Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Garmin Nuvi 2597LMT

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
florinellove

florinellove

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.01.2012
Are cineva acest model? Mie imi trebuie pentru Italia la nivel de strada, nr... Voi lucra ca, curier si imi trebuie neaparat un gps bun la nivel de str., nr...
Eu am gasit acest model pe un site in It la pretul de 175 euro, 191 euro cu tot cu transport, cam astia sunt banii care ii pot plati acum, maxim 200 euro.
Multumesc,

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Conteaza harta ce o ai pe el.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ti-as recomanda sa mergi mai bine pe un tomtom, eventual si cu TMC.
Varianta optima ar fi un Garmin+un TomTom.

#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Decit Garmin mai degraba un Tomtom, mai ales ca esti in Italia, uite aici un model bun( parerea mea fff bun) care are tomtom trafic pe viata, update la harti pe viata, si alte chesti care fac viata usoara soferilor: https://www.tomtom.c...urope/index.jsp
Poti sa il gasesti si la un pret mai bun la magazine  cum ar fi Media world, Euronics sau Trony
Aici gasesti informatii despre tomtom trafic: http://www.tomtom.co...tomtom-traffic/
In imaginile urmatoare se poate vedea ce fel arata tomtom trafic :
Attached File  tomtom trafic.jpg   82.5K   25 downloads
si aici Waze trafic:
Attached File  Waze trafic.jpg   55K   22 downloads
amundoua la aceeasi ora in aceeasi zi (11:30  13/09/2014) intr-un oras in Italia

Edited by amami, 14 September 2014 - 18:17.


#5
florinellove

florinellove

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.01.2012
Multumesc mult amami, eu l-am gasit aici http://www.eprice.it...M TOM/d-5512564 mai ieftin din pacate nu este disponibil, poti sa imi recomanzi unul mai bun de acolo de pe site?
Multumesc,

Edited by florinellove, 14 September 2014 - 19:08.


#6
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
este pe amazon :http://www.amazon.it..._rd_i=426865031
la banii astia cumpara fara sa te gindesti prea mult.
Pentru Italia nu se compara acest tomtom cu altceva( este superior si in afara Italiei, de exemplu Romania doar ca acolo nu functioneaza traficlive)
Amazon este mai sigur decit alte site-uri

Edited by amami, 14 September 2014 - 21:00.


#7
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postflorinellove, on 14 septembrie 2014 - 14:54, said:

Are cineva acest model? Mie imi trebuie pentru Italia la nivel de strada, nr... Voi lucra ca, curier si imi trebuie neaparat un gps bun la nivel de str., nr...
Eu am gasit acest model pe un site in It la pretul de 175 euro, 191 euro cu tot cu transport, cam astia sunt banii care ii pot plati acum, maxim 200 euro.
Multumesc,
daca lucrezi in italia iti trebuie o harta detaliata cu zona unde stai. eu am un garmin si printe alte harti am una si cu bucurestiul, cea folosita si de taximetristi unde iti arata si blocurile si merge destul de bine. asa ca nu conteaza prea mult aparatu cat conteaza harta pusa. si la garmin gasesti update la harti pe viata.

Edited by flavius18, 14 September 2014 - 21:22.


#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001

View Postflavius18, on 14 septembrie 2014 - 21:21, said:

eu am un garmin si printe alte harti am una si cu bucurestiul, cea folosita si de taximetristi unde iti arata si blocurile
Ce harta doar cu Bucurestiul? Versiune, producator, numar?
Inca nu am auzit de harta doar cu Bucuresti pt Garmin.

#9
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

View Postflavius18, on 14 septembrie 2014 - 21:21, said:

daca lucrezi in italia iti trebuie o harta detaliata cu zona unde stai. eu am un garmin si printe alte harti am una si cu bucurestiul, cea folosita si de taximetristi unde iti arata si blocurile si merge destul de bine. asa ca nu conteaza prea mult aparatu cat conteaza harta pusa. si la garmin gasesti update la harti pe viata.
Ce model de Garmin ai?
Si spune si pretul.
Nu de alta dar ne mai pricepem si noi la cite ceva..

#10
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
garmin nuvi 2545

#11
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Nu se compara niciodata cu ce am recomandat, adica tomtom go 500

#12
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postdorin_2k, on 14 septembrie 2014 - 21:25, said:

Ce harta doar cu Bucurestiul? Versiune, producator, numar?
Inca nu am auzit de harta doar cu Bucuresti pt Garmin.
harta este road 2008. mai am cn Europe nt 2014.40, cn Europe ntu 2013.10 central region. si am bagat ieri cablu de date in garmin si cerea update la 2015.20 parca

eu sunt multumit de al meu. ma duce oriunde vreau. desi imi place mai mult cum arata grafica de la IGO

#13
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

View Postflavius18, on 14 septembrie 2014 - 21:37, said:

harta este road 2008. mai am cn Europe nt 2014.40, cn Europe ntu 2013.10 central region. si am bagat ieri cablu de date in garmin si cerea update la 2015.20 parca

eu sunt multumit de al meu. ma duce oriunde vreau. desi imi place mai mult cum arata grafica de la IGO
Pai el este in Italia si tu in Bucuresti si vrei sa vinzi aparatul tau "care te duce  oriunde"? Cu harti luate de pe net pe aparat tu compari un Garmin 2xxx uzat fara garantie cu un Tomtom Go 500 nou?Posted Image Posted Image Posted Image

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Ok, ma gandeam ca e ceva nou, doar cu Bucurestiul.
Nimic nou sub soare insa.

#15
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postamami, on 14 septembrie 2014 - 21:47, said:

Pai el este in Italia si tu in Bucuresti si vrei sa vinzi aparatul tau "care te duce  oriunde"? Cu harti luate de pe net pe aparat tu compari un Garmin 2xxx uzat fara garantie cu un Tomtom Go 500 nou?Posted Image Posted Image Posted Image
cine a zis ceva de vandut? eu nu am precizat asa ceva. eu doar am dat cu parerea despre aparatul gps. am recomandat sa cumpere un garmin.

#16
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Eu folosesc de 4 luni modelul 2598 LMT-D aparatele sunt la fel la mine am in + digital trafic
Este foarte bun poți sa il cumperi cu încredere si pentru ca este LMT înseamnă ca ai Acces la hărți noi pe viața
Tu vrei sa te ducă la nr. pe strada te duce dar trebuie sa cea mai recenta harta
Acum nu faci o obsesie din chestia cu hârtile ai descărcat harta nouă fiindca nu te costa nimic si poți sa mergi la treaba cel puțin un an fără sa te doară capul

#17
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
nu am avut ce face si am facut niste updateuri la aparatul meu gps garmin. acu cand ii dau la adresa imi lipsesc din caractere. update am facut si la harti si anume 2015.20. cum pot sa revin la un update mai vechi? tinand cont ca nu am backup. sau cum sterg din memoria lui?

#18
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Iti lipsesc diacriticile. Pune harta NT, nu NTU.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate