Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

AGRIROMEX- o firma ce lasa de dorit-tepari-

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Sa va spun o patanie: prin iulie anul asta sunt contactat de reprezentantul http://www.agriromex.ro/ si convins sa iau de la ei o semanatoare si un culegator porumb-floarea soarelui. Zis si facut, dau avans 20% si actele la IKB LEASING ptr. ptr. plata utilajelor cand SUNT LIVRATE urmand ca eu sa platesc ratele la ei. Semanatoarea au adus-o la inceputul lui septembrie desi termenul de livrare era in august la ambele utilaje. Nu mai zic ca m-au intarziat cu semanatul rapitei, trec peste asta.
Chestia e ca nici pana astazi nu au adus hederul, desi eu trebuia sa recoltez floarea cu el, nu mai spun porumbul. Si uite asa, am pierdut un contract de cateva sute de ha de prestari servicii la recoltat floarea soarelui. Acum am recoltat porumbul meu cu altcineva, 100de ha, platind acestuia serviciul, desi eu am in curte combina noua. Mai am un contract de recoltat porumb cu cineva si nu-i pot onora comanda ca nu am hederul, nici nu mai stiu cum sa-l aman.
Cei de la agriromex pur si simplu nu-mi raspund la telefon, incepand de la reprezentantul zonal pana la patron, un anume Dumitrascu Aurel. Am lasat mail-uri, mesaje, macar sa-mi spuna daca si cand il vor livra sa pot spune la randul meu ce si cum.
Sunt pur si simplu INCREDIBILI, n-am mai vazut asa ceva!! Sun de cateva ori pe zi pe fiecare si nu raspund!! Pot demonstra cu acel contract incheiat cu ei cand trebuia livrat, cei de la IKB au banutii pregatiti, numai ei nu se obosesc sa-l trimita. Si sa va spun si de ce: in contract este stipulat ca daca renunt la utilaj trebuie sa platesc 10% din valoarea lui, deci cred ca ei ma tot amana numai sa renunt la el. Ce e de facut domnilor in acest caz? Ma gandesc foarte serios sa-i actionez in instanta.

Edited by katlin, 17 September 2014 - 16:26.


#2
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Eu l-as urmari si l-as pune la zid.......asta fiind varianta neortodoxa.
Dar pana la urma instanta cred ca e cel mai bun lucru, punandu-le in carca valoarea recoltatului pe care tu l-ai platit ...+ valoarea pierduta a contractelor.

#3
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Pai poti sa renunti la utilaj si la contract daca s-a depasit termenul...

Daca ai platit 20% avans si ai deja semanatoarea livrata o sa te caute ei mai incolo...

Da-i in judecata Katlin...dar trebuie sa probezi prejudiciul...adica contractele neonorate .

#4
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
N-am timp de judecaturi, pur si simplu vroiam sa fac treaba, dar nu se mai poate. Ma deranjeaza enorm ca nu-mi raspund la telefon, parca s-au vorbit toti intre ei, nici la fix la Bucuresti nu raspund, nici patronul, nici reprezentantul zonal...nimeni. Va dau nr de tel, poate la voi raspund.

0742122325- Dl Murea director zonal
0744622568- patron Dumitrascu Aurel
0213160165- sediu firma Agriromex

Puteti suna si intreba de hederul meu, eu unu m-am plictisit. Care imi da un raspuns ii ofer o recompensaPosted Image

#5
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Am eu semanatoarea insa avansul de la heder e tot la ei. Cum draqu m-am lasat pacalit nu stiu...

#6
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View PostVladutz_ddd, on 17 septembrie 2014 - 20:19, said:

...Sper sa nu aibe legatura cu asta si sa fie doar o confunzie...
Mi-e teamă că nu-i confuzie.
link
link

#7
AGROTRON

AGROTRON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 11.03.2012
Nu esti singurul care trece prin asa ceva....

#8
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Am sters postul pentru ca vroaim sa verific mai bine...il pun din nou:

Katlin daca este o filiala a firmei AGRIROMEX AD SA J40/3412/1997 te anunt ca mai multi creditori au cerut insolventa acestei companii si in prezent se judeca falimentul la Tribunalul Gorj.
Sper sa nu aibe legatura cu asta si sa fie doar o confunzie...incearca sa afli mai multe despre ei pentru ca este ingrijorator faptul ca nu mai raspund la telefoane. Bine macar ca ai
semanatoarea la tine...

I-am gasit si in lista neagra a firmelor care au emis Bilete la ordin fara acoperire...

#9
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Daca au ajuns sa te insele asa pe fata inseamna ca nu mai avem justitie, nimic, e tara lui papura-voda.

#10
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Banii pe semanatoare au fost deja incasati de escroci. Acum saracu Katlin a ramas sa-si plateasca ratele catre IKB, ca altfel erau buni de plata pt semanatoare.

#11
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
justitie este dar se misca lent..procesul este inceput din 2013.

mergi cat mai repede la un avocat sa te invete ce trebuie sa faci pentru ca lucrurile sunt complicate...si e foarte posibil sa platesti in continuare ratele la semanatoare fara sa mai recuperezi avansul de la header. Ma tem ca tot la instanta vei ajunge...

De curiozitate...in ce consta recompensa ? Posted Image

#12
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Si chiar ati vrea vreo recompensa sau ar ajunge ca, colegul nostru sa iasa din impas?

#13
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Va recoltez ceva porumb cu hederul ala.

#14
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 14.04.2005
firma asta pare pe ducă https://drive.google...TN1U&authuser=0

#15
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Katlin stie de gluma si nu se supara daca mai facem haz de necaz...daca vroiam ceva ceream dinainte.

Scopul forumului e sa facem schimb de informatii si Katlin este unul din cei care mi-a raspuns tot timpul la intrebari inclusiv pe privat (spre deosebire de altcineva) si pt asta il respect si ii raman dator.

#16
cristiflb

cristiflb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 14.03.2011
Urata situație. Eu as trimite mail direct la producator, poate are ceva parghii. Chiar la toți, nu numai la cel ce produce headerul, ci la toată lista lor de pe site.

#17
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Cat este paguba ? Fa un calcul macar in mare.

Daca firma este pe drumul catre insolventa, va spun din experiente prorpii ca nu mai sunt sanse de mai nimic. Acolo este o degringolada totala, si nici legal nu mai ai ce sa le faci daca li se aproba insolventa.
Te agiti si te enervezi degeaba. Incearca sa minimalizezi cat poti pagubele, vorbeste si cu cei de la leasing etc.

Bafta !

#18
katlin

katlin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,970
  • Înscris: 09.11.2008
Revin...am reusit sa iau culegatorul pana la urma. Am primit ce-i drept si despagubiri...un combinezon!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate