Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

inlocuire sim vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
stie cineva daca se poate inlocui un sim vodafone, altfel decat prin prezenta mea fizica in magazin?

mi-am schimbat abonamentul (facut pe persoana fizica pe numele meu) - am trecut la un red 25 care include si 4g. problema este ca pentru a beneficia de 4g, trebuie sa schimb sim-ul. si eu nu sunt in tara si nici nu ajung pentru o perioada destul de lunga, asta fiind de fapt si motivul pentru care am trecut la red 25...

dar divaghez - cum pot face rost de un sim neactivat de vodafone pe numarul meu? ma gandesc la ceva gen livrare prin curier, pot chiar sa trimit pe altcineva sa-l ridice din magazin, doar nu ma pot eu duce acolo personal.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, prin prezenta ta spirituala, telepatica sau metafizica.

 born2lose, on 01 septembrie 2014 - 17:43, said:

dar divaghez - cum pot face rost de un sim neactivat de vodafone pe numarul meu? ma gandesc la ceva gen livrare prin curier, pot chiar sa trimit pe altcineva sa-l ridice din magazin, doar nu ma pot eu duce acolo personal.
Cel mai adesea il poti gasi in targ la vitan, impreuna cu tot cu telefon.

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Rogi pe cineva sa faca rost de un SIM blank, sa ti-l trimita prin posta/curier si tu suni la Vodafone sa ceri mutarea numarului pe noua cartela (or sa iti ceara codul inscriptionat pe aceasta). In tara garantat merge treaba asta, in roaming sau fara retea habar nu am daca apar probleme sau nu. Daca nu merge ramai fara numar asa ca mai bine te chinui cu 3G-ul pana revii in tara. Alegerea ta...

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 born2lose, on 01 septembrie 2014 - 17:43, said:

stie cineva daca se poate inlocui un sim vodafone, altfel decat prin prezenta mea fizica in magazin?
Da'n tara in care te aflii acum, nu exista Vodafone ?
Te poti duce acolo sa le spui sa-ti schimbe cartela Posted Image

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu merge asa.

#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

 gumball3000, on 01 septembrie 2014 - 18:04, said:

Da, prin prezenta ta spirituala, telepatica sau metafizica.
wow, imi esti de mai putin ajutor decat un calorifer de fonta pe plaja la eforie in august    :)    jos palaria pentru asta    Posted Image

 Lesbianu, on 01 septembrie 2014 - 18:11, said:

Rogi pe cineva sa faca rost de un SIM blank, sa ti-l trimita prin posta/curier si tu suni la Vodafone sa ceri mutarea numarului pe noua cartela (or sa iti ceara codul inscriptionat pe aceasta). In tara garantat merge treaba asta, in roaming sau fara retea habar nu am daca apar probleme sau nu. Daca nu merge ramai fara numar asa ca mai bine te chinui cu 3G-ul pana revii in tara. Alegerea ta...
pai asta era intrebarea - cum poate cineva sa obtina un sim blank pt 4g care sa se potriveasca pe numarul meu? din cate-mi aduc aminte, sim-urile blank sunt pe serii de numere. stie cineva vreo solutie?

#7
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
SIM ul blank e blank , asa cum ii este numele. Diferentierea exista doar intre SIM pre pay si abonament . (Exact asta a patit un amic care s-a trezit in acum o sapt in strainatate cu SIM ul defect , Orange ce e drept . I-am dus un SIM blank din tara si s-a remediat problema dupa apelul de rigoare la Rel Clienti) .
Teoretic ti-l poate activa cineva din tara daca ti-ar cunoaste datele personale astfel incat sa te impersoneze in apelul cu operatorul , sau pur si simplu sa iti trimita poza cu datele de identificare a cartelei (serie si alte coduri ) , pe care  tu sa le comunici personalului de la suport  , cu cartela introdusa intr-un telefon al unei cunostinte din tara . Dupa ce primesti confirmarea ca e totul ok , ti-o poate trimite prin posta .

#8
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
la vodafone nu este asa - sau cel putin nu era. acum ceva timp aveam in sertar un teanc de sim-uri blank pentru abonamente, dar erau separate de la ei pe serii de numere de telefon. adica unele sim-uri puteau fi activate doar pe 0722, altele pe 072345xxxx, etc. intelegi ideea. cu activarea ma descurcam, singura problema era ca nu stiam cum sa fac rost de sim blank. oricum, am renuntat la idee, il schimb cand ajung in tara si gata   :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate