Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

jogging

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
anna_marria

anna_marria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.08.2014
Buna, am alergat timp de o luna, in august, cam 30 de minute, in fiecare zi, eu nefacand niciodata sport in viata mea, si cum nu m-am simtit deloc bine, plus am un aspect obosit, si palid al fetzei, si nu mi plac deloc rezultatele, am oprit programul asta idiot si dieta care consta in: fulgi de ovaz cu iaurt, nuci, piept de pui cu salata, fructe, peste cu salata. Asta am mancat timp de o luna si a fost oribil... Problema e ca fatza mea are un aspect obosit, pielea e moale, nu mi place deloc, si doar aveam pometi frumosi, pielea ferma, si de doua saptamani mananc sandwich uri, paine cu unt cu dulceata, bine nu exagerez, tot 3 mese pe zi am, ca altfel mi se face rau daca mananc prea mult, dar incerc sa mananc grasimi sa pun inapoi, ca nu imi place deloc cum arat, sunt slaba in general...e oribil.....daca nu mi revin? am un metabolism care arde repede si grasimile, si aratam f bine, la 170 aveam 55-57 kg depinde, acum nu stiu cat am, insa in talie m-am masurat si am pierdut 2-3 cm, nu imi trebuia programul asta, am incercat ca am vrut doar sa fiu mai slaba, nu m am gandit la altceva... :(
Daca e ireversibil procesul? Ce sa fac? :( :(

#2
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,023
  • Înscris: 03.07.2008

View Postanna_marria, on 17 septembrie 2014 - 14:15, said:

... am un aspect obosit, si palid al fetzei, ... Problema e ca fatza mea are un aspect obosit, pielea e moale, nu mi place deloc...

CU hidratarea cum stai?
Dar cu somnul? Dormi bine noaptea?

#3
anna_marria

anna_marria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.08.2014
pai apa nu prea beau...nici nu imi era sete daca mancam asa putin, de dormit dormeam 8-9 ore dar le dormeam aiurea de la 03 la 12 amiaza, dar asa dormeam si inainte si nu aveam probleme de genul, din contra....sigur e de la prea mult alergat ...am exagerat...ca incepatoare

#4
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Faptul ca alergi e ok. Sa alergi de 3-4 ori pe saptamana este ok (nu zilnic). Alimentatia este alta problema. Daca alimentatia este proasta si mai faci si efort fara sa-i dai corpului timp sa-si revina dupa sesiunea anterioara e normal sa apara si probleme. Nu inteleg de ce regim si antrenamant daca esti deja slaba? Faci antrenament pentru tonifiere si pastrezi o alimentatie buna si-ti revii la "formele initiale"

#5
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View Postanna_marria, on 17 septembrie 2014 - 14:15, said:

Buna, am alergat timp de o luna, in august, cam 30 de minute, in fiecare zi, eu nefacand niciodata sport in viata mea, si cum nu m-am simtit deloc bine, plus am un aspect obosit, si palid al fetzei, si nu mi plac deloc rezultatele, am oprit programul asta idiot si dieta care consta in: fulgi de ovaz cu iaurt, nuci, piept de pui cu salata, fructe, peste cu salata. Asta am mancat timp de o luna si a fost oribil... Problema e ca fatza mea are un aspect obosit, pielea e moale, nu mi place deloc, si doar aveam pometi frumosi, pielea ferma, si de doua saptamani mananc sandwich uri, paine cu unt cu dulceata, bine nu exagerez, tot 3 mese pe zi am, ca altfel mi se face rau daca mananc prea mult, dar incerc sa mananc grasimi sa pun inapoi, ca nu imi place deloc cum arat, sunt slaba in general...e oribil.....daca nu mi revin? am un metabolism care arde repede si grasimile, si aratam f bine, la 170 aveam 55-57 kg depinde, acum nu stiu cat am, insa in talie m-am masurat si am pierdut 2-3 cm, nu imi trebuia programul asta, am incercat ca am vrut doar sa fiu mai slaba, nu m am gandit la altceva... Posted Image
Daca e ireversibil procesul? Ce sa fac? Posted Image Posted Image
Esti marcata de efort. Iti vei reveni destul de repede, stai linistita. Si eu patesc mereu asa.

Edited by Thair, 17 September 2014 - 14:58.


#6
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Daca alergi nu-i nimic rau. Trebuie sa te hranesti sanatos, sa te odihnesti suficient, sa duci o viata ponderata, sa respiri un aer curat...

#7
Claudio_

Claudio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.09.2012
Ne imbolnavim dreacu de la atat alergat. Reia programul normal, culcat ora 3, sculat 12 pm.

#8
anna_marria

anna_marria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.08.2014

View PostClaudio_, on 17 septembrie 2014 - 15:16, said:

Ne imbolnavim dreacu de la atat alergat. Reia programul normal, culcat ora 3, sculat 12 pm.

:))) corect

View Postfighterkyokushin, on 17 septembrie 2014 - 14:53, said:

Faptul ca alergi e ok. Sa alergi de 3-4 ori pe saptamana este ok (nu zilnic). Alimentatia este alta problema. Daca alimentatia este proasta si mai faci si efort fara sa-i dai corpului timp sa-si revina dupa sesiunea anterioara e normal sa apara si probleme. Nu inteleg de ce regim si antrenamant daca esti deja slaba? Faci antrenament pentru tonifiere si pastrezi o alimentatie buna si-ti revii la "formele initiale"
ca am vrut sa fiu si mai slaba, dar cand am vazut rezultatele......nu-mi mai trebuie. ok, dar inainte de asta ma gandesc sa mai mananc niste fast food, pizza sau nah, macar niste grasimi sanatoase sa pun la loc grasimile, ca daca incep antrenament pt tonifiere si alimentatie sanatoasa nu cred ca pun la loc.

inainte faceam doar o data pe saptamana ceva pentru tonifiere si mancam sanatos, aveam o alimentatie bogata, si aratam bine..dar nu alergasem niciodata, de aia mi e teama ca e greu sa revin la fel.

#9
Eekstein_Blinkovici

Eekstein_Blinkovici

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 13.05.2014
Ia vitamine, calciu si magneziu... manca si banane pt potasiu. Pune si ceva sare pe mancare.

Edited by Eekstein_Blinkovici, 17 September 2014 - 15:52.


#10
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Bea apa. Habar n-ai cat ajuta.

#11
anna_marria

anna_marria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.08.2014

View Postfighterkyokushin, on 17 septembrie 2014 - 14:53, said:

Faptul ca alergi e ok. Sa alergi de 3-4 ori pe saptamana este ok (nu zilnic). Alimentatia este alta problema. Daca alimentatia este proasta si mai faci si efort fara sa-i dai corpului timp sa-si revina dupa sesiunea anterioara e normal sa apara si probleme. Nu inteleg de ce regim si antrenamant daca esti deja slaba? Faci antrenament pentru tonifiere si pastrezi o alimentatie buna si-ti revii la "formele initiale"

da mi e frica...eu cred ca am ars si muschi si doar grasime..mai ales ca am tinut si regim...si daca am pierdut muschi si de pe fatza ce ma fac?  cum ii mai recuperez?

View PostThair, on 17 septembrie 2014 - 14:58, said:

Esti marcata de efort. Iti vei reveni destul de repede, stai linistita. Si eu patesc mereu asa.

si daca am pierdut si muschi de pe fatza..si nu ii mai recuperez?

#12
Claudio_

Claudio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.09.2012
Ii recuperezi prin aceeasi metoda prin care i-ai obtinut.

#13
anna_marria

anna_marria

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.08.2014

View PostClaudio_, on 04 octombrie 2014 - 16:09, said:

Ii recuperezi prin aceeasi metoda prin care i-ai obtinut.

pai eu mai stiu cum i am obtinut in atatia ani? doar nu am facut nimic pentru ei...nu exista exercitii pt muschii fetei

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,721
  • Înscris: 18.12.2007
https://www.google.r...u muschii fetei

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate