Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Transpiblock - Chiar are un efect atat de puternic ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

Quote

O  singura aplicare  asigura protectie de la 3  pana la 5 zile .
In  aceasta  perioada  de  timp  nu  este  neaparat  necesara  folosirea  concomitenta a  unui  alt  antiperspirant .



http://www.farmacias...ml-p-10328.html

As vrea sa stiu daca a incercat cineva acest roll-on si daca chiar are asa un efect de sa nu mai transpiri deloc.

Am incercat personal pana acuma o gramada de spray-uri de alea "Protectie 24 de ore !" sau "Protectie 72 de ore !" si CACAT ! Efectul lor dureaza maxim 4-6 ore.

Acum folosesc Nivea care pare sa fie mai bun si sa aiba un efect mai de durata dar problema e ca pateaza ca dracu. Mi-am stricat cu el toate camasile si toate tricourile. Pateaza absolut tot. Pe alea albe se vede ceva mai greu insa pe restul le inalbeste de parca ar fi fost intens transpirate si nu le-am spalat. E de groaza ! Si mai sunt asa multe altele.

Denim inca nu am incercat fiindca mi s-a parut ca nu prea are miros dar am auzit ca asta nu pateaza.

Dar pana la denim tot vad si aud reclame pe la radio si pe la TV cu Transpiblock asta si as vrea sa stiu daca e chiar atat de bun cum il aclama cei de prin reclame. Pretul e mai mult decat dublu fata de un spray de asta obisnuit dar mi se pare ca merita daca te tine atat de mult.

A incercat cineva ? Chiar e pe bune ce zic astia sau e doar pura publicitate ?

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Te speli subrat cu apa in care ai dizolvat bicarbonat si te dai cu pudra de talc.

Edited by mihai!, 01 September 2014 - 18:35.


#3
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 mihai!, on 01 septembrie 2014 - 18:33, said:

Te speli subrat cu apa in care ai dizolvat bicarbonat si te dai cu pudra de talc.
Hai mai lasati astea ca-s vrajeli ieftine. Si am incercat si asa ceva de curiozitate si ZERO efect. Tot spray-urile sunt baza. Ce zici tu nu te tine decat pana la lift.

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
N-ai inteles nimic.
Folosesti complementar. Nu ca inlocuitor.

#5
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 mihai!, on 01 septembrie 2014 - 18:48, said:

N-ai inteles nimic.
Folosesti complementar. Nu ca inlocuitor.

Quote

In  aceasta  perioada  de  timp  nu  este  neaparat  necesara  folosirea  concomitenta a  unui  alt  antiperspirant .
http://www.farmacias...ml-p-10328.html

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Cum a zis colegul @Mihai!

Bicarbonat peste spray.

Plus ceva pudra de talc...

Eu am testat bicarbonatul de sodiu in bocanci si am avut o surpriza placuta.

#7
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

 e_bulu, on 01 septembrie 2014 - 19:11, said:

Eu am testat bicarbonatul de sodiu in bocanci si am avut o surpriza placuta.

Ai transpirat mai putin sau au mirosit mai putin?

#8
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Am citit ca ar fi bun. Pentru mine cel mai bun efect il are Maxim. E un pic mai scump. Mai poti incerca si Odaban.

#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 potae, on 01 septembrie 2014 - 19:17, said:

Ai transpirat mai putin sau au mirosit mai putin?
In prima faza a disparut mirosul, apoi... zic eu ca am transpirat mai putin. Chiar a inceput sa se descuameze pielea de pe talpa si n-am mai pus o perioada.

#10
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
De Permanganat de potasiu cred ca nu ai auzit ( K Mn O4  sau K2 Mn2 O7). Se dizolva 1g / L in apa si se face spalaturi o data pe zi timp de o saptamana.
Cel mai bun antitranspirant si dezinfectant care se pare ca a cam fost interzis la vanzare in farmacii de niste .... cu legile lor aberante.

#11
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Ar trebui interzise antiperspirantele cu saruri de aluminiu, sunt cancerigene. Acum sunt cateva studii privind cancerul de san si antiperspirante.
Va recomand Alaun. Transpiri, dar nu te imputi. O piatra tine multe luni de zile.

#12
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Pentru ce sa dureze 3 zile? Faci dus din 3 in 3 zile? :D

Cauta Mitchum.

#13
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 20.09.2006
Sau fa-ti injectii cu Botox. Atunci garantat nu vei mai transpira deloc pana la jumate de an.

#14
serGioB

serGioB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 09.05.2011
eu folosesc ceva foarte asemanator insa mult mai ieftin. Am sa pun mai jos link cu produsul respectiv,insa merita doar daca aveti drum in Ungaria pentru ca produsul poate fi achizitionat doar de acolo. Seara, inainte de culcare se pune putin pe o bucata de vata, se da la subrat si tine cateva zile cateva zile.
Deodorantul nu se inlocuieste complet, acest produs doar retine transpiratia, costa in jur de 10 lei

http://www.hazipatik...naturland/15987

#15
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 23.06.2006

 Sef-chenko, on 02 septembrie 2014 - 12:31, said:

Pentru ce sa dureze 3 zile? Faci dus din 3 in 3 zile? :D

Cauta Mitchum.

Si pt mine mitchum a fost cel mai bun. Am gasit cu ceva vreme intr'un hypermarket...si ulterior am luat din anglia cand am fost in concediu... Din pacate nu am mai gasit...

#16
alex0160

alex0160

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.08.2013
La mine transpiblock nu a functionat deloc..

#17
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,711
  • Înscris: 06.07.2005

 Oxigen1234, on 02 septembrie 2014 - 10:30, said:

Va recomand Alaun. Transpiri, dar nu te imputi. O piatra tine multe luni de zile.

Si eu recomand. Zero miros.

#18
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,520
  • Înscris: 05.06.2009

 vimann, on 13 mai 2015 - 23:42, said:

Si eu recomand. Zero miros.

confirm si eu : cristalul/piatra de alaun elimina complet mirosul neplacut de transpiratie. se aplica usor daca dupa dus NU va stergeti sub brat, lasati pielea putin umeda. efectul este si mai bun daca cei care il folosesc obisnuiesc sa se rada sau epileze sub brat, in felul acesta aplicarea se face direct pe piele.
in plus, nu pateaza/imbacseste deloc imbracamintea, si este foarte economic - folosesc unul de mai bine de un an, zi de zi, si abia se cunoaste ca s-a consumat putin din cristal.
cel mai ieftin il gasiti in magazinele DM, marca balea. (9-10 lei).
nu-l recomand insa celor care transpira abundent, care nu suporta sa li se vada camasa/tricoul ud sub brat; cristalul NU impiedica aparitia transpiratiei, ci doar inhiba dezvoltarea bacteriilor care genereaza mirosul neplacut al acesteia.
o alta utilizare a acestui cristal este sa-l aplicati pe zonele care sangereaza/sunt iritate dupa barbierit sau in cazul ranilor superficiale, opreste sangerarea imediat (are proprietati hemostatice si antibacteriene).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate