Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ansamblu Rezidential Strada Amurgului 56A Popesti-Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
kameleea

kameleea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.09.2014
Salut! Am rezervat un apartament cu 2 camere (garsoniera dubla) in ansamblul Brown Residence Amurgului. Data de finalizare a a imobilului este aprilie 2015  iar numele dezvoltatorului este Paun Bogdan-Alexandru. Ma neliniste un pic faptul ca desi am rezervat penultimul apartament, nu gasesc pe net nici un site al ansamblului sau vreo alta informatie. Atat agentul sud rezidential cat si brokerul imobiliar imi spun sa stau linistita ca dezvoltatorul e serios, dar nu inteleg de ce nu si-ar promova noua constructie... Stie cineva ceva in legatura cu asta? Multumesc.

#2
Dhaqso

Dhaqso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Nu este motiv de alarmare. Tot pe Amurgului am si eu (de o zi oficial), toate apartamentele la mine s-au dat prin agentie imobiliara, nu am gasit site oficial, am gasit doar o pagina mica pe facebook, m-am dus la agentie pt rezervare, o saptamana mai tarziu la notariat pt ante-contract si asta a fost. Dupa cateva luni de asteptare+drumuri la notar si banca s-a rezolvat, acum urmeaza doar 30 de ani de plata a ratelor catre banca.

#3
kameleea

kameleea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.09.2014
Mersi pt raspuns. Eu am programat semnarea antecontractului abia pe 7 octombrie. Pana atunci poate mai adun informatii.
Felicitari pt achizitie, oricum mai bine platesti 30 de ani pt un bun al tau decat pe chirie ;)

#4
Dhaqso

Dhaqso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.01.2014
Mersi, o sa incerc insa anul viitor sa platesc un avans daca am de unde strange bani pt a putea solicita o recalculare - vreau sa platesc macar in 25 de ani. Daca te pot ajuta cu alte info, poti sa dai un PM.

#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 09.08.2006

View Postkameleea, on 13 septembrie 2014 - 15:22, said:

Mersi pt raspuns. Eu am programat semnarea antecontractului abia pe 7 octombrie. Pana atunci poate mai adun informatii.
Felicitari pt achizitie, oricum mai bine platesti 30 de ani pt un bun al tau decat pe chirie Posted Image

Felicitari, esti copropietarul unui cotetz democratic.
La cat mai multe credite
Viata lunga sa ai

#6
kameleea

kameleea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.09.2014

View Postovidiu21, on 13 septembrie 2014 - 17:09, said:

Felicitari, esti copropietarul unui cotetz democratic.
La cat mai multe credite
Viata lunga sa ai

M-am obisnuit cu aceste comentarii rautacioase ale copiilor de bani gata care deja au casuta asigurata de mami si tati sau a celor care din lipsa de educatie, curaj sau lene nu au un serviciu care sa le permita cumpararea unei case prin oricare mijloc posibil. Toate cele bune si tie!

#7
laureate

laureate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2006

View Postovidiu21, on 13 septembrie 2014 - 17:09, said:



Felicitari, esti copropietarul unui cotetz democratic.
La cat mai multe credite
Viata lunga sa ai

Ce grija ai tu de altii ... De tine mai ai timp?

Edited by laureate, 13 September 2014 - 21:47.


#8
od_oc_an

od_oc_an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.01.2012
Buna! Am rezervat si eu un apartament cu 3 camere in primul bloc care urmeaza sa fie finalizat in luna aprilie 2015. Ma intereseaza sa stiu care era stadiul lucrarilor cand ai facut tu rezervarea deoarece vad ca measjul aici pe forum este de acum 2 luni. Eu am fost chiar astazi pe acolo, in jurul pranzului, sa vad daca totul pare in regula si am observat ca pe santier se lucra in regim normal.. :). Cat despre Brown Residence Amurgului, gasesti destule informatii pe siteul oficial: http://www.brownresi.../.  Multumesc!

#9
kameleea

kameleea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.09.2014

View Postod_oc_an, on 22 noiembrie 2014 - 19:22, said:

Buna! Am rezervat si eu un apartament cu 3 camere in primul bloc care urmeaza sa fie finalizat in luna aprilie 2015. Ma intereseaza sa stiu care era stadiul lucrarilor cand ai facut tu rezervarea deoarece vad ca measjul aici pe forum este de acum 2 luni. Eu am fost chiar astazi pe acolo, in jurul pranzului, sa vad daca totul pare in regula si am observat ca pe santier se lucra in regim normal.. Posted Image. Cat despre Brown Residence Amurgului, gasesti destule informatii pe siteul oficial: http://www.brownresi.../.  Multumesc!

Buna! Azi am vrut sa trec si eu pe acolo, dar am fost pe aproape, la agentia lor de brokeraj imobiliar Credit 24h.ro . Maine vreau sa trec sa vad stadiul lucrarilor pt ca m-ai facut curioasa, mersi de pont ;) . Acum 2 luni era groapa acolo. Iar site-ul l-au deschis acum vreo 3 saptamani si tot astept sa vad daca posteaza ceva la rubrica Stadiu Proiect, dar nimic deocamdata :( .

#10
od_oc_an

od_oc_an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.01.2012

View Postkameleea, on 22 noiembrie 2014 - 19:39, said:

Buna! Azi am vrut sa trec si eu pe acolo, dar am fost pe aproape, la agentia lor de brokeraj imobiliar Credit 24h.ro . Maine vreau sa trec sa vad stadiul lucrarilor pt ca m-ai facut curioasa, mersi de pont Posted Image . Acum 2 luni era groapa acolo. Iar site-ul l-au deschis acum vreo 3 saptamani si tot astept sa vad daca posteaza ceva la rubrica Stadiu Proiect, dar nimic deocamdata Posted Image .

Buna! Actualmente primul bloc este ridicat in proportie de 60%, adica exista 3 nivele construite, se lucreaza la 4, dupa care urmeaza 5 si finisajele.. Tinem legatura. Merci pentru raspunsul prompt!

#11
dublusens

dublusens

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2015
cam asa a evoluat treaba.. eu cred ca merge binisor

Attached Files



#12
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Multe caramizi sparte si locuri mari intre ele.

#13
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Ai facut zoom pe caramizi? Posted Image

#14
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postilestan, on 02 martie 2015 - 10:20, said:

Ai facut zoom pe caramizi? Posted Image
Nu-ti trebuie telescop ca sa-ti dai seama ca blocurile alea sunt facute la misto, doar pt profit.

Edited by Frankie, 02 March 2015 - 10:23.


#15
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View PostFrankie, on 02 martie 2015 - 10:23, said:

Nu-ti trebuie telescop ca sa-ti dai seama ca blocurile alea sunt facute la misto, doar pt profit.

Dupa ce anume iti dai seama? Posted Image

Aaaa, stai, tu esti ala care urla pe forum ca sunt PET-uri in stalpii de rezistenta din blocurile din Popesti, ca asa ai vazut tu la fata locului Posted Image
O parere pertinenta si demna de luat in considerare, desigur. La fel ca si cea de sus. Posted Image

Edited by ilestan, 02 March 2015 - 10:34.


#16
dublusens

dublusens

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2015
Frankie lucrezi în domeniul contructiilor?

#17
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010
Mamma mia!!!
Si-au facut toti agentii de la Sud Rezidential conturi pe Softpedia ca sa ridice in slavi haosul din Popesti Leordeni.

#18
dublusens

dublusens

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2015
:) cum zici tu sunny days. Am pus pozele în speranþa ca o sa mai vinã lumea cu pãreri cã nu s a mai discutat de ceva vreme ºi chiar urmãresc brown 1. Am încercat sã laud cu ceva blocul ºi nu ºtiu eu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate