Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Oneplus One sau Nexus 5

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Vreau sa imi cumpar un telefon si sunt tare nedumerit care dintre ele doua. Un sfat ? Multumesc anticipat

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Daca te intereseaza si garantia+customer support atunci evita OnePlus One. Dar daca nu te intereseaza asa ceva si poti lua varianta cu 64GB memorie interna atunci e ok OnePlus One.

#3
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostHider141, on 20 septembrie 2014 - 10:45, said:

Daca te intereseaza si garantia+customer support atunci evita OnePlus One. Dar daca nu te intereseaza asa ceva si poti lua varianta cu 64GB memorie interna atunci e ok OnePlus One.
Subscriu.
Oneplus doar varianta de 64 Gb.

#4
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Dar one plus versiunea de 16 gb ?  Ce are

#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Oneplus one versiunea de 16 gb are doar 16 gb.

Dar totusi ia Nexus 5 strict din astea doua.

#6
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Ok asta am înțeles, dar un motiv solid din care nexus 5 e mult mai bun ca oneplus

#7
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Pai stii tu vreun motiv solid in care oneplus one este mult mai bun decat nexus 5? Avand in vedere ca in aceeasi bani iti poti lua nexus 5, un telefon mult mai popular la care ai garantie reala in romania, suport de soft, accesorii, piese de schimb...

#8
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Camera, 1 GB ram în plus un ecran ceva mai mare

Baterie mai mare, în legătură cu garanția oneplus e disponibil și la eMAG,numa ca prețul de la eMAG e exagerat, cyanogenmod. Din câte vad cel puțin la suprafață pare mult mai bun oneplus.

#9
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postmateyutzu123, on 20 septembrie 2014 - 17:12, said:

Dar one plus versiunea de 16 gb ?  Ce are
Are doar 16 GB intern si nu are slot de card micro sd. Daca te poti limita la cei 16 GB atunci este ok. Pentru mine ar fi insuficienti.

#10
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Da,dar nici nexus 5 nu are slot de card, totuși toți cei 16 sunt folosibili sau o sa anul mai puțin folosibili?

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postmateyutzu123, on 21 septembrie 2014 - 16:52, said:

Camera, 1 GB ram în plus un ecran ceva mai mare

Baterie mai mare, în legătură cu garanția oneplus e disponibil și la eMAG,numa ca prețul de la eMAG e exagerat, cyanogenmod. Din câte vad cel puțin la suprafață pare mult mai bun oneplus.
Camera daca are mp mai multi nu inseamna ca este mai buna. 1gb ram este bun acolo, dar si 2 gb sunt suficienti si nu cred ca o sa reusesti sa i umpli.
Ecran mai mare nu este un bonus, da era un bouns daca nexus 5 avea sa zic ecran de 3.5 ceva de genu, asa ecran mare poti sa ti iei o tableta de 10, asta nu inseamna ca este un bouns.

In fine, vad ca lumea e atrasa din ce in ce mai mult de firme mai putin cunoscute, ei cred ca fac o afacere si au impresia ca a si costat mai putin...

#12
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Da știu ca mai mult mp nu înseamnă neapărat camera mai bune,  dat și în review la nexus 5 camera nu est prea geniala dar one plus are slowmotion,4k video recording. Și am văzut câtva youtuberi care au făcut reviewuri la telefoane și l-au plasat ca un telefon foarte bun MKBGH Austin Evans tech of tomorrow (poate ii cunoști) oricum un nexus 5 am ținut în mana e foarte clean,rapid și frumos în schimb oneplus nu am.avut ocazia de ak testa. La eMAG one plus 64 GB e la 19 milioane prețul e cam exagerat

#13
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
MKBHD a zis de fapt , că oricât ar updata cyanogen , telefonul nu va fi la fel de smooth ca nexus 5 .....
Dacă poți să îl iei cu garanție în românia ,încearcă one plus one , poate îl găsești la un  magazin cu returnare în 30 de zile  . Dacă nu , go for nexus 5 , nu te va dezamăgi.

#14
mateyutzu123

mateyutzu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 04.10.2013
Da, dar oneplus e telefonu lui de baza în momentul de fata și da e o idee foarte buna cu magazinul, nu m-am gândit. Da știu nexus 5 se mișcă foarte bine e foarte smooth. Și da vreau sa îl cumpăr Dintr-un magazin cu garanție în românia altfel nu prea îmi convine

Și a mai zis ca oneplus primește update-uri la soft

#15
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Oneplus one e pe drum, e vreun thread deschis?

#16
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postxdanthrax, on 27 septembrie 2014 - 11:56, said:

Oneplus one e pe drum, e vreun thread deschis?
Aici: http://forum.softped...32-oneplus-one/

#17
xdanthrax

xdanthrax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 26.12.2013
Mersi, l-am găsit în cele din urma, eram pe mobil, cam greu cu Search

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate