Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

TV BlauPunkt nu receptionez nici un program.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Buna ziua, am un TV BlauPunkt ce mi l-a adus cineva din Spania, din pacate nu am telecomanda la el, TV merge perfect pe mufa Scart adica la antena digi prinde corect toate programele( schimb si caut programele din telecomanda la antena )


Dar pe CATV nu reusesc sa receptionez nici un program cum pot face sa receptionez programele pe CATV fara telecomanda ? Am o telecomanda pilot dar nu pot sa caut programe decat sa dau mai inainte / inapoi volum mai tare sau mai incer si sa il sting atat.

Va rog daca stiti cum as putea sa il fac sa receptionez programele de pe CATV. Stima.

Attached Files



#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
ce model e telecomanda Pilot?
http://www.eliztech....aupunkt&page=32

#3
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Telecomanda mea este identica cu asta [ http://m1.tocmai.ro/f/i/normal/7/1828/18284987_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie progrtramat mai intai, posibil numai din telecomanda. Duap aia merge pe butoane.
Intreb si eu apropo, in ziua de azi la ce sa aduci un crt de peste hotare in loc sa-l duci la deseuri si sa iei unul nou lcd decent ? Se mai gasesc chiar si crt-uri noi chinezesti la preturi gen 250 lei pentru o dimensiune decenta...

#5
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Umbland pe la programe dand mereu inainte am receptionat un program care se vede perfect si se si aude, in rest nu am mai receptionat nimic ca de la 50 o ia de la 0

#6
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007

 andreic, on 18 septembrie 2014 - 20:11, said:

Intreb si eu apropo, in ziua de azi la ce sa aduci un crt de peste hotare in loc sa-l duci la deseuri si sa iei unul nou lcd decent ?

Unul din motive e ca il are deja, nu mai trebuie sa cheltuiasca alti bani! Un alt motiv e ca orice crt se vede cel putin decent, pe cand orice LCD se vede cel mult infect! Apropo, ce marca si model e LCD-ul ala decent? Intreb ca eu nu am vazut, de cand au aparut LCD-urile si pana acum, nici unul!

iulian90, trebuie sa caute si sa memoreze tv-ul canalele tv de pe cablu/ antena! Acest lucru implica, probabil, o telecomanda care sa aiba acesta functie; poti incerca cu una universala setata pt tv-ul tau (daca nu vrei s-o cumperi, poate gasesti sa imprumuti una).

#7
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Am incercat deja cu o telecomanda pilot cea mentionata mai sus merge sa dau programele inainte/inapoi volum+sau - si sa il aprind/sting in rest nu merge nimic altceva, voi ce telecomanda mi-ai recomanda pentru acest TV? sau mai exact unde as putea gasii telecomanda originala ?

#8
upui

upui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.01.2013
Salut
Te duci la un magazin care vinde telecomenzi. Acolo vei gasi un catalog (daca magazinul se respecta) in care se da, pt. fiecare telecomanda, ce TV poate comanda. Atentie, sunt telecomenzi care nu fac toate comenzile. De obicei, iti dau o telecomanda, care poate fi schimbata cu alta care face cat mai multe comenzi.
Spor

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 dotunderground, on 19 septembrie 2014 - 22:27, said:

Unul din motive e ca il are deja, nu mai trebuie sa cheltuiasca alti bani! Un alt motiv e ca orice crt se vede cel putin decent, pe cand orice LCD se vede cel mult infect!
Eu n-am vazut crt corect focalizat sa nu zic convergenta (nici macar alea pe care am stat ore sa le fac, fug in timp, iar la rezolutie sa nu vorbim... singurul atu poate fi black level, in rest prastie, nu ai stralucire calumea iar contrastul e drastic limitat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate