Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 

Asus RT-AC87U

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Cei de la Asus au venit cu un nou model.
Mai frumos, mai gospodar si mai devreme acasa.
RT-AC87U


Quote

Ultra-fast 802.11ac Wi-Fi router with a combined dual-band data rate of 2334 Mbps for smooth up to 4K/UHD video playback, ultra-fast file-sharing of large files and low-latency online gaming.
World’s first 4x4 MU-MIMO antenna design with AiRadar universal beamforming for unrivaled multi-device performance and wireless signal coverage up to 465 m² (around 5,000ft²)1
Built-in USB 2.0 and USB 3.0 ports for up to 10-times faster data transfers to USB storage devices2, printer sharing, and 3G/4G dongle support.
ASUSWRT graphical user interface for easy, CD-free 30-second setup and hassle-free advanced network control.
AiProtection with Trend Micro with triple-strength total network security, plus robust parental controls and privacy protection.
ASUS AiCloud 2.0 lets you access, sync, share and stream your files anywhere, on any internet-connected device


Link producator.

[ http://www.asus.com/media/global/products/eS2N4HnylxXIJYBB/Mg3ARkfgdbKCh2Im_setting_000_1_90_end_500.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.asus.com/media/global/products/eS2N4HnylxXIJYBB/wBjshFPlatbXZRFq_setting_000_1_90_end_500.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,110
  • Înscris: 22.05.2003
Mai e oleaca pana cand AC sa prinda teren, inca ne chinuim adesea cu 802.11g, ca sa nu mai zicem de 5 GHz...

Asus la HW stau ff bine, dar zau ca mai multa atentie la partea de software ar fi excelent.

Deja te intrebi cine dracu are Cat6 + Gigabit, ca sa nu mai vb de 4K!

#3
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
poate voi achizitiona unul in perioada imediat urmatoare, desi aveam in plan alta achizitie.
trebuie totusi sa cumpar si un adaptor pe masura.

@ADM Gigabit merge bine mersi si pe cat5e. un monitor 4k nu e asa de scump fata de unul full hd. problema este ca in multe cazuri e nevoie de upgrade la sistem. gpu+cpu!

Edited by carmenclara1, 15 September 2014 - 15:01.


#4
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Chiar daca am deja un an de cand folosesc cu succes AC in reteaua din casa, un router cat de cat decent de la TP-link (Archer C7), am observat ca totusi e nevoie de o oarecare rezerva de performanta ca totul sa mearga uns.
Desktopul il am intr-o camera care e la cca 15m distanta de camera unde e proeictorul, tv-ul, etc. Bineinteles ca totul se intampla prin fir, din pacate nu CAT6. La momentul cand am tras cablurile am vrut sa folosesc cat6 dar de unde, cu ce, ca se uitau stramb la mine furnizorii cand intrebam de asa ceva :D
Ca sa mearga fluent totul, vizionare sa zicem a unui film 3D fullHD in varianta necomprimata, sa mearga si traficul de net si sa mai fie si alte dispozitive conectate, cum e cazul la mine, trebuie un router competent si deja norma N nu mai facea fata.
Tocmai din motivul asta mi-am indreptat atentia catre un router AC performant. Nu neaparat performant doar pe partea de AC, cat sa mearga bine si sa fie capabil de "multitasking".

Astept sa iasa asta pe piata, si foarte probabil ca-l voi cumpara.
Recunosc ca-mi face cu ochiul si varianta actuala, 68U-ul care nu e deloc de lepadat ca performante si poate fi gasit si la preturi sa zicem accesibile.

#5
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Nicio noutate, nu si l-a cumparat nimeni?

#6
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,431
  • Înscris: 06.06.2006
Cine e nebun sa cumpere asa ceva in campanie electorala? Posted Image

/End of trolling

Edited by kretzu77, 29 October 2014 - 14:19.


#7
marimur

marimur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2014
Eu nu recomand routerele Asus intr-un an mi  s-a defectat de vreo 5 ori. Nasol!

#8
Adrian Fx

Adrian Fx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.08.2007
Si, ce recomanzi? Poate ai fost ginionist, eu vad ca produsele de la Asus au referinte foarte bune, doar ca routerele sunt foarte scumpe fata de cele de la concurenta, dar ofera performante mult mai bune. Acum depinde si ce  ceri de la ele.

Edited by Adrian Fx, 29 October 2014 - 17:45.


#9
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@Adrian FX inseamna ca nu ai vazut cat costa solutiile comparabile de la AVM,Netgear sau Belkin.
@marimur iti recomand sa-ti verifici reteaua electrica la care conectezi routerul si sa ai grija la pozitionare (caldura/praf).
eu am routere asus si tplink care merg intr-una de peste 5 ani si nu am avut o singura problema.
@d-rive cand va permite bugetul. momentan am alte cheltuiele si routerul acesta nu e o prioritate.

#10
Adrian Fx

Adrian Fx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.08.2007
Le-am vazut pe toate cat costa, dar in bugetele noastre (al meu cel putin), un router de 100-200 euro e cam scump, cine are fonduri nelimitate poate sa cumpere ce vrea sau plateste pe cineva sa-i aleaga solutia optima.

Edited by Adrian Fx, 29 October 2014 - 19:05.


#11
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,431
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmarimur, on 29 octombrie 2014 - 14:23, said:

Eu nu recomand routerele Asus intr-un an mi  s-a defectat de vreo 5 ori. Nasol!

Ciudat.
Eu am un RT-N16 si nu are nici pe dreac de cand l-am luat.
Si nu pot sa zic ca este menajat.

#12
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostAdrian Fx, on 29 octombrie 2014 - 19:01, said:

Le-am vazut pe toate cat costa, dar in bugetele noastre (al meu cel putin), un router de 100-200 euro e cam scump, cine are fonduri nelimitate poate sa cumpere ce vrea sau plateste pe cineva sa-i aleaga solutia optima.

stai ca nu te inteleg. mai intai zici ca asus e scump, comparat cu concurenta, si dupa recunosti ca exista si mai scumpe.

pana la urma care e  pozitia pe care o sustii?

#13
Adrian Fx

Adrian Fx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.08.2007
Sustin raportul calitate-pret, pentru aplicatia si bugetul alocat. Pentru mine, personal, un router care costa mai mult de 400-450 ron e scump indiferent ce ofera. Altii poate au alta viziune. Dar deja suntem off-topic.

Edited by Adrian Fx, 29 October 2014 - 20:17.


#14
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
La o oferta cu 20-30% reducere devine poate interesant acest model. Pana sa apara oferta abia mai scoate Asus niste FW-uri pentru ca deocamdata lumea se plange de diverse probleme cu AC87U.

#15
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Eu am renuntat tocmai ca nu se mai termina problemele acestui router. Unele magazine chiar l-au retras de la comercializare deocamdata.
In contextul unui pret la mai putin de jumatate din cat costa asta, am luat fratele mai mic AC68U de care sunt foarte multumit.

#16
barladeanu

barladeanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.11.2006

View Postd-rive, on 22 decembrie 2014 - 22:01, said:

Eu am renuntat tocmai ca nu se mai termina problemele acestui router. Unele magazine chiar l-au retras de la comercializare deocamdata.
In contextul unui pret la mai putin de jumatate din cat costa asta, am luat fratele mai mic AC68U de care sunt foarte multumit.
Și eu am renunțat să mai îmi iau navă spațială că nu se mai găsește pe nicăieri și oricum aveau numai probleme.
Ai și vreun argument pentru care nu ar trebui cineva sa achiziționeze acest router sau te credem pe cuvânt? Eu unul detin acest produs si sunt f multumit de el. Semnal f bun (p+1), functia de cloud merge bine (putin lag la conectare, dar nu deranjant), are antivirus incorporat, download master cu viteze intre 4 si 9 mB ...

#17
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Mai bine renuntai sa citezi inutil, integral, postul anterior si daca vroiai sa faci o gluma, macar sa faci una buna.

Ia si citeste dupa ce dai un simplu search pe google, despre problemele acestui router.

Nu este exclus ca sa-ti mearga foarte bine si altora nu. Nici nu am afirmat ca toate routerele astea fac probleme dar majoritatea, fac.
A fost si situatia lui AC68U cand a fost lansat.

#18
barladeanu

barladeanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.11.2006

View Postd-rive, on 24 decembrie 2014 - 22:58, said:

Mai bine renuntai sa citezi inutil, integral, postul anterior si daca vroiai sa faci o gluma, macar sa faci una buna.

Ia si citeste dupa ce dai un simplu search pe google, despre problemele acestui router.

Nu este exclus ca sa-ti mearga foarte bine si altora nu. Nici nu am afirmat ca toate routerele astea fac probleme dar majoritatea, fac.
A fost si situatia lui AC68U cand a fost lansat.
Esti un hater obosit care arunca cu cuvinte fara cel mai mic exemplu...imi pare rau ca te-am bagat in seama!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate