Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

La care din denominatiunile din Romania sa ma botez?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
349 replies to this topic

#1
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009
Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.

#2
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,644
  • Înscris: 16.03.2004

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.

Asta e strict problema ta.

#3
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.

Esti sigur ca ai studiat Biblia?

#4
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.
Tu cam ce criterii crezi că ar trebui să ai în vedere, când îți alegi botezul? Să înțeleg că tu nu ai fost botezat de mic?

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,293
  • Înscris: 24.05.2010
de muncit nu vrei sa muncesti? sa iti faci o familie ceva? sa cresti un copil? ai impresia ca la nastere te-ai botezat in rahat?

#6
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
la astia e destul de misto

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WrNwbNgCooY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

 MooF2010, on 21 septembrie 2014 - 13:46, said:

de muncit nu vrei sa muncesti? sa iti faci o familie ceva? sa cresti un copil? ai impresia ca la nastere te-ai botezat in rahat?

Muncesc si ma gandesc si la o familie desigur :)

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

 OmulLLORT, on 21 septembrie 2014 - 13:52, said:

la astia e destul de misto

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WrNwbNgCooY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se leagana ca aia din The walking Dead...departe nu suntem.  1:30, tipa cu funda in piept :lol:
La martori am vazut ca se boteaza in piscina.

#9
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

 mario_bril, on 21 septembrie 2014 - 13:45, said:

Tu cam ce criterii crezi că ar trebui să ai în vedere, când îți alegi botezul? Să înțeleg că tu nu ai fost botezat de mic?

Ba da , am fost botezat ortodox. Dar acela nu e un botez conform Bibliei .

 Tiby84, on 21 septembrie 2014 - 13:37, said:


Esti sigur ca ai studiat Biblia?

Nu chiar in totalitate. Dar Tu?

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:58, said:


Ba da , am fost botezat ortodox. Dar acela nu e un botez conform Bibliei .


Si crezi ca botezul in piscina e biblic?

#11
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 20.12.2007

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.
Conform Bibliei ,   raul Iordan ( Nahar Ha Yarden ) il gasesti in zona Libanului ,  Israel  si  Cisiordania ....acolo  poti fi botezat exact cum iti doresti.
Ia cat mai multi adepti cu tine  si pocaiti-va linistiti !

#12
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

 lex404, on 21 septembrie 2014 - 13:54, said:

Se leagana ca aia din The walking Dead...departe nu suntem.  1:30, tipa cu funda in piept Posted Image
La martori am vazut ca se boteaza in piscina.


A fost amuzant :))   Spun prea multe vorbe fara folos ca si paganii , chiar nu trebuie sa o spuna de atetea ori.   Caut ceva mai normal :)

 bog4u, on 21 septembrie 2014 - 14:02, said:

Conform Bibliei ,   raul Iordan ( Nahar Ha Yarden ) il gasesti in zona Libanului ,  Israel  si  Cisiordania ....acolo  poti fi botezat exact cum iti doresti.
Ia cat mai multi adepti cu tine  si pocaiti-va linistiti !


Ma refeream la a crede si a marturisi ca cred iar mai apoi sa fiu boteza cu apa, nu la faptul sa ma botez chiar in Iordan. Desi e o idee buna , poate plec pana in Israel.

 lex404, on 21 septembrie 2014 - 13:59, said:


Si crezi ca botezul in piscina e biblic?

E cufundare. Acum ca e in piscina sau intr-un rau e tot una. Important e sa crezi si sa-l faci caci oricum e doar simbolic.

#13
TorchMan

TorchMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.10.2012
Definește cuvântul " dominațiune " :)

#14
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.
La cei pe care i-ai mentionat nu exista botez. E dora o scaldare intr-o apa.
De ce nu ai fost botezat cand erai mic?

Edited by altul2, 21 September 2014 - 14:46.


#15
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

 covimarius, on 21 septembrie 2014 - 13:28, said:

Salut, Am 21 de ani si de ceva vreme studiez Biblia si incerc sa ma pocaiesc. Acum as vrea sa ma botez in apa conform Bibliei si aici va intreb pe voi la care dintre dominatiuni credeti ca ar trebui sa o fac? . Am studiat si cu Martorii lui Iehova si cu Penticostalii , cam asta-i anturajul meu : martori si penticostali.
Dacă încerci să te pocăieşti, fă-o. Recunoaşte-ţi păcatele şi nu reveni la ele.
Botezul adevărat este unul la nivel spiritual şi ţi-l face Domnul, Marele Preot, Yoşua, cu Duh Sfânt şi foc. Pentru botezul simbolic cu apă nu pot să-ţi recomand nicio denominaţiune oficială din câte cunosc, căci niciuna nu respectă în totalitate poruncile lui Dumnezeu; eu ţi-aş recomanda mai degrabă să găseşti un bărbat care are credinţa neclintită în Cuvântul lui Dumnezeu şi respectă în întregime poruncile Sale... un astfel de om ar putea să-ţi facă botezul cu apă.

#16
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

 TorchMan, on 21 septembrie 2014 - 14:35, said:

Definește cuvântul " dominațiune " Posted Image

Denominatiune . Imi cer scuze....

#17
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 Robert180374, on 21 septembrie 2014 - 14:41, said:

Dacă încerci să te pocăieşti, fă-o. Recunoaşte-ţi păcatele şi nu reveni la ele.
Botezul adevărat este unul la nivel spiritual şi ţi-l face Domnul, Marele Preot, Yoşua, cu Duh Sfânt şi foc. Pentru botezul simbolic cu apă nu pot să-ţi recomand nicio denominaţiune oficială din câte cunosc, căci niciuna nu respectă în totalitate poruncile lui Dumnezeu; eu ţi-aş recomanda mai degrabă să găseşti un bărbat care are credinţa neclintită în Cuvântul lui Dumnezeu şi respectă în întregime poruncile Sale... un astfel de om ar putea să-ţi facă botezul cu apă.
Pai daca-l boteaza focul direct din cer la ce-i mai trebuie sa se scalde si intr-o apa?
Focul din cer nu are putere fara apa?

#18
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

 altul2, on 21 septembrie 2014 - 14:41, said:

La cei pe care i-ai mentionat nu exista botez. E dora o scaldare intr-o apa.
De ce nu n-ai fost botezat cand erai mic?

Am fost botezat cand eram mic la ortodocsi. Intr-adevar e doar o scaldare in apa si e simbolic dar asta inseamna sa-mi fac publica credinta in fata oamenilor si sa apartin de o biserica sau denominatiune care se bazeaza intr-u totul pe Biblie.

 Robert180374, on 21 septembrie 2014 - 14:41, said:

Dacă încerci să te pocăieşti, fă-o. Recunoaşte-ţi păcatele şi nu reveni la ele.
Botezul adevărat este unul la nivel spiritual şi ţi-l face Domnul, Marele Preot, Yoşua, cu Duh Sfânt şi foc. Pentru botezul simbolic cu apă nu pot să-ţi recomand nicio denominaţiune oficială din câte cunosc, căci niciuna nu respectă în totalitate poruncile lui Dumnezeu; eu ţi-aş recomanda mai degrabă să găseşti un bărbat care are credinţa neclintită în Cuvântul lui Dumnezeu şi respectă în întregime poruncile Sale... un astfel de om ar putea să-ţi facă botezul cu apă.

Apreciez simplitatea raspunsului tau.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate