Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Focus Sat retransmite canalele Antena 1, Antena Stars, Euforia Lifestyle, ZU TV și Antena 3 începând din 1 septembrie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Focus Sat retransmite canalele Antena 1, Antena Stars, Euforia Lifestyle, ZU TV și Antena 3 începând din data de 1 septembrie 2014.


Începand de astazi, televiziunea Antena 1 este transmisă prin serviciul D.T.H. ( televiziune prin satelit ) Focus Sat. De asemenea, vor fi introduse si celelalte canale Intact in grila: Antena Stars, Antena 3, Euforia Lifestyle și ZU TV.
Televiziunile Intact au fost eliminate la inceputul anului din grila Focus Sat, din cauza ca, în urma negocierilor privind prelungirea contractului de retransmisie la Focus Sat a posturilor Antena 1, Antena Stars, Antena 3, Euforia si GSPTV, nu se ajunsese la un acord in ceea ce priveste termenii comerciali.
Totusi, in aceeasi perioada, Antena Group a anuntat că este in continuare deschisă negocierilor cu compania Focus Sat, în vederea găsirii unei solutți pentru retransmisa acestor canale, care astazi s-au concretizat intr-un rezultat pozitiv.

Frecventa de receptie pentru Antena 1 este 11996, polarizare verticala, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S QPSK, provider UPC, denumire canal Antena 1 ( initial TST 1), Criptat Conax ( CAID 0xb02 ).
UPDATE 1 septembrie 2014, ora 16:20 - A fost introdus si canalul ZU TV.
ZU TV a fost introdus pe frecventa 12073, polarizare verticala, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S QPSK, provider UPC, denumire canal Zu TV ( initial TST 2), Criptat Conax ( CAID 0xb02 ).


Sursa: http://hdsatelit.blo...dth-ul-upc.html

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Au observat ca abonatii au inceput sa migreze catre altii? :)

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
Sa vezi ce o sa migreze acum ... ca o sa fuga de Antene Posted Image

View PostVenboteam, on 01 septembrie 2014 - 16:27, said:

Au observat ca abonatii au inceput sa migreze catre altii? Posted Image

Oare la fel o sa faca si RCS cu Look-urile dupa inca vreo 6 luni? Posted Image Sau ei inca sunt fara Antene pe Digi si rezista in continuare asa?

Edited by utopium, 01 September 2014 - 16:43.


#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Ramane de vazut. Dar oricum, cred ca mult mai multi fani are Mireasa pentru fiul meu, Acces direct, Capatos, Badea sau Gadea, decat Liga I si Big Boletus.
Ca sa nu mai spun ca cele 5 programe Intact nu cer 10lei/luna pentru receptionarea lor. Ca probabil nu le-ar da nimeni.

Special pentru @utopium: Nu vreau sa incepi si aici sa imi spui ca Look Plus e gratuit si ca Look tv are emisiuni super, samd. Posted Image

#5
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Se vede ca vin alegerile si daca Doamne-feri nu iese cine trebuie sa-l scoata pe "domn' profesor" cat mai repede de la racoare,, e bai mare. Asa ca trebuie sa vada cat mai multi A3 :P

(scuze ca m-am bagat in politica, dar banuiesc ca asta e unul din motivele razgandirii celor de la UPC, poate cel mai important).

#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Poate un pic diferit...din cauza apropierii alegerilor, mulți au ales să părăsească barca FocusSat, iar aceștia din urmă au început să piardă bani...Posted Image  Oricum, pentru ei, banii n-au nici miros și nici culoare politică...Posted Image

Edited by crislacor, 01 September 2014 - 21:48.


#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Se poate si asta. Desi sunt tot mai putine sate unde nu exista cablu, iar retelele mici in marea majoritate transmit Antenele.

#8
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Cica se pregateste iesirea antenelor din lista must carry, iar ei deja au batut palma pentru Upc si Focus Sat. Daca e chiar asa, nenorocitii astia de la upc le forteaza mana celor de la RCS sa pastreze si ei jegurile alea in grila. Parca upc era compania aia cu programe "premium", cum de a acceptat introducerea acelor televiziuni?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stai liniștit, R.C.S. nu va accepta oferta Antenelor. ;)

#10
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View PostVenboteam, on 01 septembrie 2014 - 16:27, said:

Au observat ca abonatii au inceput sa migreze catre altii? Posted Image

Catre cine?

#11
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Nu stiu catre cine, dar conform datelor oficiale, Focussat a pierdut 22.600 clienti in perioada 1 aprilie - 30 iunie 2014.

Edited by Venboteam, 02 September 2014 - 11:45.


#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
E clar ca i-a afectat scoaterea Antenelor, pana sa le scoata erau pe crestere ... apoi au intrat pe scadere.

#13
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View PostVenboteam, on 02 septembrie 2014 - 11:42, said:

Nu stiu catre cine, dar conform datelor oficiale, Focussat a pierdut 22.600 clienti in perioada 1 aprilie - 30 iunie 2014.

Da, scuze am interpretat gresit ce ai zis tu, ma gandeam la privitorii Antenelor, nu la abonatii Focus.

#14
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Probabil ca si o parte din privitorii Antenelor au migrat la Dolce sau Orange satelit, sau pe cablu la UPC, RCS, Nextgen, etc.

#15
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View Postgabybcr, on 01 septembrie 2014 - 21:56, said:

Cica se pregateste iesirea antenelor din lista must carry, iar ei deja au batut palma pentru Upc si Focus Sat. Daca e chiar asa, nenorocitii astia de la upc le forteaza mana celor de la RCS sa pastreze si ei jegurile alea in grila. Parca upc era compania aia cu programe "premium", cum de a acceptat introducerea acelor televiziuni?
Sper să dispară Antenele din must-carry. Şi ca o consecinţă, din grila RCS-RDS :).

#16
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Eu imi doresc sa dispara din grla RCS , dar in acelasi timp, sper sa nu dispara multi abonati de la RCS pentru ca nu-si mai pot lua doza de prostie de la hantene.

Edited by gabybcr, 02 September 2014 - 18:01.


#17
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View Postgabybcr, on 02 septembrie 2014 - 18:00, said:

Eu imi doresc sa dispara din grla RCS , dar in acelasi timp, sper sa nu dispara multi abonati de la RCS pentru ca nu-si mai pot lua doza de prostie de la hantene.

cu siguranta vor fi abonati care vor pleca pentru Antene, drept dovada ratingul acestor canale.,

#18
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Vor incepe cu gainarii la radiozu, sa se vaite cum rcs nu-i transmit iar telespectatorii fideli nu-i mai pot vedea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate