Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Meniu persistent copy/paste

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
As vrea sa cumpăr o tableta cu win, singura problema ar fi copy/paște. Eu o sa folosesc destul de mult aceste 2 funcții și cu long press-ul din win 8 o sa fie destul de enervant.

Exista vreun toolbar cu copy/paste care sa fie mereu pe ecran? Un astfel de "floating menu" ar fi de mare ajutor...

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Depinde de aplicatie. In aplicatiile moderne nu este o problema cu select, copy si paste.
In aplicatiile clasice, depinde in functie de aplicatie cat de bine este optimizata pentru touch.
La nevoie se poate utiliza aplicatia gratuita TouchMousePointer care simuleaza un touchpad (invizibil) in full screen sau un touchpad virtual (vizibil) pe ecran.

#3
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Nu cred ca m-ar ajuta un emulator de touchpad... Dar mi-ai dat o idee bună, și am dat peste Touchme gesture studio. Cu programul asta pot pune sa dau copy dor prin apăsarea ecranului cu 2 degete... Mai rapid de atât nici nu se poate :)

#4
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
Pentru maxim 50 de lei iei husa cu tastatura inclusa si ai scapat si mai bine. Mai pui 50 si iei si mouse pe bluetooth. Asta daca nu pleci cu ea.

#5
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Am deja laptop... Ce rost mai are sa iau tableta, dacă o folosesc pe post de laptop?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate