Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Modul CI+

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ibr_suhaib

ibr_suhaib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.02.2010
Buna dimineata,
Daca ma puteti ajuta cu o informatie :),am mai cautat pe aici,dar zau ca nu am gasit :)
Am de la Focussat programe romanesti in Germania,si vreau sa scap de reciever,care si asa ma cam incurca,avand in vedere ca am TV Samsung de 32 (F5370),care are interfata CI,dar nu si CI+.
Avand in vedere ca vreau sa scap de reciever,m-am gandit sa imi cumpar un modul CI+,in care sa bag acel card de la focus.
Intrebarea mea e: Trebuie sa fie modulul exact pentru acest tip de card,sau se poate cumpara orice modul?
M-am uitat putin pe Ebay azi dimineata,si am preturi incepand de la 25 euro(No name),pana la 100 euro(cele Conax).
Un sfat prietenesc va rog,si va multumesc!
P.S. poze de la CI de pe TV-ul meu Attached File  DSC_05931.jpg   125.67K   23 downloadsAttached File  DSC_05921.jpg   184.4K   21 downloads

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Ce ai tu acolo este doar adaptorul pentru montarea CAM-ului la televizor. Legat de compatibilitate, fiind seria F, televizorul tău este compatibil CI+.
Îți trebuie un CAM Conax (sau echivalent), doar să fii sigur că e potrivit și pentru HD-uri (de exemplu, CAS7 Synaps).
Baftă!

#3
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Si eu sunt interesat de subiect Posted Image Eu am un tv plasma tx-p50x50E http://panel-tvs.tec...0x50e-n73488158 ce  trebuie sa cumpar sa nu mai folosesc reciverul lor.Are DVB-C

Edited by lik_lights, 19 September 2014 - 10:10.


#4
ibr_suhaib

ibr_suhaib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.02.2010
Eu de acel CAM ma interesa,se pare ca am incurcat denumirile(sunt afon in asa ceva :) )
Am gasit ceva pe ebay la pret bun (39,99 euro) http://www.ebay.de/i...=item2a3f0422fc
Oare e bun?
Deci sa inteleg ca in afara de faptul ca trebuie sa fie HD,alta problema de compatibilitate nu este?
Chiar daca de la Focus nu am canale HD?trebuie obligatoriu sa fie HD?
Multumesc :)

#5
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postibr_suhaib, on 19 septembrie 2014 - 09:53, said:

Eu de acel CAM ma interesa,se pare ca am incurcat denumirile(sunt afon in asa ceva Posted Image )
Am gasit ceva pe ebay la pret bun (39,99 euro) http://www.ebay.de/i...=item2a3f0422fc
Oare e bun?
Deci sa inteleg ca in afara de faptul ca trebuie sa fie HD,alta problema de compatibilitate nu este?
Chiar daca de la Focus nu am canale HD?trebuie obligatoriu sa fie HD?
Multumesc Posted Image
Eu zic să cauți unul pe care să fie clar specificată compatibilitatea CI+, televizorul e sigur CI+ și sunt convins că nu vrei să ai probleme mai târziu....
Legat de canalele HD, dacă nu le ai în abonament, condiția asta nu mai e obligatorie...dar e păcat să ai un televizor Full HD și să te uiți numai la SD-uri...

View Postlik_lights, on 19 septembrie 2014 - 09:46, said:

Si eu sunt interesat de subiect Posted Image Eu am un tv plasma tx-p50x50E http://panel-tvs.tec...0x50e-n73488158 ce  trebuie sa cumpar sa nu mai folosesc reciverul lor.Are DVB-C
Receiverul cui? Căci, dacă e vorba tot de FocusSat, televizorul are nevoie de tuner DVB-S2 pentru a recepționa canalele transmise de acest provider.

#6
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Am reciverul lor de la focussat,ma gandeam ca poate exista vreo posibilitate sa bag cardul direct in tv

#7
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Din păcate, pe modelul tău de televizor nu este posibil.

#8
ibr_suhaib

ibr_suhaib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.02.2010
Multumesc frumos crislacor

#9
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Cu plăcere!

#10
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Salut!
Am si eu o rugaminte la voi, daca sunteti amabili. Recunosc ca nu ma pricep la asa ceva si nu vreau sa fac pe desteptul. Am acest model de tv Samsung:

http://www.hotukdeal..._outlet-1209183

As vrea sa-mi iau un card tv de la RDS ca sa scap de reciver-ul Humax. Am citit pe site-ul RDS ca TV-ul trebuie sa fie certificat CI+. Eu am o iesire pe care scrie Common Interface (banuiesc ca este vorba de CI... nu este nici un plus nicaieri). Plus ca am citit ca trebuie sa am si tuner digital de cablu (DVB-C). Habar nu am ce inseamna astea. As avea vreo sansa sa folosesc si eu un card sau trebuie sa raman tot la reciver?

Multumesc! Stima!

PS: astea sunt iesirile televizorului meu:

Attached Files


Edited by LauCalin, 21 September 2014 - 21:48.


#11
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Dupa specificatii ai doar tuner tip DVB-T (Freeview), deci nu pentru cablu (digital). Pastreaza receptorul.

Edited by Victor5, 22 September 2014 - 00:46.


#12
ibr_suhaib

ibr_suhaib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.02.2010
Salut,
Revin iar...
Am cumparat un Cam CI+...SI imi da semnal demodulat...la informatii,imi da failure CARD.Oare nu merge cardul cu acest dispozitiv?Unele radiouri merg,si programele toate mi le da cu Semnal demodulat...
Ce fac acuma?Sunt ceva setari ce trebuie schimbate,sau pot sa vand Cam-ul?
Multumesc

#13
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Smartcardul este introdus cum trebuie?
Dacă totuși nu te descurci, întreabă băieții pe acest topic, e dedicat FocusSat-ului și sigur găsești pe cineva care are/a avut CAM CI+.

#14
ibr_suhaib

ibr_suhaib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.02.2010
Multumesc inca o data!
Cardul e introdus bine,dar o sa ii intreb si pe ei sa vad ce zic...
Mersi inca o data!

Edited by ibr_suhaib, 22 September 2014 - 21:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate