Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Functii LG Magic Remote AN-MR500G

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
samayon

samayon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.08.2005
Am achizitionat de curand un smart 3D LG 47LB700v,vreau sa stiu daca cu telecomanda magic remote pot sa schimb canalul tv,sa modific sunetul prin controlul vocal de pe telecomanda sau daca pot sa folosesc functia de drawing (adica sa scriu cu telecomanda nr programului pe ecran si sa selecteze acel program).Mentionez ca toate aceste specificatii exista pe net la descrierea telecomenzii Magic Remote,dar inca eu nu am reusit sa le descopar.Se poate sa nu fie aceste functii suportate de Tv sau trebuie schimbat ceva in setari ? Multumesc anticipat.

#2
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Ar trebui sa poti. Eu la un LA660S folosesc in mod curent telecomanda magica. e simplu de utilizat si comoda.
Tin minte ca trebuia sa faci un fel de initializare/imperechere a telecomanzii cu televizorul. Citeste in manual procedura.

#3
samayon

samayon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.08.2005
Am facut,telecomanda e imperecheata si functioneaza,dar controlul vocal merge doar pe net ca si cautare iar functia drawing nu reusesc sa o fac sa mearga,in rest functioneaza perfect.

Edited by samayon, 01 September 2014 - 16:59.


#4
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Eu n-am testat niciodata controlul vocal. Nu mi s-a parut interesant.
Functia drawing o pot folosi cand tin apasata mai multe secunde butonul rotativ al telecomenzii. Se schimba forma cursorului si din acel moment, mentinand butonul apasat, pot scrie pe ecranul televizorului.

#5
samayon

samayon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.08.2005
Am descoperit ca functia de control vocal depinde pe ce tara e setat TV-ul,pe UK apare activa,dar nu functioneaza deoarece nu comunica cu serverul din moment ce nu ne aflam in UK:),iar drawing-ul se pare ca la mine nu functioneaza,nu stiu de ce Posted Image((.Pe ce tara ti-e setat tv-ul?

Edited by samayon, 04 September 2014 - 10:17.


#6
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Televizorul meu este pe Romania.

#7
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Cred ca tine de tv... nici la mine nu functioneaza tot.
Asta pe un LG 32LB5700

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate