Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Nume ceas

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
Salut.

Nu stiu cat de bine am cautat eu pe google dar nu gasesc un anumit model de ceas.
Este fossil, culoare maro si neaparat curea metalica.

Atasez poza, poate cineva stie.
Multumesc anticipat.

Attached File  watch.jpg   43.43K   92 downloads

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
aici sau aici ai incercat? sau e geu de cautat?

#3
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007

View PostDany_Darke, on 20 septembrie 2014 - 10:30, said:

aici sau aici ai incercat? sau e geu de cautat?

Da, m-am uitat.
Apoi am scris acest topic.
Gasesc acolo o gama din care sa imi aleg ceva fossil dar vreau modelul din imagine
Am cautat mai mult si se numeste Fossil FS4493 watch, numai ca nu il gasesc in maro + curea metalica

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
probabil nu se mai fabrica, ce sa zic, daca nici la ei pe site nu mai apare, e clar ca nu mai este in oferta lor, iar ca sa gasesti ceva de nou, trebuie sa fie ceva prafuit si uitat de lume. iar ca sa iei la sh, deja mi se pare prea mult.

ce are in plus acel ceas fata de altele?

#5
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
m-am gandit si la varianta asta (ca nu se mai fabrica) dar ma gandeam ca pe ebay, amazon, etc. o mai fi vreo bucata... asa pentru mine.
nu prea am purtat ceasuri la mana dar pe asta l-am vazut la un prieten si cand l-am pus la mana, nu am mai vrut sa il dau jos Posted Image)
sh nici eu nu cred ca merita. o sa mai caut, cine stie

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu mai da quote la postul imediat anterior. se subintelege, plus de asta, doar noi vb aici

iti sugerez sa cauti ceva asemanator, daca musai vrei sa folosesti un ceas de genul, dar daca nu porti de fel, nu cred ca se merita doar ca sa fie un moft

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
Daca mai ai acces la el, pe spate ar trebui sa gasesti codul de produs care individualizeaza modelul. Cu el afli daca se mai produce, pret, optiuni etc.
Dar de ce ai vrea sa porti un ceas identic cu o persoana din cercul tau apropiat? Mai ales unul obisnuit, nu ceva elitist?

#8
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007

View Postsebulbus, on 20 septembrie 2014 - 15:11, said:

Daca mai ai acces la el, pe spate ar trebui sa gasesti codul de produs care individualizeaza modelul. Cu el afli daca se mai produce, pret, optiuni etc.
Dar de ce ai vrea sa porti un ceas identic cu o persoana din cercul tau apropiat? Mai ales unul obisnuit, nu ceva elitist?

din acelasi cerc mai au pe negru spre exemplu asa ca nu imi fac probleme.
daca toti din cercul meu au masina audi si mie imi place marca, ce sa fac, sa nu imi mai cumpar? (glumesc evident)


o sa incerc sa tin cont de informatiile oferite de tine, multumesc :)

#9
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Am avut in copilarie un ceas marca Atlantic mecanic...nu stiu ce am facut cu el dar l-am perdut .Nu pot spune ca am cautat altul(exact la fel) dar m-am gandit mereu la EL cand vedeam ceva asemanator la o cunostinta sau aiurea.Acum 3 sau 4 ani am intrat intr-un mall.Mare mall-ul asta si la parter cat vezi cu ochii numai ? cum sa le zic : mici masute(sute chiar) la care erau colectionari,anticari etc.Am gasit ceasul ! exact la fel :  identic.Era un Domn mai in varsta care avea sute de ceasuri aranjate frumos in niste cutii.Ceasuri vechi dar si foarte multe ceasuri aproape noi.Poate daca intalniti in drumurile Dvs. o astfel de expozitie/targ/etc. gasiti ceea ce cautati.

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
in ce oras?

#11
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Sunt atat de multe ceasuri extraordinare pe planeta asta incat este odios sa faci o fixatie pentru un anumit model ieftin.

#12
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Dany_Darke : eram in drum spre casa in Cehia...Praga.

#13
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
e clar ca la noi nu o sa vedem asa ceva, am crezut ca o fi fost vreo mana cereasca :(

#14
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007
Modelul din imagine a fost cumparat din Austria din cate am inteles dar poate o sa dau de vreo expozitie/targ, etc. si am noroc.
Nu o sa imi consum tot timpul pentru un model de ceas, numai ca este ceva ce m-a miscat (mai ales ca este pe maro si imi place foarte mult culoarea).
Plus ca atunci cand l-am pus la mana, aveam impresia ca a fost creat special pentru incheietura mea deoarece statea bine de tot pe ea :)

#15
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
poti lua oricare ceas care sa fie atragator pt tine, ii pui o curea maro pe masura si gata. nu e nimic complicat in asta

Edited by Dany_Darke, 21 September 2014 - 14:53.


#16
GiGonT3

GiGonT3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 01.05.2007

View PostDany_Darke, on 21 septembrie 2014 - 14:53, said:

poti lua oricare ceas care sa fie atragator pt tine, ii pui o curea maro pe masura si gata. nu e nimic complicat in asta

dupa cum vezi cam tot ceasul este maro :)
asa nu e greu cum zici tu

#17
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
De ce sunt asa de scumpe ceasurile astea ?

#18
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Ai încercat sa cauți cu google images?
Uneori poate face minuni

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate