist, Basescu la promovat pe Turcescu in gradul de colonel in rezerva, la arma artilerie, parca, nu sunt sigur.
Nu vad de ce Turcescu ar avea probleme de constiinta daca a fost vreme ofiter sub acoperire pentru structuri de informatii post-decembriste.Daca ar fi fost ofiter DSS era alta poveste.

#16
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Robert Turcescu este securist genuine

Postata de el sau contul spart, am o intrebare: pe cine plm intereseaza?

#17
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postchique, on 21 septembrie 2014 - 14:19, said:

i s-a spart contul, e prea prost si agramat scris postul asta si in plus, "dovezile" arata ca niste copii xerox recopiate de 10 ori in anul 1985. c'mon, nu pot crede ca sunt si oameni care pun botul.

Foarte posibil insa foarte multi jurnalisti sunt acum ofiteri sub acoperire, pentru SIE, SRI sau DIPI-fostul doi si un sfert care tine de MAI.Nu stiu daca si in occident se practica acest obicei, sa ai ofiteri  de informatii sub acoperire in mass media.

Edited by fredy2007, 21 September 2014 - 15:04.


#18
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Eu zic ca e fals...
Pana acum nu a aparut nimic la A3 , daca era pe bune nu se mai vorbea de " Candidatura lui V. Ponta, contestata la CCR "  acum...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate