Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

mouse gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Salutare , nu stiu ce sa fac , poate ma ajutati voi cu vreun sfat sau o solutie.
Tocmai ce am comandat un mouse de logitech g600 de la altex in noaptea devoratorilor de preturi , a sosit aseara pe la ora 9 , m- am jucat putjn pe el pana vad ca este si logitech g502 ( intradevar putin mai scump ).
Problema mea este in felul urmator , sa returnez g600 si sa iau g502 ( toata lumea lauda senzorul ala  nou proteus ) avand in vedere ca eu ma joc decat LOL , Cs:go si Titanfall (shooter ) in rest stau pe youtube si pe forumuri.
O alta trraba de care as vrea sa ma lamuriti ( pt ca la altex in sectiunea relatii cu clienti nu am gasit nimic de genul asta si nici nu am mai returnat nimic pana acm )
Pot returna mouseul si sa imi primesc banii inapoi ( pe g600 + o dif sa iau g502 ) in maxim 7 sau 30 de zile de la cumpararea produsului ?
E o lege pe net potrivit careia daca cumperi online si nu iti place produsul , il poti returna in 7 zile (dar ei se lauda cu ceva legat de 30 zile ).
Ca un scurt view al mouseului g600 , pot spune ca este mare , acele butoane sunt destul de greu de apasat iar pana te obisnuiesti cu ideea ca are 3 butoane in loc de 2 (left si rught click ) iti ia ceva ( eu tot timpul apasam pe al 3 buton in loc de right click.
Deci , ce imi ziceti sa fac , sa raman cu g600 sau sa iau g502?
Nu stiu cum e de confortabil g502 si ce problrme pot sa apara si toate deastea :D

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
iti e greu sa mergi in magazin si sa vezi si mouse-ul si sa-i si intrebi pe respectivii ce trebuie facut si in ce conditii poti returna produsul?

este ca netul v-a facut mai lenesi?

#3
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Nu este expus in magazin .
Mas duce sa intreb un angajat dar imi e ca ma plimb degeaba.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
si nu era atat de mare drobul de sare, dar daca ar fi cazut ....

#5
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Alegerea e subiectiva, in functie de marimea plamei si de gripul pe care il ai.

Daca mouse-ul a venit prin curier, ai 30 zile drept de retur fara motiv. Banii inapoi trebuie sa ii primesti in maxim 30 zile lucratoare. Sau dai un telefon la Altex si le zici ca vrei alt produs. Returnezi actualul, pui diferenta si cumperi ce doresti.

Ar trebui sa fie mai rapid ca lor le convine, nu'si pierd clientul sj chiar daca se aleg cu un desigilat, macar au dat altceva in schimb. Cel putin, asta'i logica, sper sa nu fie batuti in cap acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate