Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Scoala de soferi cu permis suspendat

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Buna ziua,
In perioada in care am permisul de conducere suspendat am voie sa urmez cursurile si sa sustin examen pt o noua categorie?
Multumesc!

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nu cred. Totusi, de ce nu intrebi direct la scoala de soferi?

Edited by Lesbianu, 17 September 2014 - 11:38.


#3
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Am intrebat si au spus ca nu e nicio problema dar daca nu au dreptate cred ca tot eu trag ponoasele

#4
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Sigur ca poti urma cursurile pentru o noua categorie. Este exact acelasi statut ca atunci cand nu ai permis deloc.

#5
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Nu vad de ce nu ai putea sa faci scoala in perioada asta, insa dreptul de a conduce autovehicule din noua categorie il vei primi odata cu expirarea perioadei de suspendare a permisului.

#6
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Suspendarea dreptului de a conduce autovehicule dintr-o anumita categorie nu se rasfrange asupra celorlalte categorii decat din cauza legii cretine precum ca nu ai voie sa conduci fara plastic in buzunar.

In strainatate poti merge linistit cu motocicleta cu B-ul suspendat. N-au treaba una cu alta.

#7
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007

View Postizometric, on 17 septembrie 2014 - 11:47, said:

Suspendarea dreptului de a conduce autovehicule dintr-o anumita categorie nu se rasfrange asupra celorlalte categorii decat din cauza legii cretine precum ca nu ai voie sa conduci fara plastic in buzunar.

In strainatate poti merge linistit cu motocicleta cu B-ul suspendat. N-au treaba una cu alta.

Pai daca ti se suspenda dreptul de a conduce autovehicule, e clar... si conserva pe 4 roti si motocicleta si camionul, care sunt toate AUTOVEHICULE, raman pe loc.
Legea nu este cretina ci este foarte buna pentru bizoni...
Cum ar fi ca pentru fiecare categorie sa ai cate un permis? Asta ar fi idiotenie curata.

Sa nu comparam strainatatea cu situatia de pe strazile noastre...

#8
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Din cate stiu eu, motivele pentru care permisul se suspenda sunt comune pentru toate categoriile si se refera la abateri grave de la codul rutier. De ce ar fi permisa conducerea unui camion daca n-ai dat prioritate cu autoturismul? Sau... daca ai alcoolemia >0 pe motocicleta, ar trebui sa fii lasat sa conduci autobuzul?

#9
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Daca ai permisul suspendat pentru una dintre categorii, nu poti conduce la alte categorii. Ti se suspenda dreptul de a conduce autovehicule.

#10
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Eu stiu ca daca vrei sa faci categoria C, ai nevoie de B. De exemplu tata cand facea ore pentru C l-a oprit politia. Pe langa faptul ca instructorului i-au fost cerute actele si tatal meu a fost nevoit sa prezinte permisul. E ciudata treaba asta.

#11
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,104
  • Înscris: 05.06.2002
wrong post.

Edited by Fane, 17 September 2014 - 13:04.


#12
Danon

Danon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.11.2009
Eu doresc sa fac A-ul deci nu ar trebui sa fie problema cu B->C

#13
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Poti sa faci toate categoriile (asa cred) cat ai permisul suspendat, dar examenul/examenele le poti sustine abia dupa ce iti expira perioada de suspendare, cat este + bonusuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate