Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Problema cu „Right Click”

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
PiteaRazvan

PiteaRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2014
LOG hijackthis

Spoiler

LOG AdwCleaner

Spoiler

LOG MBAM

Spoiler

Problema e ca de azi nu imi mai merge Click Dreapta. Mouse-ul e nou de la G-CUBE si e USB. Va rog foarte frumos sa ma ajutati.

Edited by xxvirusxx, 16 September 2014 - 14:00.
adaugat spoiler, prea mult scrool


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
TI s-a stricat microswitch-ul de la butonul de click dreapta, eventual testeaza mouse-ul din linux sau pe alt PC.

Invata si tu sa atasezi fisiere sau sa pui spoiler cand dai copy/paste la log-uri kilometrice.

#3
yonut_zxz

yonut_zxz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.07.2012
poate te ajuta aici cu ceva http://forum.softped...t-click&-8221;/

#4
PiteaRazvan

PiteaRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2014

View Postgumball3000, on 15 septembrie 2014 - 14:03, said:

TI s-a stricat microswitch-ul de la butonul de click dreapta, eventual testeaza mouse-ul din linux sau pe alt PC.

Invata si tu sa atasezi fisiere sau sa pui spoiler cand dai copy/paste la log-uri kilometrice.

Si nu se poate repara?Posted Image Acest mouse e chiar special , imi place design-ul la el !

View Postyonut_zxz, on 15 septembrie 2014 - 14:06, said:

poate te ajuta aici cu ceva http://forum.softped...t-click&-8221;/

Nu imi deschide nici o pagina... Poti posta alt link?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pacat ca logurile nu au fost facute in ordinea corecta - cel de Hijack - ultimul. Iar la Malwarebytes nu a fost activata cautarea rootkit-urilor.
Dar din ce vad pe-acolo PUP-uri cat cuprinde.

Nu are cum sa fie problema la mouse de la ele. Mai curand hardware. Ai incercat mouse-ul pe alt calculator ?

Linkul dat mai sus e chiar linkul topicului asta !!!!

Daca mouse-ul e nou are garantie - vezi in certficat ce service are.

#6
PiteaRazvan

PiteaRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2014

View Posteiffel, on 15 septembrie 2014 - 14:19, said:

Pacat ca logurile nu au fost facute in ordinea corecta - cel de Hijack - ultimul. Iar la Malwarebytes nu a fost activata cautarea rootkit-urilor.
Dar din ce vad pe-acolo PUP-uri cat cuprinde.

Nu are cum sa fie problema la mouse de la ele. Mai curand hardware. Ai incercat mouse-ul pe alt calculator ?

Linkul dat mai sus e chiar linkul topicului asta !!!!
eiffel , daca il voi incerca pe alt calculator si acolo nu merge inseamna ca e de la el , nu ? Oke , revin cu un EDIT in max. 20 de min.

EDIT : Mdea , e de la mouse , pacat. Multumesc de ajutor !

Mouse-ul l-am cumparat dintr-un magazin de la mine din oras , nu are garantie . :l

Edited by eiffel, 15 September 2014 - 15:14.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

Pai ar trebui sa aiba garantie - ai factura ?

Daca nu-ti da garantie la el e caz de ANPC. Si amenda ( sau spaga ) e mai mare decat pretul un mouse.



#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
desfa mouse-ul si vezi ce miroswitch ai in el, inlocuiesti fie miroswitch-ul cu totul sau doar folia acea metalica din el
mi-am luat de pe aliexpress vreo 10 microswitchuri, am salvat doua mouse-uri laser cu ele (~300 lei)
si eu am insistat sa le repar, tot asa, pt. ca nu mai gaseam pe nicaieri modelele respective

Edited by gumball3000, 15 September 2014 - 15:19.


#9
PiteaRazvan

PiteaRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2014
Multumesc mult amandurora , dau edit dupa ce ma duc la magazin .

EDIT : Ce smecheri sunt ma ... m-am dus si i-am intrebat frumos „ Daca am luat un mouse de la dumneavoastra la inceputul verii mai am garantie la el ?” Si dansa a raspuns cu „Nu!” , dupaaceea am intrebat-o „Macar am avut garantie la el vreodata?” si ea a raspuns „Ai avut o luna - doua” :))))) Cum frate sa ti se strice ceva intr-o luna?WTF :l Doar daca il dai de pereti si il arunci pe jos , infine . Nu am rezolvat nimic , acum vreau sa il desfac si sa ma uit cam ce-mi trebuia sa il repar .

Edited by PiteaRazvan, 15 September 2014 - 16:08.


#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Si cand ma gandesc ca la magazinele mai serioase si cel mai prost si ieftin mouse are 2 ani garantie - uite un exemplu - http://www.emag.ro/m...0/pd/DXRTZBBBM/
Sfatul, meu nu mai cumpara de la aia vreodata. SI o plangere la ANPC nu strica.

Topicul va fi mutat mai tarziu pe aria de Hardware - Periferice.

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
e caz de ANPC clar. chiar si cu "o luna - doua", tot trebuia sa-ti de-a o hartie pe care sa scrie modelul, data si seria pt care se acorda acea garantie minuscula. insa oricum, nu exista garantie de 1-2 luni.

chiar de curand gasisem intr-o borseta cu cd-uri, o garantie de la un cd-player care a fost luat in 2004/5 (ca nu se mai intelege clar) pe termen de 24 de luni. culmea, fusese cumparat dintr-un magazin gen 38. pana si aia dau garantie.

fara suparare, dar cu cei ca tine exista ei pe piata, in sensul ca inchid ochii chiar de nu primesc garantie la produsul achizitionat.

#12
PiteaRazvan

PiteaRazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.09.2014
Multumesc foarte mult ca m-ati lamurit , mi-a parut bine sa vorbesc cu experti , dar asta e greseala mea , ce pot sa fac ... imi voi luna saptamana viitoare un mouse de pe emag .
P.S : L-am desfacut ieri mouse-ul si m-am uitat la microswitch-uri , nici alea nu sunt originale :))) Deci e un fel de tzeapa. Inca odata , Multumesc !

#13
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostPiteaRazvan, on 15 septembrie 2014 - 15:42, said:

Multumesc mult amandurora , dau edit dupa ce ma duc la magazin .

EDIT : Ce smecheri sunt ma ... m-am dus si i-am intrebat frumos „ Daca am luat un mouse de la dumneavoastra la inceputul verii mai am garantie la el ?” Si dansa a raspuns cu „Nu!” , dupaaceea am intrebat-o „Macar am avut garantie la el vreodata?” si ea a raspuns „Ai avut o luna - doua” Posted Image)))) Cum frate sa ti se strice ceva intr-o luna?WTF :l Doar daca il dai de pereti si il arunci pe jos , infine . Nu am rezolvat nimic , acum vreau sa il desfac si sa ma uit cam ce-mi trebuia sa il repar .


Daca mai au mouseuri ca al tau, cumpara unul, cere garantie si te intorci dupa o saptamana cu cel defect....nu pentru bani, ci pentru cum s-au purtat cu tine...

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostPiteaRazvan, on 16 septembrie 2014 - 13:57, said:

P.S : L-am desfacut ieri mouse-ul si m-am uitat la microswitch-uri , nici alea nu sunt originale Posted Image)) Deci e un fel de tzeapa. Inca odata , Multumesc !
SI cum ai tras tu concluzia asta, eu am luat la kill microswitchuri din china si nu am putut sa fac deosebirea intre original si fake.
Ma rog, vorba vine fake, ca nu cred ca sta vreun chinez pe vapor sa faca fake-uri la produse in valoare de 0,001$

#15
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cel mai probabil s-au apropiat lamele din microswitch. Poti desface microswitchul cu atentie, ca are o tablita si o poti pierde, ridici putin lamela si ar trebui sa mearga (asta daca nu e rupta).

http://electronics.s...unwanted-clicks

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate