Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Bali

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
YveCAMY

YveCAMY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2014
Bună tuturor,

eu stau în Bali de ceva vreme mai exact în Legian (între Seminyak și Kuta). E o insulă absolut minunată, indeferent că vrei plajă și distracție sau te interesează mai mult cultura și tradițiile, aici găsești tot ce îți trebuie.
Având în vedere că deja am ceva experiență și cunosc prețurile de aici m-am gândit să vă ofer ajutorul meu la organizarea vacanței voastre. Sunt mulți care cer pur și simplu prețuri exagerate indiferent că e vorba de cazare sau excursii etc. iar eu vă pot ajuta să scăpați mai ieftin.

Așa că în cazul în care plănuiți să vizitați această insulă de vis și prețurile oferite de agențiile de turism vi se par prea piperate contactați-mă și poate vă pot oferi o soluție mai bună. :-)

O părere în plus nu strică niciodată...


#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pai...avand in vedere generozitatea ta, ia baga niste oferte in primul rand:)

#3
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
cand e sezonul ploios? mai exact, cand e de venit acolo? :)

#4
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Foarte tare! Eu acum as innebuni de plictiseala, dupa cateva luni, dar in zona aia planuiesc si eu sa ma retrag dupa ce imi vad nepotii la scoala. Sa admir apusul dintr-un hamac, cu bongul langa mine.. Posted Image

Tu cati ani ai? Cum ai ajuns sa locuiesti acolo? Din ce traiesti?

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

 Bob493, on 03 septembrie 2014 - 10:47, said:

Foarte tare! Eu acum as innebuni de plictiseala, dupa cateva luni, dar in zona aia planuiesc si eu sa ma retrag dupa ce imi vad nepotii la scoala. Sa admir apusul dintr-un hamac, cu bongul langa mine.. Posted Image

Tu cati ani ai? Cum ai ajuns sa locuiesti acolo? Din ce traiesti?

yo, man, nu e evident man?

Posted Image

#6
YveCAMY

YveCAMY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2014
@xkos
nu am cum să mă apuc acum să vă trimit zeci de oferte. trebuie să știu mai exact ce căutați. unii poate vor să închirieze o vilă cu piscină iar alții se mulțumesc cu o cameră simplă și un duș. sau de ex. dacă stai în Kuta plătești mai mult decât in Canggu. dacă vă interează ceva îmi spuneți mai exact cam ce vă interesează și încerc să vă ajut dar așa fără nici o idee despre ceea ce căutați nu am cum să ma apuc să enumăr tot

@bucifon
sezonul ploios e din octombrie-noiembrie până în martie-aprilie. sunt zile în care plouă mai mult (decembrie-ianuarie) dar în general e chiar foarte ok adică ploile sunt scurte și oricum plouă mai mult spre seară sau noaptea

@bob493
25 și m-am mutat aici cu iubitul meu din Germania cu care am o firmă de Internet & Social Media Marketing. Avem și câteva produse pe care le vindem online iar el oferă printre altele și couchings ocupația lui fiind fitness trainer. dacă ai internet și un laptop n-ai treabă. avem noroc că așa putem lucra din orice colț al lumii. am vrut să călătorim, să vedem lumea (mai avem multe de văzut) dar Bali ne-a plăcut atât de mult încât ne-am decis să rămânem :-)

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
iar comisionul tau care este?

#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
si daca cineva se hotaraste sa viziteze Bali cum face? iti trimite tie banii? Posted Image

#9
YveCAMY

YveCAMY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2014
@dany_darke
@valmont43

nu imi trimite nimeni nici un ban.
daca veniti platiti proprietarului - nu mie.
eu va dau doar datele de contact, va ajut sa gasiti ceva la un pret mai ok, daca va convine ceea ce va arat foarte bine daca nu atunci va cautati altceva, nu e nici o problema. sunt banii vostri si ii cheltuiti asa cum vreti voi...asa ca nu am de ce sa ma supar daca ziceti nu.
ideea era doar sa va mai dau si eu un sfat sau o parere, avand in vedere ca stau aici poate stiu mai multe si nu cunosc doar ceea ce apare intr-un catalog de la nu stiu ce agentie de turism...
si chiar daca as lua comision care ar fi problema? ca doar eu imi petrec timpul si dau telefoane sau ma interesez la altii pt voi... sa va gasesc ceva ce va place la un pret bun.  si repet: daca preferati sa ziceti la urma NU si va decideti sa lasati toti banii vostri la ceva agentii sau la altii, e doar treaba voastra. asa ca nu inteleg ce-i cu agitatia asta. am scris pe undeva ca trebuie sa ma platiti daca va ajut? nu trebuie sa va legati direct de orice...
nu vad multi turisti romani pe aici, si imi pare rau sa zic asta dar asa e... daca doriti sa vizitati insula bali si imi scrieti poate ne putem intalni la o poveste si va mai dau cateva sfaturi. asta e tot... ideea nu era neaparat sa imi fac bani aici (plus oricum nu cred ca as face din asta cine stie ce) vroiam doar sa va dau o mana de ajutor si poate chiar sa va cunosc daca veniti, de ce nu?
dar parerile rautacioase si speculatiile nu intarzie sa vina niciodata...

Edited by YveCAMY, 03 September 2014 - 12:04.


#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Poate ca nu o sa ajung anul asta in BALI,dar pe iubitul tau vreau sa-l cunosc.Ce zici de un menage a trois pe viitor?

#11
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Esti pe un forum, normal ca apar si carcotasi. Eu, unul, iti multumesc pt oferta. Anul asta nu am cum, dar anul viitor s-ar putea sa apelez la tine. Sper sa mai fii prin zona.

#12
YveCAMY

YveCAMY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.09.2014
@bob493

cu multa placere! o sa fiu aici, cu siguranta.
ma poti contacta oricand :-)

#13
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
pune draguto si niste poze cu conditiile de cazare :P

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 Bucifon, on 03 septembrie 2014 - 12:46, said:

pune draguto si niste poze cu conditiile de cazare Posted Image

O sa puna dupa ce-o sa-i comunici suma pe care esti dispus sa o aloci si pretentiile pe care le ai.Parca asa spunea aici

 YveCAMY, on 03 septembrie 2014 - 11:20, said:

@xkos
nu am cum să mă apuc acum să vă trimit zeci de oferte. trebuie să știu mai exact ce căutați. unii poate vor să închirieze o vilă cu piscină iar alții se mulțumesc cu o cameră simplă și un duș. sau de ex. dacă stai în Kuta plătești mai mult decât in Canggu. dacă vă interează ceva îmi spuneți mai exact cam ce vă interesează și încerc să vă ajut dar așa fără nici o idee despre ceea ce căutați nu am cum să ma apuc să enumăr tot



#15
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Te rog sa-mi lasi numar de telefon si adresa de mail in PM.

Vreau sa merg in 2 luni.

#16
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 adisz, on 03 septembrie 2014 - 13:35, said:

O sa puna dupa ce-o sa-i comunici suma pe care esti dispus sa o aloci si pretentiile pe care le ai.Parca asa spunea aici

ah, eu am crezut ca ne cazeaza la ea :)

#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Povesti.

#18
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

 adisz, on 03 septembrie 2014 - 17:59, said:

Povesti.

De ce spui asta?

Sau asa, din rautate si invidie?

Pana la proba contrarie, poate fi asa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate