Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Duplicate Content

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Salut,am si eu o intrebare.Daca copiez descrieri de produse de la un magazin de e-commerce si le postez pe site-ul meu este considerat Duplicate Content si este penalizat de Google,nu?

Daca da,in cazul in care imi fac eu descrierile mele unice pentru website-ul A si vreau sa le postez pe aceleasi pe website-ul B si C,mai este penalizarea de la google?

Multumesc mult.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Da si da.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ok,am inteles.Multumesc frumos.Se poate inchide.

#4
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 23.09.2008
Nu, nu e duplicate content. Foarte multe site-uri copiaza specificatiile si descrierea produsului de pe site-ul producatorului si astfel aceeasi descriere si specificatii apar pe foarte multe site-uri. Am vazut asta de nenumarate ori. Asta ar insemna sa fie sanctionate foarte multe site-uri pentru ca au aceeasi descriere, ceea ce nu se intampla.

Edited by alexupit, 17 September 2014 - 19:39.


#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Una sunt specificatiile, una e descrierea. Daca pun intr-un tabel ca un laptop are 4GB Ram, Intel core i3, etc, asta nu-i o problema. Dar daca scriu pe 3 site-uri aceeasi descriere, sub forma de text, google imi da in cap.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am mai vazut pe 3,4 site-uri aceeasi descriere la niste manusi.Conteaza si cat de mare este descrierea pentru a fi detectata?

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Cu cat e mai mare, cu atat mai mult text plagiat, cu atat mai mari sansele sa fie descoperit de Google. Pentru cateva randuri, nu stiu ce sa zic. Totusi, nu recomand; nu e etic sa furi

Edited by Ann0nyym0us, 17 September 2014 - 20:38.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e furat,atata timp cat descrierile sunt facute de mine,consider ca pot sa le pun si pe celelalte site-uri ale mele fara penalizari.Dar nu cred ca tata google sta sa caute ale cui sunt site-urile ci mai mult ce contin ele.

#9
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,023
  • Înscris: 03.07.2008

View Postcevacuverde, on 17 septembrie 2014 - 18:56, said:

Salut,am si eu o intrebare.Daca copiez descrieri de produse de la un magazin de e-commerce si le postez pe site-ul meu este considerat Duplicate Content si este penalizat de Google,nu?

Daca da,in cazul in care imi fac eu descrierile mele unice pentru website-ul A si vreau sa le postez pe aceleasi pe website-ul B si C,mai este penalizarea de la google?

Multumesc mult.

View PostAnn0nyym0us, on 17 septembrie 2014 - 20:37, said:

Cu cat e mai mare, cu atat mai mult text plagiat, cu atat mai mari sansele sa fie descoperit de Google. Pentru cateva randuri, nu stiu ce sa zic. Totusi, nu recomand; nu e etic sa furi

Hai sa fim seriosi: daca acelasi produs este la vanzare pe 10.000 de siteuri, ar trebui sa aiba 10.000 de descrieri diferite?!?

Cum poti sa descrii un laptop in 10.000 de feluri diferite?!?!?!?!?

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,402
  • Înscris: 15.12.2009
Pui problema gresit. Ideea generala este sa nu se dea copy-paste, ci sa se treaca continutul prin filtrul uman.

#11
Alexandrwc

Alexandrwc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.06.2013
Daca am doua magazine online, unu .ro in romana si unu .com in engleza si au amandoua aceleasi categorii si produse, iar eu inregistrez acele doua site-uri in Google Webmaster... ma mai penalizeaza atunci? Stiind ca amandoua site-urile au acelasi proprietar.

Edited by Alexandrwc, 30 September 2014 - 11:47.


#12
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013
Pentru acest lucru exista eticheta canonical , daca o folosesti scapi de penalizarea pt duplicat

Edited by zarl, 27 January 2015 - 11:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate