Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Replica telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
besky

besky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.09.2014
Se pot falsifica si datele din About Phone la o replica ? (unde arata ram-ul, procesorul etc..) Daca fac benchmarkul Antutu am garantia ca nu e replica ?

#2
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Mai exact ce vrei sa faci? Ce vrei sa cumperi?

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
http://uzinadegandur...nal-sau-replica

#4
besky

besky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.09.2014
Un unchi de-al meu vrea sa cumpere un xiaomi mi4 din Spania (la un pret extrem de mic,de la un tip)
Stiu ca telefonul e nou aparut, s-ar fi putut face replici dupa el ? (Fiind deja o chinezarie.)

Edited by besky, 14 September 2014 - 22:48.


#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
chinezii facand replica dupa chinezi ?

[ http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2014/08/clone1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] replica

[ http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/xiaomi-mi-4/gal/gsmarena_005.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] original

Daca nu iti dai seama de diferente nu te baga...

in principal replica nu are aceleasi functii... zilele astea a incercat unu sa imi vanda un iphone 3 la 1 milion... dar nu se punea pe orizontala neam.... nu gasea nici un telefon pe bluetooth si nici nu era gasit.... si mai faza aia suni la *#69# parca si iti da o serie .... acea serie trebuie sa corespunda cu seria de pe telefon.

http://www.gsmarena....i_mi_4-6518.php

aici ai toate detaliile telefonului

Edited by MooF2010, 14 September 2014 - 22:52.


#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Da , exista fake-uri dupa Xiaomi mi4 , vezi aici diferentele : https://www.tinhte.v...a-fake.2351721/
Posibil sa existe mai multe modele de fake-uri deci nu e obligatoriu sa arate ca cel din link-ul pus de mine .

Edited by chflorin, 14 September 2014 - 22:58.


#7
besky

besky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.09.2014
Poate pacali o replica Antutu Benchmark?

#8
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Ciuntutu poate fii pacalit de oricine.

Ciuntutu este doar o aplicatie care genereaza niste cifre la final, foloseste cand te plictisesti prea rau.

#9
besky

besky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.09.2014
Inca o intrebare, daca in toate unboxurile de pe yt am vazut ca mi4 vine doar cu incarcator si cablu de date, e posibil ca tot unul original sa aiba casti in pachet? (Ca asa specificase tipul ala...)

Iar replicile au la General Settings falsificate datele ? (cpu, ram etc..)

Edited by besky, 14 September 2014 - 23:31.


#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 besky, on 14 septembrie 2014 - 23:30, said:

Iar replicile au la General Settings falsificate datele ? (cpu, ram etc..)
Din cate stiu informatiile astea le pot falsifica chiar mai usor decat un rezultat din Antutu.

#11
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 MooF2010, on 14 septembrie 2014 - 22:50, said:

chinezii facand replica dupa chinezi ?

Daca nu iti dai seama de diferente nu te baga...

in principal replica nu are aceleasi functii... zilele astea a incercat unu sa imi vanda un iphone 3 la 1 milion... dar nu se punea pe orizontala neam.... nu gasea nici un telefon pe bluetooth si nici nu era gasit.... si mai faza aia suni la *#69# parca si iti da o serie .... acea serie trebuie sa corespunda cu seria de pe telefon.

http://www.gsmarena....i_mi_4-6518.php

aici ai toate detaliile telefonului

Habar nu ai tu ce se intampla pe acolo. Nu stiu ce vezi tu diferit la prima poza, eventual patratul negru din stanga sus aplicat peste "MI". Oricum ala e pus aiurea de cineva, nici macar nu e drept. Iar telefonul negru e MI3.
Si da, chinezii fac replica dupa chinezi.

@OP: Instalezi CPU-Z si te uiti la caracteristici. Daca ai procesor Mediatek, e replica.
Antutu e pacalit doar de catre producatori, cand elibereaza benchmark-urile pentru un nou telefon. Samsung am inteles ca a facut asta de cateva ori.
Dar tu, cand instalezi Antutu din Play Store, nu ai cum sa-l pacalesti. NB: Versiunile de Antutu dau scoruri mult diferite. De exemplu, Antutu 4 pe MI3 da 36000, iar Antutu 5 da 44000.

Edited by horatziu, 15 September 2014 - 08:46.


#12
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
zilele trecute am butonat o replica dupa un huawei 3c
avea specificatii de top, 5'' ips 1920x1080, 2 gb ram, 16gb storage, 3g, dual sim....

in realitate ecranul cred ca avea cel mult 800x... (se vedeau pixelii foarte clar), dar Antutu raporta 1920x1080 :),
- gps-ul cauta, cauta dar nu s-a conectat deloc, nici macar nu a gasit vre-un semnal de satelit (in aer liber)
- 3g-ul avea probabil doar optiune in meniu enable/disable, in realitate nu a trecut pe 3g  deloc, pe nici un sim, probat si orange si digi
- ecranul avea un lag ciudat iar  la sfertul din stanga-jos era "decalat" touch-ul, sa zic asa, adica puneai degetul undeva si reactiona ca si cum ar fi 5-10 mm mai departe; era imposibi sa scrii un mesaj, practic se apasa alta tasta :)
- plastic-ul era acceptabil la exterior, dar in interior se vedea clar lipsa de finisaj si defectele de turnare
- ime-iul afisat in telefon era 123456789...
- senzor magnetic nu avea, softurile nu gaseau nimic

altele nu am mai probat, deja lipsa 3g si ecranul imposibil de folosit erau prea mult

#13
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

 horatziu, on 15 septembrie 2014 - 08:44, said:

Habar nu ai tu ce se intampla pe acolo. Nu stiu ce vezi tu diferit la prima poza, eventual patratul negru din stanga sus aplicat peste "MI". Oricum ala e pus aiurea de cineva, nici macar nu e drept. Iar telefonul negru e MI3.
Si da, chinezii fac replica dupa chinezi.

@OP: Instalezi CPU-Z si te uiti la caracteristici. Daca ai procesor Mediatek, e replica.
Antutu e pacalit doar de catre producatori, cand elibereaza benchmark-urile pentru un nou telefon. Samsung am inteles ca a facut asta de cateva ori.
Dar tu, cand instalezi Antutu din Play Store, nu ai cum sa-l pacalesti. NB: Versiunile de Antutu dau scoruri mult diferite. De exemplu, Antutu 4 pe MI3 da 36000, iar Antutu 5 da 44000.


ai vrea sa vezi o replica pusa de Apple ? sau Samsung? sau HTC? sau cine naiba mai face telefoane in ziua de azi?

Edited by MooF2010, 15 September 2014 - 13:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate