Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

De ce nu merge iMessage pe nr digi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Buna dimineata.
Ma confrunt cu o problema..folosesc des aplicatia incorporata iMessage, dar de cand am Digi.Mobil, aceasta nu merge.
Stiu, o pot folosi si pe e-mail(chiar daca imi ia cateva zile sa o activez si pe adresa de mail si imi mai ia si bani pt activare de fiecare data) dar e mai la indemana sa folosesc nr de tel+ca nu stau sa le zic tuturor 'trebuie sa ma cautati pe adresa de mail, nu pe nr de tel'.
Problema este ca nu imi inregistreaza nr de digi, am tot nr vechi inregistrat(care clar nu merge).
Daca stiti, ar fi binevenita o idee cum as putea proceda sa pot folosi aceasta aplicatie normal.

O zi buna :) !

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
start reading up https://discussions..../thread/5041941

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
In cazul meu merge perfect intre un telefoane APPLE pe DIGI < si > VDF
Ai rezolvat problema ?

#4
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Nu... Am facut toate chestiile posibile.. Tot nr vechi apare cu gri(adica nu pot sa-l selectez) si astia imi baga incontinuu cost, avand in vedere ca daca bag cartela veche de vodafone(pe care nu am pic de credit) mi se activeaza fara probleme.

#5
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005

 Mihai_3, on 18 septembrie 2014 - 08:32, said:

In cazul meu merge perfect intre un telefoane APPLE pe DIGI < si > VDF
Ai rezolvat problema ?
Il ai activat pe nr. Digi? Nu cred. E cunoscuta problema, facetime si imessage ciuciu pe numere digi.

 Macarons, on 18 septembrie 2014 - 08:55, said:

Nu... Am facut toate chestiile posibile.. Tot nr vechi apare cu gri(adica nu pot sa-l selectez) si astia imi baga incontinuu cost, avand in vedere ca daca bag cartela veche de vodafone(pe care nu am pic de credit) mi se activeaza fara probleme.
Iti recomand sa il dezactivezi complet, altfel te va toca de cate 12 centi sistematic.

#6
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
imessage este atunci cand trimiti SMS-uri gratuite intre telefoane APPLE (bineinteles ca amandoua trebuie sa fie conectate la internet....nu conteaza cum) Sau nu stiu eu bine ?

Sotia are IPHONE ca si mine ea este pe DIGI eu pe VDF si schimbam imessage care sunt cu culoarea ALBASTRA
Nu am incercat FACETIME insa este si ala activat parca. Nu sunt sigur ca nu folosim ...preferam SkyPE pentru VIDEO CALL

Edited by Mihai_3, 18 September 2014 - 18:18.


#7
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Vorbiți la Digi. Mai era un coleg de forum, avea probleme cu BBM, boii de la Digi susțineau că nu au acces pe serverele BlackBerry. Atât de proști că uitaseră să dea o bifă undeva.

Deah,  când ceri 5 euro pe nelimitat, de unde și calitate/personal competent?

#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@chris_t ca sa poti folosi BBM pe OS mai vechi de 10 iti trebuie pachet special.

#9
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Era pe OS 10, n-ai nevoie se acces la servere BlackBerry, de autorizează direct telefonul. Cei de la Digi habar nu au pe ce lume trăiesc, de-aia trebuie vorbit de 15 ori cu ei referitor și la iMessage, s-ar putea sa fie aceeași chestie.

#10
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Asta mi-au zis si mie, sa vb cu cei de la Apple ca nu apartine de ei :))).
Ai dreptate,iMessage merge doar daca sunteti conectati la internet si tu si persoana cu care vb. Si cum SMS-uri nationale nu avem, este chiar super aplicatia asta ! Dar din pacate nu o pot folosii :(..

Edited by Macarons, 18 September 2014 - 19:11.


#11
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Mai bazaie-i la cap, sunt total atehnici, și în plus li se și rupe.

Vezi eventual pe topicul Digi Mobil, era un Digi Helper sau ceva de genul, poate te ajută el.

#12
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Merci frumos !

#13
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005

 Mihai_3, on 18 septembrie 2014 - 18:10, said:

imessage este atunci cand trimiti SMS-uri gratuite intre telefoane APPLE (bineinteles ca amandoua trebuie sa fie conectate la internet....nu conteaza cum) Sau nu stiu eu bine ?

Sotia are IPHONE ca si mine ea este pe DIGI eu pe VDF si schimbam imessage care sunt cu culoarea ALBASTRA
Nu am incercat FACETIME insa este si ala activat parca. Nu sunt sigur ca nu folosim ...preferam SkyPE pentru VIDEO CALL
Maestre, poate nu ai inteles. Tu il ai activat si pe apple Id si iti merge. CARE PARTE DIN "NU POATE FI ACTIVAT PE NUMAR DIGI" NU AI INTELES-O?

#14
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Nu mai vorbiti prostii. Merge activat atat iMessage, cat si FaceTime pe numarul de telefon din reteaua Digi Mobil.
Doar ce am reactivat iMessage si FaceTime dupa update-ul la iOS 8. Am primit mesajul "Your carrier may charge for SMS messages used activate iMessage", am dat OK si s-a inregistrat cu succes.
Mai tarziu am verificat si am fost taxat acei 7 eurocenti (8.68 cu TVA). Am numarul bifat in iMessage si FaceTime.
Attached File  Digi.Mobil iMessage iOS 8.png   292.28K   68 downloads Attached File  Digi.Mobil FaceTime iOS 8.png   347.54K   64 downloads

Incercati prima oara sa scapati de numarul vechi pe care au fost activate serviciile inainte.
http://support.apple.com/kb/HT5538
https://discussions....art=15&tstart=0

In plus, cum am numarul de telefon inregistrat pot initia apeluri in retea de pe iPad. Iar cand primesc un apel pe mobil, imi suna si iPad-ul.

 deathnite, on 13 septembrie 2014 - 17:13, said:

Apropo, acum se pot efectua si primi apeluri pe iPad prin conexiunea la iPhone.
http://www.apple.com...new/continuity/

Posted Image
iOS 8 Continuity - Apeluri voce iPad.png

Edited by deathnite, 18 September 2014 - 21:35.


#15
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Incerc orice si degeaba. Ma taxeaza incontinuu pe nimic :))) nu stiu ce naiba sa-i mai fac.. Ramane sa sun maine la ei si sa ma tin de capul lor..

#16
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Ausradierer mai se pare ca unul dintre noi nu intelege cum functioneaza imessage ....
Hai sa vedem,

Ce inseamna Imessage OK ?
Posibilitatea de a trimite SMS-uri intre doua telefoane (sau tablete) APPLE fara costuri ....

Ce este necesar pentru asta ?
un cont apple (?!) valid si conexiune de internet

Acum sa recapitulam. Ce Ausradierer naiba nu iti merge tie ?
Ce nu ai tu ? Cont ? Internet ? sau ce nu ai ?!?!
Daca nu ai cont creeaza-ti unul.

Edited by Mihai_3, 19 September 2014 - 08:00.


#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Nici eu nu cred ca are vreo legatura cu Digi, mai degraba e ceva legat de telefonul tau. Ai numar portat sau numar de digi original ?

#18
Macarons

Macarons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2014
Nr. digi original.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate