Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Problema postare pe forum

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,324
  • Înscris: 24.05.2010
Astazi dupamiaza am observat ca am probleme cu postarea pe forum in special pe cele ipb.
Practic daca inchid incarcarea paginii pot posta ... daca las pana la final mi se dezactiveaza fieldul pentru text.
Am incercat si cu Chrome si cu Firefox si am aceasi problema ... pana acum doar pe comunitati cu ipb, inclusiv softpedia.

Pe Internet Explorer imi merge bine

Edited by MooF2010, 10 September 2014 - 19:11.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este destul de ciudata problema. Si la mine se intampla uneori sa incarce pagina la nesfarsit, dar se rezolva cu un refresh...
Cat despre partea cu dezactivarea inputului nu stiu ce sa zic. Nu mi s-a intamplat decat, eventual, daca nu a fost incarcata intreaga pagina.
Este posibil ca la tine problema sa se datoreze unei anumite extensii pe care ai instalat-o atat in versiune pentru Firefox cat si in varianta Chrome.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,324
  • Înscris: 24.05.2010
ideea e ca nu trebuie sa las pagina sa se incarce ca sa pot posta.... am sa revin cu un filmulet daca gasesc resurse

asa pot posta doar
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_GkqfJLZSm8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MooF2010, 10 September 2014 - 19:51.


#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pentru Firefox vezi daca nu te ajuta discutia asta: https://support.mozi...uestions/947991

Mai ales aceasta parte:
Start Firefox in Safe Mode to check if one of the extensions (Firefox/Tools > Add-ons > Extensions) or if hardware acceleration is causing the problem (switch to the DEFAULT theme: Firefox/Tools > Add-ons > Appearance).

O alternativa ar fi crearea unui nou profil sau... reinstalarea:
https://support.mozi...uestions/944839

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,324
  • Înscris: 24.05.2010
Cred ca ma mut pe opera caci pe opera merge bine.... nu ma ajuta nimic de acolo....m-am uitat la ce am instalat in ultimele zile si nu vad nimic, la extensii nu vad nimic... ma batea capul sa dau un rollback la windows dar mi-e teama ca il dau degeaba si nu as vrea

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cred ca iti dai seama ca undeva exista o problema. Daca treci la alt browser nu inseamna ca problema a fost elīminata...

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,324
  • Înscris: 24.05.2010
stiu..... dar nu o gasesc... acum am observat ca defenderul era in "pauza de masa" ii dau o sacanare si apoi un restonr point la windows pana ieri


am reusit sa rezolv cred....


am terminat scanarea mi-a gasit chipurile un vierme pe  care l-a sters.... si aveam in extensii ceva legat de claritatea sonorului pe pagina... am sters-o si p-aia si acum merge ca inainte...insa chrome nu stiu ce are acum ca nu mai cauta deloc

Edited by MooF2010, 10 September 2014 - 21:04.


#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cred ca ai face o economie de timp pur si simplu reinstaland Chrome dupa ce ii faci o dezinstalare completa. De reparat ar fi mai greu daca nici macar nu mai cauta. Oricum probabil ca nu este singura lui problema. Si ca sa eviti alte probleme cel mai bine ar fi sa instalezi versiunea standard. Adica eu asta as face pentru ca datorita problemelor tot la ea am ajuns. Chrome nici nu mai e ce era odata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate